Żołnierz z Teksasu tonie podczas próby ratowania granicy

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Według urzędników stanowych urzędnicy stanowi twierdzą, że żołnierz Gwardii Narodowej Teksasu utonął wczesnym rankiem w piątek rano w Rio Grande.

Porucznik Christopher Olivares z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie powiedział, że członek straży był częścią wysiłków na rzecz bezpieczeństwa granic. Operacja Samotna gwiazda, dowodzony przez gubernatora Grega Abbotta (R). Oliver powiedział, że członek straży został porwany przez prąd podczas próby ratowania w pobliżu Eagle Pass, miasta granicznego około 140 mil na południowy zachód od San Antonio.

Potężne prądy rzeczne zanurzyły się co najmniej 10 w tym tygodniu, powiedział Oliver. Urzędnicy Eagle Pass twierdzą, że w ostatnich tygodniach wzrosła liczba przepraw z meksykańskiego miasta Beatrice Necros, znajdującego się po drugiej stronie ulicy od Eagle Pass do Rio Grande.

Władze nie odzyskały ciała żołnierza. Departament Wojskowy Teksasu potwierdził zniknięcie jednego żołnierza, ale nie zweryfikował doniesień o śmierci, nazywając je fałszywymi.

„Departament Wojskowy Teksasu, Texas DPS i Straż Graniczna pracują szybko, aby zlokalizować żołnierza” – napisano w piątek.

Dalsze szczegóły zostaną ujawnione, gdy tylko będą dostępne, powiedział departament.

John Unfinsen, lokalny przywódca związku Straży Granicznej w sektorze Del Rio, powiedział, że młody żołnierz zareagował, gdy zobaczył telefony od kobiety w niebezpieczeństwie, zgodnie z telefonami od agentów. Żołnierz zdjął zbroję, odłożył broń i wskoczył za nią do rzeki.

Kobieta przeżyła, powiedział Unfinsen. Ale potem żołnierz zniknął.

Członkowie Gwardii Narodowej stacjonujący na granicy zwykle rozstawiają swój sprzęt na brzegu rzeki. Nie jest jasne, czy żołnierz miał na sobie jakikolwiek sprzęt pływający. Poziom wody waha się od kolan do podbródka. Odnaleziono jedno ciało, ale wydaje się, że nie ma ono związku ze zniknięciem żołnierza, potwierdzili trzej oficerowie.

READ  Porsche EV zwiększa cele, stabilizując hybrydowy sportowy samochód 911

Rozciągający się na zachód poza Del Rio – jedenaście ciał zostało znalezionych po amerykańskiej stronie rzeki – powiedział lider związku, a co najmniej 12 znaleziono po stronie meksykańskiej tylko w tym miesiącu. To tragedia, która ciąży na agentach straży granicznej, dodał Anfinsen.

„Czasami widzisz imigrantów korzystających z dętki, ale w tej części rzeki ludzie trzymają się za ręce i przechodzą przez ludzkie łańcuchy. Jeśli dostaną się do dziury, to wszystko” – powiedział.

W akcję poszukiwawczą zaangażowani są Border Patrol Dive Team i żołnierze Armii Państwowej. Urzędnicy stanowi i związkowi powiedzieli, że minęło kilka godzin od ostatniego spotkania żołnierza o 9 rano czasu lokalnego.

Według rzecznika Departamentu Del Rio, Dennisa Smitha, straż graniczna uratowała w zeszłym tygodniu kilkanaście osób w tym samym rejonie.

„Agenci działali szybko i korzystali z urządzeń pływających i lin ratowniczych. Jednostka promowa odbyła kilka rejsów na trasę promu i bezpiecznie zabrała pasażerów.

Burmistrz Eagle Boss ubolewał nad ofiarami śmiertelnymi.

„Przechodzi wiele osób, wiele z nich trzyma dzieci i stare kobiety przechodzące. Nie wiemy, czy umieją pływać” – powiedział burmistrz Rolando Salinas, który potwierdził przeszukanie 22-letniemu żołnierzowi. „Przez większość czasu ludzie przechodzą, gdy woda jest niska, ale po hiszpańsku nazywamy to Rio Bravo, ponieważ jest naprawdę nieprzewidywalne”.

Na początku tego miesiąca 14-letni chłopiec z Hondurasu zginął podczas próby przekroczenia Rio Grande wraz ze swoimi kuzynami i siostrą w pobliżu tego samego miasteczka granicznego. Nastolatek pojechał do Houston, aby zjednoczyć się z rodziną, ale jego siostra straciła przyczepność Christopher Alvarado Sabillon Według NBC News w ciemnej wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.