Zmniejszenie menu do jesieni w niektórych rosyjskich sklepach McDonald’s z tyłu | Rosja

Ekscytacja pojawiła się w menu, gdy ponownie otwarto poprzednie restauracje McDonald’s Rosja W zeszłym miesiącu pod nowym kierownictwem i nową marką, ale za złotym łukiem tronu pojawił się problem: brak frytek.

McDonald’s opuścił Rosję po ostrych reakcjach Zachodu przeciwko moskiewskiej kampanii militarnej na Ukrainie, która obejmowała nałożenie sankcji gospodarczych, iw maju sprzedał wszystkie swoje restauracje lokalnemu licencjobiorcy.

Jednak nowy właściciel ma teraz problemy z zabezpieczeniem dostaw ziemniaków, obwiniając słabe zbiory w Rosji i trudności z importem ziemniaków z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw.

Pod nową nazwą Vkusno & tochka, czyli „pyszne i gotowe”, restauracje zaczęły ponownie otwierać się 12 czerwca i sprzedały tego dnia prawie 120 000 burgerów.

Ale po tym, jak klienci w zeszłym tygodniu zaczęli publikować zdjęcia menu, które nie zawierają frytek, Vcusno i Tuchka powiedzieli, że do jesieni będą zostawiać frytki i kliny ziemniaczane z menu niektórych nowo otwartych restauracji.

Powiedziała, że ​​chociaż przez lata skupiała się na kupowaniu składników lokalnie, teraz „niemożliwe było importowanie z rynków, które mogły stać się tymczasowym dostawcą ziemniaków”.

„Ziemniaki powrócą do menu całego łańcucha na początku następnych zbiorów, jesienią 2022 roku” – dodała.

Niedobór uwypukla wyzwania stojące przed rosyjskimi firmami, ponieważ sankcje za działania Moskwy na Ukrainie i zakłócenia w łańcuchu dostaw komplikują import towarów.

Oleg Barov, dyrektor generalny Vkusno & Tochka, powiedział Reuterowi w zeszłym miesiącu, że „znaczny procent” komponentów pochodzi z zagranicy.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Mimo problemów Wkusno i Toczki rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa poinformowało w zeszłym tygodniu, że zbiory ziemniaków będą większe niż w ubiegłym roku i że rynek jest „w pełni zaopatrzony w ziemniaki, w tym przetworzone ziemniaki”.

„Teraz nadchodzi nowa uprawa, co wyklucza możliwość niedoboru” – dodała.

READ  Zełenski: Trwają ofensywne działania przeciwko Rosji | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *