Wyspiarze dodają bardzo potrzebny atak, ziemię Bo Horvat należącą do Canucków

Bo Horvat Zawsze myślał, że opuszczenie Vancouver jest możliwe. Potem stało się to rzeczywistością w poniedziałek, kiedy Canucks wymienili swojego kapitana na New York Islanders.

Horvat udaje się na Long Island w zamian za zaliczki Antoniego BeauvilliersaObie drużyny zadeklarowały kandydata Aato Ratiego i warunkowy wybór w pierwszej rundzie w tegorocznym drafcie. Decyzja o przeniesieniu z Horvata była oczekiwana, biorąc pod uwagę, że był zawieszonym nieograniczonym wolnym agentem i nie miał jeszcze wspólnej płaszczyzny z Canucks w sprawie nowej umowy. Jednak fakt, że udał się do Islanders, okazał się nieco zaskakujący, biorąc pod uwagę, że nie byli oni wśród drużyn, o których mówiono, że są zaangażowani.

Islanders zakończyli weekend dwa punkty za rywalami z Metropolitan, Pittsburgh Penguins, na ostatnim wschodnim miejscu z dziką kartą. Jednak Pingwiny rozegrały trzy mecze mniej niż Wyspiarze z szablami między nimi, grając taką samą liczbę meczów jak Pingwiny.

Dodanie Horvata daje Islanders miejsce w pierwszej szóstce, której 31 bramek do zdobycia zajmuje ósme miejsce, a jego 54 punkty zajmują 21. miejsce. Daje to także wyspiarzom kolejnego napastnika, któremu można zaufać w wielu sytuacjach. Według Natural Stat Trick Horvat poprowadził wszystkich Canucks do przodu w czasie pięciu na pięciu na lodzie, minutach shortstop i był drugi w minutach gry w przewadze.

A jeśli chodzi o próbę zatrzymania Horvata na dłuższą metę? 27-latek jest w ostatnim sezonie sześcioletniego przedłużenia kontraktu i ma średnią roczną wartość 5,5 miliona dolarów. Będzie jednym z czterech oczekujących UFA na liście Islanders-Defenders Scotta Mayfieldaprosto Zach Parys i bramkarz Siemion Warłamow – Kto potrzebuje nowej umowy. Projekty CapFriendly na wyspach będą miały 16,275 miliona dolarów dostępnej przestrzeni.

Rozstanie z Horvatem to także ostatni moment w tym trudnym dla Canucks sezonie. Weszli do kampanii 2022-23 z prognozami play-off po tym, jak Bruce Boudreau zastąpił Travisa Greena po starcie 8-15-2. Stamtąd Canucks znaleźli spójność pod Boudreau i osiągnęli 32-15-10 do końca sezonu. Mimo że stracili pięć punktów z dzikiego miejsca, to, co osiągnął Boudreau, stworzyło oczekiwanie, że Canucks mogą potencjalnie awansować do play-offów po raz pierwszy od sezonu 2019-20.

READ  Diamond Sports planuje złożyć wniosek o upadłość; MLB planuje tymczasowo przesyłać strumieniowo gry za darmo

Zamiast tego zespół otworzył sezon z siedmioma meczami z rzędu i zdobył zaledwie dwa punkty z dwóch porażek po dogrywce. Canucks najbliżej zbliżyli się do 500. 500 było 27 grudnia, kiedy mieli 16-15-3, tylko po to, by przegrać siedem z następnych ośmiu pojedynków, które teraz przeciągnęły się do ośmiu porażek 21 stycznia – w dniu, który okazał się ostatnim meczem Boudreau po ławka.

Canucks zwolnili Boudreau i zastąpili go byłym głównym trenerem Arizona Coyotes, Rickiem Tucci, który wcześniej pracował jako analityk w transmisjach TNT. Canucks wygrali swój pierwszy mecz pod wodzą Toccheta, ale przegrali drugi – przegraną pięcioma bramkami z Seattle Kraken – co skłoniło Toccheta do powiedzenia w swoich uwagach po meczu, że zespół był „miły”.

Wszystkie te wydarzenia sprawiają, że Canucks są bliżej loterii niż playoffów. Byli 14 punktów mniej od ostatniego miejsca w Konferencji Zachodniej, zdobywając o dziewięć punktów więcej niż Chicago Blackhawks, którzy obecnie mają najmniej punktów na Zachodzie i drugie miejsce w NHL za Columbus Blue Jackets. Blue Jackets mieli na początku tygodnia 33 punkty, a Blackhawks 34.

Przybycie Beauvilliera oznacza teraz, że Canucks mają dziewiątkę najlepszych ofensywnych wślizgów, którzy w wieku 25 lat mogą być częścią ich przyszłych planów. W 49 meczach zdobył dziewięć bramek i 20 punktów. Jest teraz na dobrej drodze, aby zakończyć sezon z 34 punktami, co równałoby się temu, co zdobył w zeszłym sezonie w 75 meczach. Co do tej przyszłości? Zdobycie Raty’ego i wybór w pierwszej rundzie może się również przydać w nadchodzących latach.

Rati, który w pewnym momencie był uważany za pierwszego wyboru, trafił do drugiej rundy w 2021 roku. Fiński środkowy obrońca spędził kolejny sezon grając w Gokuret na wypożyczeniu z Karpat w najwyższej lidze. Fiński hokeista, strzelił 13 bramek i 40 punktów w 41 meczach. Ratti przeniósł się do Ameryki Północnej na początku tego sezonu, grając głównie w filii AHL Islanders. Ma siedem goli i 15 punktów w 27 meczach w AHL, a także dwa punkty w 12 meczach z Islanders w tym sezonie. Ostatni mecz Ratty’ego miał miejsce w niedzielę, kiedy strzelił niecałe dziewięć minut i strzelił dwa gole w wygranym 2:1 meczu Islanders z Vegas Golden Knights po dogrywce, po czym został wypożyczony z powrotem do AHL.

READ  Astros i Phillies wprowadzają niewielkie zmiany w składzie przed Mistrzostwami Świata

Połączenie wyboru z pierwszej rundy Islanders z ich własnym wyborem z pierwszej rundy daje Canucks większy kapitał w drafcie w tym, co jest postrzegane jako obiecująca klasa draftu. Canucks są prawdopodobnie jedną z wielu drużyn, które wciąż walczą o pierwszy wybór, by zmierzyć się z czołowym skaterem Conorem Bedardem. W sumie Canucks mieli cztery typy draftu w pierwszych trzech rundach i ogólnie siedem typów draftu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *