Zimowa burza: gubernatorzy południa ogłaszają stan wyjątkowy przed burzą zimową

Według National Weather Service, ponad 65 milionów ludzi na dotkniętych obszarach jest objętych zimowym ostrzeżeniem o pogodzie.

„Silna burza rozwijająca się w Dolinie Mississippi przesunie się na wschód na południowy wschód w niedzielę rano, a następnie w poniedziałek na północno-wschodnią północ środkowoatlantycką” – podała prognoza National Weather Service. Powiedział wcześnie w sobotę rano.

NWS prognozuje obfite opady śniegu w środkowych/południowych Appalachach i części regionu środkowoatlantyckiego wcześnie w niedzielę.

Deszcz, śnieg, mżawka i mróz – lub kombinacja tych wszystkich – mogą utrudnić podróżowanie w ciągu trzech weekendów i wakacji na dotkniętych obszarach.

W piątek w niektórych częściach Dakoty Północnej spadło od 8 do 12 cali śniegu.

Stamtąd system przesunął się dalej na południe do miast Missouri, Arkansas i Kansas.

„Im szybciej temperatura powierzchni spada poniżej zera, tym szybciej opady zamieniają się w lód” – powiedziało biuro NWS. Topeka, Kansas.

Południowy wschód może mieć mieszankę wszystkiego

W regionach południowo-wschodnich system rozpocznie się w formie deszczu w sobotę.

Wraz ze spadkiem temperatury deszcz zamienia się w mróz, śnieg, a ostatecznie w wielu miejscach śnieg.

Gubernatorzy stanu Georgia, Karolina Północna, Karolina Południowa i Wirginia ogłosili stany nadzwyczajne, co pozwoliło na ustabilizowanie aktywów i zasobów przed nadejściem burzy.

Gubernator Gruzji Brian Kemp nakazał Departamentowi Obrony stanu przygotować 1000 żołnierzy Gwardii Narodowej do odpowiedzi na burzę.

W Południowej Karolinie gubernator Henry McMaster wezwał mieszkańców do monitorowania lokalnych prognoz pogody i podjęcia środków ostrożności.

Przewidywanie zimowej pogody na południowym wschodzie nigdy nie jest łatwe, ponieważ czas często płynie.

„Te różne rodzaje opadów zimowych są bardzo wrażliwe na niewielkie zmiany” – powiedział Kyle Thiem, meteorolog z biura NWS w Atlancie. „Zmiana o jeden lub dwa stopnie może oznaczać różnicę między stosunkowo nieszkodliwymi opadami deszczu a najbardziej szkodliwą akumulacją śniegu i lodu”.

READ  Arvind Kejriwal: Aresztowanie jako korupcja demokracji w indyjskiej opozycji

Jednak to powolna prędkość systemu zapewnia systemowi marznącą burzę śnieżną, która może uderzyć miliony ludzi.

Karoliny będą regionem, który lubi lód, a miasta takie jak Charlotte i Kolumbia zobaczą nawet pół cala lodu, z silnymi wiatrami powalającymi drzewa i linie energetyczne.

Ostrzeżenie przed burzą śnieżną zostało wydane dla części Południowej Karoliny przed wydarzeniem i obowiązuje od soboty wieczorem do niedzieli wieczorem.

„Znaczne ilości śniegu mogą sprawić, że podróż będzie niebezpieczna lub niemożliwa. Zdecydowanie zachęcamy do podróży” – powiedziało biuro NWS. Greenville, Karolina Południowa.
NWS ostrzega, że ​​lód będzie się gromadził Staje się bardzo niebezpieczny Na wschód od I-85, w tym Spartanburg w Południowej Karolinie do Salisbury w Północnej Karolinie. Obejmuje to cały obszar Metro Charlotte.

Jak szybko rośnie całkowita wysokość śniegu w południowych Appalachach. Na przykład przewiduje się, że Asheville w Północnej Karolinie wzrośnie o 8-12 cali, ale osiągnie 20 cali powyżej 4000 stóp.

Środkowy Atlantyk i północny wschód

Burza powróci na wschodnie wybrzeże w niedzielę i poniedziałek, aw niektórych miejscach spodziewany jest ponad stopę śniegu.

Na głównych obszarach metra, takich jak Waszyngton, Filadelfia, Nowy Jork i Boston, spadnie trochę śniegu, ale jego nagromadzenie będzie niemożliwe, jeśli zacznie padać.

„W tym czasie, gdy burza przechodzi przez obszar w niedzielne popołudnie, dla większości ludzi na pierwszym planie będą obfite opady śniegu, wieczorem śnieg i lekki deszcz w okolicach I.95” – powiedziało biuro NWS w Baltimore. Powiedział piątek rano. „W tej chwili nie oczekuje się, że oblodzenie dotrze do naszych dalekich zachodnich stref, gdzie możliwy jest nawet stopę lub więcej obfitego śniegu”.

Miasta śródlądowe, takie jak Charleston, Pittsburgh, Buffalo, Syracuse i Burlington w stanie Vermont, doświadczą obfitych opadów śniegu.

Na północnym wschodzie pomaga to, że na długo przed nadejściem większości śniegu, w zimnym miejscu pojawią się bardzo zimne i niebezpieczne wiatry.

READ  Wiosce w Nowym Meksyku nakazano ewakuację po szybko rozprzestrzeniającym się pożarze

Ostrzeżenia o zimnym powietrzu dotyczą ponad 20 milionów ludzi w piątki i soboty, ponieważ temperatury w Nowej Anglii mogą spaść poniżej zera do 40 do 45 stopni.

NWS ostrzega, że ​​„niebezpieczne zimne wiatry mogą w ciągu 10 minut powodować odmrożenia odsłoniętej skóry”.

Meteorolodzy CNN Chad Myers, Dave Hennan, Monica Garrett i Haley Brink przyczynili się do powstania historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *