Zakład gospodarki odpadami odbiera resztę masową

„Śmieci jednego człowieka są skarbem drugiego” to sformułowanie bardzo bliskie przedsiębiorstwu zajmującemu się gospodarką odpadami w Pensylwanii, które na dużą skalę stara się wypełnić lukę między śmieciami a skarbami — od samego początku zbierając utracone monety o wartości 10 milionów dolarów.

„Mamy szereg różnorodnych materiałów” – powiedziała Jeffowi Flockowi z FOX Business Rebecca Guardino, kierownik ds. przetwarzania popiołów w Reworld, podczas ich sortowania do pudełka w zakładzie w poniedziałek.

„Chodzi o cząstki wielkości ćwiartek, w przypadku których zwykle otrzymujemy kilka urządzeń, ale przeważnie ćwiartki” – dodała.

Firma Fluke udała się do Morrisville w Pensylwanii, aby zobaczyć procesy zachodzące w czasie rzeczywistym, spacerując po budynku i obserwując, jak maszyny przesiewają spalone śmieci, zmuszając monety do wypadania przez okrągłe otwory, a następnie sortowania ich do pojemników.

Po posortowaniu monety przechodzą przez stację myjącą, gdzie są lśniące jak nowe i rozkładane na stojaku do wyschnięcia.

„Dzięki temu możemy lepiej sortować monety, identyfikować, które monety są w dobrym stanie, a które uszkodzone, ale także pozwala nam wiedzieć, z jakimi nominałami mamy do czynienia” – wyjaśnił Guardino podczas poniedziałkowego odcinka „Poranek z Marią”. Podczas gdy stado przesiewało górę monet.


Firma zajmująca się gospodarką odpadami przyniosła drobne drobne o wartości milionów dolarów. Obrazy Getty’ego

Według szacunków Reworld Amerykanie wyrzucają co roku monety o wartości około 68 milionów dolarów, a zbierane przez nich wiadra groszy, ćwiartek, pięciocentówek i dziesięciocentówek są tego dowodem.

W niedawnym raporcie Wall Street Journal stwierdzono, że firma zaczęła zbierać monety w 2017 r., po tym jak zauważyła ich dużą ilość w śmieciach.

Z tego samego raportu wynika, że ​​z odzyskanych 10 milionów dolarów w monetach jedynie 6 milionów było w na tyle dobrym stanie, że można je było przekazać osobie trzeciej w celu przeliczenia i zdeponowania w lokalnych bankach.

Guardino twierdzi, że zbieranie monet to tylko niewielka część działalności Reworld.

READ  Bitcoin spada, gdy spekulacje na temat ETF osiągają szczyt

„Rocznie przetwarzamy około 20 milionów ton odpadów” – powiedział Lovelock.

Wszystko po to, aby przywrócić wartość wyrzuconym monetom i zapobiec wyrzucaniu śmieci na wysypiska śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *