Wzrost cen akcji słabnie po bardziej imponujących danych o inflacji, Tesla rośnie przed decyzją Muska o wypłacie

Raport Yasmine Khurram z Yahoo Finance:

Akcjonariusze Tesli (TSLA) podczas dorocznego zgromadzenia odpowiadają dziś na pytanie o wartości 56 miliardów dolarów: czy rekordowy pakiet wynagrodzeń Elona Muska powinien zostać przywrócony po tym, jak sędzia ze stanu Delaware odrzucił wcześniejszy pakiet?

„Głosuję na tak bez entuzjazmu; „W zasadzie głosuję za” – powiedział Yahoo Finance pierwszy inwestor Ibrahim Al-Husseini. Pomijając osobiste uczucia, powiedział, że Tesla powinna szanować pakiet, który został wdrożony w 2018 roku.

„Taka była umowa. Elon osiągnął coś wielkiego, więc powinien otrzymać wynagrodzenie”.

Al-Husseini, założyciel firmy venture capital FullCycle, zainwestował w firmę produkującą samochody elektryczne w rundzie finansowania serii C w 2006 r. Al-Husseini powiedział, że w następnej dekadzie systematycznie sprzedawał większość swojego stanowiska.

„Przeanalizowaliśmy wycenę akcji na bilion dolarów, zgromadziło się mnóstwo majątku, a jego wynagrodzenie ustala zarząd” – dodał Al-Husseini, choć wierzy, że tym razem większość jego kolegów zagłosuje na „nie”.

Jednak inwestorzy indywidualni posiadają obecnie około 40% akcji Tesli, a Musk twierdzi, że dotują jego pensję. W ubiegły weekend miliarder zamieścił post na portalu X, znanym wcześniej jako Twitter, że „prawie 90% indywidualnych akcjonariuszy głosujących” głosowało za pakietem, dodając, że „nastroje społeczne są jednoznacznie pozytywne”.

Akcje Tesli wzrosły w czwartek o 4%.

Przeczytaj więcej tutaj.

READ  Indie zwiększają zużycie węgla, aby zaradzić przestojom spowodowanym wyjątkowo suchą pogodą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *