Yordan Alvarez, Hunter Brown popycha Astros obok lekkoatletyki

HOUSTON – Być może nie ma większego szacunku niż bycie pałkarzem w porównaniu z supergwiazdą Aniołów, Mikiem Troutem. To był poziom uznania, jaki Mark Kotsay dał menedżerowi Astros, Yordanowi Alvarezowi, wkrótce po tym, jak Alvarez strzelił w sobotę w tie-breaku ósmej rundy, aby pokonać swoją drużynę.

Alvarez rozbił suwak 3: 1 lewego pomocnika Richarda Lovelady’ego i posłał go 392 stóp na górny pokład na prawym polu w Minute Maid Park, aby trafić home run – jego najlepszy wynik w drużynie w 10. sezonie – i posłać Astros passę . do szóstej wygranej z rzędu 3:2.

„To jeden facet w składzie, któremu nie możesz pozwolić się uderzyć” – powiedział Kotsay. „To podanie 3-1, które w rzeczywistości nie było złym narzutem. Z mojego punktu widzenia, Yordan wyszedł, wyglądało na to, że mógł siedzieć na suwaku i zahaczyć go o prawe pole. Jest wybitnym graczem. Stawiam go w kategorii pstrągów na pewno.”

Alvarez również startował w biegach swoją pierwszą ofiarną muchą i miał 41 RBI w 39 meczach rozegranych w tym sezonie. Menedżer Astros, Dusty Baker, powiedział, że spodziewa się, że Alvarez będzie ciągle wpadał w sprzęgło.

Statystyki potwierdzają tę prognozę, ponieważ sobotni wybuch Alvareza wyrównał Pete’a Alonso z Mets z sześcioma wielkimi hitami w tym sezonie.

„Fani tego oczekują, a kiedy to dostajesz, to tak, jakbyś oczekiwał, że gwiazdy NBA wykonają ostatni rzut i wszyscy o tym wiedzą i zatopią” – powiedział Baker. „Chłopcze, to była dla nas duża wygrana. Hunter Brown był naprawdę dobry, nasze biuro było dobre. Zdobyliśmy wystarczająco dużo punktów, aby wygrać. „

Brown, debiutant Astros, zaliczył dziewięć strikeoutów w karierze w sześciu rundach, pozwalając na dwa biegi i pięć trafień bez spacerów. Uderzył z prędkością 99 mil na godzinę w pierwszej rundzie swoją szybką piłką, którą rzucił 51 procent swojego wysiłku na 97 narzutów. Trafił cztery z pierwszych pięciu pałkarzy, z którymi się zmierzył, i zremisował swoje poprzednie osiem trafień w karierze w czwartej rundzie.

READ  Chandler Jones mówi, że Raiders wysłali do jego domu zespół reagowania kryzysowego z Las Vegas

„Po prostu wychodzę tam i rywalizuję” – powiedział Brown. „Nie możesz naprawdę kontrolować wyników w ten sposób. Jeśli wykonasz swoje oferty, a to wszystko, o czym myślę, kiedy to robię, uzyskam niezmiennie dobre wyniki.”

Wygrywając dziewięć z ostatnich 10 meczów, Astros osiągnęli najwyższą w sezonie liczbę 7.500 trafień (26-19) i pozostają tuż za pierwszymi Rangersami (28-17) w AL West. Houston ma ponad 18-stopniową różnicę w ciągu tych dziesięciu gier, na czele z bullpenem, który odnotował 1,64 ERA w tym przedziale z pięcioma interwencjami obronnymi przy pięciu okazjach.

„Na początku nasze biuro trochę z tego rezygnowało, ponieważ myślę, że nasi ludzie po prostu nie byli na to gotowi, zwłaszcza że połowa naszej pracy poszła na [World Baseball Classic]— powiedział Becker. „Ci faceci po prostu nie byli gotowi, by być sobą. Teraz ci faceci są w formie, ich ramiona przyzwyczajają się do obciążenia pracą. Kluczem jest rozpoczęcie pracy, ponieważ zmniejsza to obciążenie i tak już uprzywilejowanego biura.”

W sobotę Ryan Stanek, Hector Neres i Ryan Pressley rzucili trzy bezbramkowe inningi, by odciążyć Browns. Astros chcieli utrzymać pozycję po znakomitym sezonie 2022 w zeszłym roku, a jedynym aspektem ich gry była najbardziej niezawodna. Zarówno atakujący, jak i rozpoczynający rzucający są kontuzjowani, ale elitarny cel pozostaje.

„Myślę, że wielu graczy miało trochę pecha na początku, a nawet na początku sezonu” – powiedział Pressley. „Zaczynamy naprawdę dobrze rzucać piłką i dopóki będziemy to robić i dawać szansę naszemu atakowi, rozegramy kilka dobrych meczów”.

„Znowu mamy tam facetów”, powiedział o kręglach. „Nie masz żadnych zastrzeżeń co do przekazania piłki. Masz całą grupę facetów, którzy mogą wejść i wykonać robotę i to właśnie robili. To było naprawdę dobre. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *