Zespół USA przetrwał trudny test z Czarnogóry na Pucharze Świata FIBA

Briana WindhorstaStarszy pisarz ESPN1 września 2023 r., 06:42 ET2 minuty czytania

MANILA, Filipiny – W piątek drużyna USA rozegrała swój pierwszy mecz testowy w Pucharze Świata FIFA. Przeszli, ale było trochę niepewnie.

Czarnogóra, naładowana rozmiarami i grająca z pewnością siebie, prowadziła do przerwy i nie pozwalała Amerykanom wycofywać się przez całą drugą połowę, aż do odejścia pod koniec czwartej połowy. Zespół USA ostatecznie wygrał 85-73 po mocnej grze obrońców Anthony’ego Edwardsa, Tyrese’a Halliburtona i Austina Reavesa.

Edwards zdobył wszystkie 17 punktów w drugiej połowie, gdy wyczuł moment i pokazał swoje umiejętności, począwszy od skoków, przez dojazdy, aż po dotarcie do linii faulu. Halliburton był gwiazdą po obu stronach boiska z 10 punktami, 6 asystami i dwoma przechwytami.

Zwycięstwo stawia drużynę USA na bardzo mocnej pozycji, aby awansować do ćwierćfinału w przyszłym tygodniu. Podkreśliło to jednak wyzwanie, najpierw w niedzielę przeciwko silnej drużynie Litwy, a coraz bardziej prawdopodobne będzie to w miarę wzrostu poziomu rywalizacji.

Słabością Team USA jest niewątpliwie jego wielkość, która była widoczna od chwili powołania zespołu. Czarnogóra to klasyczna drużyna FIBA ​​​​z Europy Wschodniej, duża i silna, z gwiazdorskim środkowym Chicago Bulls Nikolą Vuceviciem.

Czarnogóra od początku zaczęła wykorzystywać przewagę, uderzając piłką środkiem i uderzając w ofensywne bandy. Pod koniec pierwszej kwarty zbudowali przewagę 11 zbiórek, ogłaszając, że podchodzą do gry poważnie.

Ogólnie Czarnogórcy wygrali 48-31, a 22 z nich grało w ataku. Nie tylko dało im to przewagę w posiadaniu piłki, która była kluczowa w zdenerwowanym meczu, ale także spowolniło Amerykę. Jakakolwiek próba pokonania Team USA w tym turnieju będzie uciążliwa.

Vucevic, który w zeszłym miesiącu podpisał w Chicago trzyletni kontrakt wart 60 milionów dolarów, odegrał rolę często widzianą w meczu z Ameryką, gwiazdą NBA, która wnosi wszystko w chwili dumy narodowej. Wyprzedził swoich rówieśników z NBA, miał trudności z odbiciami i pokazał dotyk, który uczynił go dwukrotnym All-Starem.

READ  Renault tnie akcje Nissana, ponieważ producenci samochodów odnawiają trwający od dziesięcioleci sojusz

Skończył z 18 punktami i 15 zbiórkami i zadał kilka obrażeń Jaronowi Jacksonowi Jr., Bobby’emu Portisowi i każdemu, kto walczył z nim w środku. Jackson, który na początku meczu miał kłopoty z faulami, już nigdy nie doszedł do siebie, a nikt w amerykańskiej drużynie nie miał więcej niż 5 punktów.

W pierwszej połowie zdobył 1 z 9 rzutów za 3 punkty, a w całym meczu 5 z 17. Nie trafili 10 rzutów wolnych i 12 razy podbili piłkę. To wszystko są podstawy, aby wygrać Puchar Świata.

Jednak na 2:44 przed końcem Reaves zdobył trzy punkty, co w końcu dało Amerykanom chwilę wytchnienia. Skończył z 12 punktami przewagi nad ławką rezerwowych.

Urodzony w Ameryce Kendrick Perry zdobył dla Czarnogóry 14 punktów.