Wzrost liczby przypadków COVID w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych spowodowany wariantem BA.2 | Korona wirus

Przypadki koronawirusa wzrastający W północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych wielu Amerykanów podróżuje i zbiera się na ferie wiosenne i święta religijne.

Dążeniem do rozwoju był BA.2, jeden z wariantów Omicron, który jest łatwiejszy do przenoszenia niż jego brat BA.1, i był odpowiedzialny za oszacowanie 86% nowych przypadków Covid-19 w całym kraju w zeszłym tygodniu, według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Ze środkami ostrożności, które były relaks W kilku miejscach na początku tego roku eksperci zastanawiali się, czy BA.2 doprowadzi do kolejnego wzrostu. „Tak wyglądał początek gwałtownego wzrostu” w przeszłości, powiedziała Julia Reifman, adiunkt w Boston University School of Public Health.

Oczekuje się, że rosnąca liczba przypadków doprowadzi do zakłóceń w szkole i pracy, ponieważ coraz więcej osób zachoruje. Stany Zjednoczone są teraz w „kluczowym punkcie rozpoczęcia” – powiedział Raifman. „Jeśli podejmiemy zdecydowane działania w celu ograniczenia transmisji, zmniejszymy wzrost przypadku… a jeśli tego nie zrobimy, pozostawimy wirusowi decyzję, co dalej”.

Liczba spraw w Stanach Zjednoczonych pozostaje stosunkowo niska, a wskaźniki nadal spadają w wielu częściach kraju. Ale ogólnie w Stanach Zjednoczonych obserwuje się wzrost liczby, przy czym średnio 30 000 osób testuje pozytywne wyniki w USA każdego dnia, w porównaniu z około 26 000 w zeszłym tygodniu. według do Centrum Kontroli Chorób.

Waszyngton, D.C., gdzie burmistrz Muriel Bowser i przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi ogłosili w zeszłym tygodniu swoje skurcze w przypadku Covid, jeden z najwyższych średnich wzrostów od dwóch tygodni. Rhode Island, Maryland, Kansas, Oregon, New Jersey, Connecticut i Nowy Jork widziały więcej niż 60% On wzrasta.

Filadelfia była pierwszym miastem, które w poniedziałek ponownie autoryzowało maskę do użytku w pomieszczeniach, starając się powstrzymać gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji, model dla University of Pennsylvania. Oczekiwać Może wzrosnąć w nadchodzących tygodniach. Miasto doda również wymagania dotyczące okazania dowodu szczepienia, jeśli liczba przypadków będzie nadal rosła.

READ  Stany Zjednoczone nakładają sankcje na firmę budującą rurociąg Nord Stream 2 w Rosji

biały Dom Odnowiony Zezwolenie maski na transport publiczny na kolejne dwa tygodnie w środę.

Kilka uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, w tym Columbia University, American University, Georgetown, George Washington, Johns Hopkins i Rice, również powróciło, aby ukryć swoje zadanie na kampusie.

Jednak hospitalizacje w Stanach Zjednoczonych z powodu Covid są na rekordowo niskim poziomie 74% łóżek szpitalnych używanych obecnie z różnych powodów w całym kraju. Ale hospitalizacja może być późną wskazówką, więc nie jest jeszcze jasne, czy BA.2 poważnie zaszkodzi systemowi opieki zdrowotnej.

Liczba zgonów utrzymuje się na stałym poziomie nieco ponad 500 każdego dnia. lekarze pełen nadziei Dostęp do leczenia, w tym przeciwciał monoklonalnych i leków przeciwwirusowych dla osób najbardziej zagrożonych, może powstrzymać wzrost liczby przyjęć do szpitala i zgonów związanych z Covid.

Ale federalne fundusze na te leki się kończą, Brak nowej oferty już na miejscu. Tylko 1,5 m² Spośród 10 milionów zaplanowanych kursów leków przeciwwirusowych Paxlovid, na przykład, zostały one dostarczone do stanów i terytoriów.

Hospitalizacja i śmierć nie są jedynymi poważnymi skutkami – przedłużający się okres infekcji COVID-19 jest również prawdziwym problemem, powiedział Raifman. Dodała, że ​​na liczbę oficjalnych spraw wpływa również powszechność testów domowych i brak przystępnych cenowo testów dla osób bez ubezpieczenia.

„Naprawdę pozostajemy w tyle w naszej odpowiedzi, nawet jeśli wirus pozostaje z nami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.