Zaskakujące powieści Brandona Sandersona wyprzedziły Pebble Clock jako najbardziej udany Kickstarter w historii

Płodny autor powieści Brandon Sanderson Właśnie pobił rekord na Kickstarterze Za najbardziej udany w historii projekt finansowany ze środków publicznych, przynoszący 20 338 986 USD, określony przez Pebble Time Aż w 2015 roku.

Osiągnięcie Sandersona jest niezwykłe nie tylko ze względu na samą ilość zebranych pieniędzy, ale także ze względu na szybkość. Projekt — dotyczący czterech nowych powieści, które autor potajemnie napisał podczas pandemii — został ogłoszony we wtorek 1 marca i pobił rekord w piątek rano, 4 marca.

Pierwotnym celem projektu było zebranie 1 miliona dolarów w 30 dni; Sanderson trafił ten numer w około 35 minut, według New York Times. Kampania przekroczyła obecnie 82 tys. zwolenników i ma jeszcze 27 dni na zebranie dodatkowych składek. Pebble Time zakończył swoją rekordową kampanię z udziałem 78 471 zwolenników.

Trzy najbardziej finansowane pozycje w historii znajdują się od lewej do prawej.
Zdjęcie: Kickstarter

W rzeczywistości projekt Kickstarter składa się z dwóch połówek: cztery wymienione powyżej powieści, które Sanderson będzie publikować bezpośrednio odbiorcom kwartalnie w 2023 r. w formacie e-booka, druku lub audiobooka; oraz większy fundusz subskrypcyjny „Rok Sandersona”, który łączy cztery książki z ośmioma dodatkowymi pudełkami łupów o różnych tematach z różnych serii i powieści Sandersona.

Zobowiązania zaczynają się od 40 dolarów za same cztery e-booki, 160 dolarów za twardą okładkę, 360 dolarów za e-booki i resztę prezentów oraz pełne 500 dolarów za cztery książki we wszystkich trzech formatach i osiem pudełek z prezentami.

Sanderson jest jednym z najpłodniejszych współczesnych pisarzy science fiction i fantasy, znanym z szybkości, z jaką wydaje nowe książki ze swoich różnych serii (często w porównaniu do lodowatego tempa innych znanych pisarzy, takich jak George RR Martin czy Patrick Rothfussa), a także różnorodnych i złożonych systemów magii, które pisał. Zyskał również rozgłos dzięki swojej pracy w ukończeniu trzech ostatnich ksiąg koło czasu Seria po śmierci oryginalnego autora Roberta Jordana.

Sanderson jest jednak najbardziej znany z Cosmere – ogromnej, połączonej ze sobą superserii różnych serii fantasy, w tym Archiwum Burzowego ŚwiatłaTen Zrodzony z Mgły Powieści azotynA wojnaoraz inne książki i powieści. Podczas gdy każda seria lub powieść ma być samodzielnym dziełem, podobnie jak projekty takie jak Marvel Cinematic Universe, ostatecznym celem jest znacznie szersza historia, w której postacie (oraz ich różne moce i umiejętności) przecinają się i konfrontują ze sobą w miarę postępu historii w każdej serii.

Trzy z czterech powieści z Pakietu Sanderson Year Pack to nowe historie o Cosmirze, które mogą pomóc wyjaśnić część popularności — podobnie jak nowa seria Marvela, fani twórczości Sandersona mają tendencję do obserwowania każdego nowego wydania z entuzjazmem, aby śledzić ogólną historię Cosmira .

Jak w przypadku każdego Kickstartera – zwłaszcza głośnych projektów z ogromną liczbą sponsorów i na dużą skalę – zawsze istnieje ryzyko, że produkty się nie zmaterializują lub firma nie będzie ich realizować (Jak niesławna katastrofa crowdfundingowa The Coolest Cooler, obecnie trzecia najbardziej finansowana kampania na Kickstarterze). Jednak projekt Sandersona wydaje się mniej poważny niż większość, biorąc pod uwagę, że autor napisał już wszystkie cztery powieści, a także fakt, że książki są stosunkowo rozwiązanym problemem pod względem masowej produkcji.

Spółka zależna Sanderson, Dragonsteel Entertainment, z powodzeniem prowadziła Kickstarter przez: Projekt o wartości 6,7 miliona dolarów na skórzane edycje funta Królewska Droga Co zakończyło się około 30 000 sponsorów, więc firma ma pewne doświadczenie w obsłudze dużych projektów, takich jak ten.

READ  Amy Schumer opowiada żart Kristen Dunst na temat wypełniaczy siedzeń po otrzymaniu luzu w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *