Zmniejszający się wolumen stabilnych monet Ethereum: czy wpłynie to na ceny Ethereum?

  • Wolumen stablecoinów na Ethereum spadł do 40 miliardów dolarów, co wskazuje na możliwość wprowadzenia kryptowaluty w fazę niedźwiedzia.
  • Długi/krótki spread MVRV w połączeniu z nastrojami posiadaczy pokazały, że cena ETH może wzrosnąć.

Wolumen stablecoinów na Ethereum [ETH] Według danych CryptoQuant wartość blockchainu spadła z 84 miliardów dolarów do 40 miliardów dolarów. Kiedy wolumen stablecoinów wzrasta, oznacza to, że popyt na tokeny na blockchainie może wzrosnąć.

Ponadto, gdy tak się stanie, wzmacnia to natywną kryptowalutę ekosystemu. W przypadku Ethereum spadek wolumenu wskazuje, że większość tokenów ERC-20 radzi sobie słabo.

Posiadacze ETH nie wierzą w niedźwiedzie

Tokeny ERC-20 odnoszą się do tokenów utworzonych przy użyciu blockchainu Ethereum. Historycznie rzecz biorąc, jeśli wolumen stablecoina spadnie poniżej 30 miliardów dolarów, ETH popadnie w bessę. Zatem niebezpieczeństwo istniało.

Ethereum sygnalizuje niedźwiedzi sygnał

Źródło: Cryptoquant

W momencie prasy cena Ethereum wynosiła 3517 dolarów, co stanowi spadek o 4,18% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Choć spodziewano się, że cena wróci do poziomu 4000 dolarów, tak się nie stało przez kilka tygodni.

Poza tym AMBCrypto przyjrzało się LTH-NUPL. LTH-NUPL oznacza posiadacza długoterminowego – niezrealizowany zysk/stratę netto. Miernik ten ocenia długoterminowe zachowanie akcjonariuszy.

Zazwyczaj metryka uwzględnia UTXO z okresem przydatności do spożycia wynoszącym co najmniej 155 dni. Według Glassnode, LTH-NUPL Ethereum znajdował się w strefie przekonań (zielony).

Oznacza to, że posiadacze tokenów są przekonany Aby cena mogła wzrosnąć.

Jeśli to przekonanie pozostanie niezmienione w nadchodzących tygodniach, Ethereum może nie wejść w cykl. Alternatywnie, cena tokena, wspierana przez popyt, może dążyć do osiągnięcia nowego najwyższego poziomu w historii.

Posiadacze Ethereum pokazują swoją wiarę w ETH

Źródło: Glassnode

Czy większa zmienność spowoduje wzrost ceny?

Długi/krótki spread pomiędzy kapitalizacją rynkową a wartością zrealizowaną (MVRV) to kolejny wskaźnik, który może stwierdzić, czy ETH znajduje się w strefie niedźwiedzia, czy nie.

READ  Prokuratorzy chcą objąć CZ Binance bardziej rygorystycznymi ograniczeniami przed wydaniem wyroku

Kiedy odczyt miernika spadnie do poziomu ujemnego, oznacza to, że kryptowaluta mogła wpaść w bessę.

Ale dopóki wskaźnik pozostaje dodatni, kryptowaluta znajduje się w fazie zwyżki. W momencie pisania tego tekstu AMBCrypto odnotowało, że długi/krótki spread MVRV wynosił 35,50%.

Chociaż był to spadek w porównaniu z odczytem z poprzedniego miesiąca, był to znak obecności ETH Nie poddałem się Aby utrzymać terytorium. Nie można jednak zaprzeczyć, że oznacza to, że cena ETH może spaść.

Ale jeśli tak się stanie, wartość kryptowaluty raczej nie spadnie poniżej 3000 dolarów. Jeśli tak się nie stanie, ETH może mieć szansę na ponowny test na poziomie 4000 dolarów i więcej.

Jednocześnie zaczęła rosnąć jednodniowa zmienność. Zmienność mierzy, jak szybko cena porusza się w różnych kierunkach. Kiedy zmienność wzrasta wraz z presją zakupową, cena może wzrosnąć do niesamowitych liczb.

Cena Ethereum nie znajduje się w fazie bessy

źródło: Santiment


Poczytaj o Ethereum [ETH] Prognozy cen na lata 2024-2025


Z drugiej strony, duża zmienność będzie prowadzić do presji sprzedaży na korekty. Jeśli chodzi o ETH, nadal nie jest pewne, gdzie cena będzie dalej podążać.

Wydawało się jednak niemal pewne, że posiadacze obligacji nie ulegną niedźwiedziemu popytowi, który spowoduje spadek ceny poniżej oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *