Zawalenie się na autostradzie nr 1 w pobliżu Big Sur zablokowało drogę

W poniedziałek po osuwisku zamknięto 40-kilometrowy odcinek kalifornijskiej autostrady nr 1 Podczas wielkiej burzy W weekend fragmenty drogi spadły z klifu, pozostawiając około 1600 osób uwięzionych do czasu ewakuacji w ramach jednego zdarzenia.

Osuwisko miało miejsce w sobotnie popołudnie w pobliżu mostu Rocky Creek, jednego z kilku historycznych przęseł rozciągających się wzdłuż malowniczej autostrady i będącego popularnym miejscem podziwiania widoków na wybrzeże.

W wyniku poślizgu część południowego pasa autostrady zerwała się i spadła z klifu do morza, Poinformowała Associated Press.

Inżynierowie pracowali w niedzielę nad oceną szkód, a autostrada została zamknięta wcześnie rano w poniedziałek rano w obu kierunkach między Palo Colorado i Limekiln State Park a Lime Creek, około 23 km na południe od Monterey. Według Do Kalifornijskiego Departamentu Transportu lub Caltrans.

Caltrans powiedział, że ekipy pracują nad ustabilizowaniem jezdni i poprosił ludzi, aby „unikali wszelkich niepotrzebnych podróży” po okolicy.

Wszystkie parki stanowe Big Sur na dotkniętym obszarze, w tym Point Sur, Andrew Molera, Pfeiffer Big Sur, Julia Pfeiffer Burns i Limekiln, są zamknięte dla jednodniowych gości i wczasowiczów „do odwołania” – oznajmiło hrabstwo Monterey. powiedział.

„Chcemy podkreślić, że jest to katastrofa obejmująca cały stan” – powiedział Nicholas Pasculli, dyrektor ds. komunikacji w hrabstwie Monterey. powiedział SFGate w niedzielę.

Początkowo utknęło około 1600 osób, w tym turyści i miejscowi odwiedzający Big Sur na weekend wielkanocny. Doniesienia wiadomości lokalnych Niektórzy tak mieli Spędzić noc Sobotę w hotelach, tymczasowych schroniskach lub nawet w swoich samochodach.

READ  Samolot United Airlines awaryjnie wylądował w Los Angeles z powodu problemów hydraulicznych

Jednak w niedzielę pojazdy uprzywilejowane ewakuowały większość ludzi po tym, jak inżynierowie stanowi stwierdzili, że można bezpiecznie podróżować północnymi pasami autostrady.

Kalifornijski patrol autostradowy w rejonie Monterey powiedział, że nie ma informacji o osobach, które chciałyby opuścić teren na noc. Rzeczniczka podała, że ​​wstępnie zaplanowano udostępnienie większej liczby pojazdów na poniedziałek o 8:00 i 16:00, aby umożliwić każdemu pozostawionemu w domu bezpieczną ewakuację.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom (nie) powiedział W niedzielę w mediach społecznościowych jego biuro poinformowało, że „ściśle współpracuje” z agencjami, aby „zaradzić wykolejeniu na autostradzie nr 1 w pobliżu Big Short” i podziękował „załogom pracującym przez całą dobę, aby naprawić drogę i zapewnić bezpieczeństwo Kalifornijczykom”.

W sobotę osuwiska mogą być problemem próbowanie przez władze państwowe Całkowicie ponownie otwórz Autostrada nr 1 późną wiosną po zamknięciu obszaru wokół Big Sur z powodu remontu Duże osuwiska W pierwszej połowie 2023 r. W grudniu Caltrans powiedział, że „nadal potrzebne będą miesiące pracy, aby naprawić obiekt”. Firma stwierdziła, że ​​nie jest pewna, jak zimowe deszcze „wpłyną na ten rozkład jazdy”. Od tego czasu mocno pada deszcz Przerwana naprawa.

Autostrada 1, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża Big Sur Wrażliwy na ekstremalne zjawiska pogodowe Ze względu na topografię i położenie. Burze i pożary – coraz bardziej nasilone przez zmianę klimatu – są częstymi zjawiskami i prowadzą do erozji, osunięć ziemi i błota, które blokują, uszkadzają lub niszczą części dróg. Często podróżujący i mieszkańcy okolicy są często świadomi niebezpieczeństw.

Jak napisał „The Washington Post” w 2021 r.: „Inżynieryjne szaleństwo w przypadku drogi zbudowanej na czystej skale, zamykanie to coroczne wydarzenie – „kiedy”, a nie „jeśli” – dla ludzi i gospodarki, którą wspiera”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *