Zełenskij zamknął rekomendację Newsmaxa, że ​​Trump mógł zatrzymać wojnę

  • Redaktor Newsmax Zhelensky został zapytany, czy inwazja Rosji zostałaby powstrzymana, gdyby Trump był prezydentem.
  • Żeleński powiedział, że nie ma znaczenia, która partia rządzi w Stanach Zjednoczonych.
  • Przeprosił Roba Schmidta za „powiedzenie czegoś, czego nie lubisz”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński zamknął dla Newsmaxa wywiad, który skłonił byłego prezydenta Donalda Trumpa do stwierdzenia, że ​​na Ukrainie nie byłoby wojny, gdyby nadal był prezydentem USA.

We wtorek redaktor Newsmax Rob Schmidt przeprowadził wywiad z Zełenskim na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę w stolicy Ukrainy, Kijowie.

Schmidt zapytał Gelensky’ego: „Czy uważasz, że różni przywódcy amerykańscy, różni przywódcy zachodni mogli zapobiec tej okupacji?”

„Wielu Amerykanów uważa, że ​​inwazja nie miałaby miejsca, gdyby ktoś taki jak Donald Trump był w Białym Domu. Jakie jest twoje stanowisko?”

Zełenski odpowiedział, że jest wdzięczny za pomoc udzieloną przez obecnego prezydenta USA Joe Bidena i że poparcie narodu amerykańskiego dla Ukrainy jest najważniejsze, niezależnie od tego, która partia jest u władzy.

Powiedział: „Uważam, że pomoc narodu amerykańskiego jest bardzo ważna. Płacą podatki. Pieniądze przeznaczone na wsparcie Ukrainy pochodzą z podatków.

„Przykro mi, że mówię coś, co ci się nie podoba, ale nie ma znaczenia, czy kraj, z którym prowadzimy wojnę, jest demokratą czy republikaninem. Amerykanie nas wspierają” – powiedział. Powiedział.

Zełenskij dodał później: „Nie wiem, co stanie się z prezydentem. Nie mogę przewidzieć, co się stanie, jeśli w tej sytuacji Donald Trump zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych”.

Żeleński powiedział, że ważne jest, aby amerykańskie instytucje, takie jak Senat i Kongres, działały w ten sam sposób, niezależnie od tego, kto jest u władzy, w celu utrzymania „amerykańskich wartości”.

Newsmax to prawicowa organizacja znana ze swojego poparcia dla Trumpa.

READ  Biden twierdzi, że zakazał rosyjskim lotom z amerykańskiej przestrzeni powietrznej

Trump powiedział wcześniej, że gdyby był u władzy, zapobiegłby inwazji Rosji.

Powiedział w Oświadczenie 24 lutego, w dniu inwazji Rosji: „Gdybym był na stanowisku, ta śmiertelna sytuacja na Ukrainie nigdy by się nie wydarzyła!”

Trump i Zhelensky mają znaczące zaplecze polityczne, a kwestia wsparcia USA doprowadziła do pierwszego oskarżenia Trumpa.

Kongres został zwolniony w 2019 roku, kiedy Trump przekonał ukraińskiego prezydenta przez telefon do Zhelensky’ego. Zbadaj jego politycznego rywala PitaA jego syn, Hunter Biden, najwyraźniej w zamian za pomoc wojskową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.