Źródła – trenerzy Wielkiej Dziesiątki wzywają do podjęcia działań przeciwko Michigan na wezwanie

Dom Thamelaszczególnie1 listopada 2023 o 23:56 ET4 minuty na przeczytanie

Finebaum drażni Harbaugha w związku z zarzutami o kradzież szyldów

Paul Finebaum jest zniesmaczony oskarżeniami o kradzież szyldów postawionymi Michigan i żałuje, że dał Jimowi Harbaughowi wątpliwości.

Zdecydowana większość trenerów Wielkiej Dziesiątki wyraziła frustrację w związku z toczącym się dochodzeniem w sprawie kradzieży znaków przy ul Źródła ESPN podają, że stan Michigan przeprowadził w środę rozmowę wideo z komisarzem Tonym Pettitte.

Rozmowa, która trwała 90 minut, trwała prawie godzinę bez trenera ze stanu Michigan, Jima Harbaugha, który rozłączył się po regularnie zaplanowanych spotkaniach Big Ten, aby trenerzy konferencji mogli swobodnie rozmawiać na temat śledztwa NCAA w sprawie stanu Michigan.

Według pięciu źródeł zaznajomionych z wezwaniem, grupa głosów zachęcała Pettitte do podjęcia działań przeciwko Michigan w ramach wezwania opisanego jako intensywne i emocjonalne.

„Wspólnie trenerzy chcą, aby Wielka Dziesiątka podjęła działania już teraz” – podało źródło zaznajomione z rozmową. „Na co czekamy? Wiemy, co się stało”.

NCAA prowadzi dochodzenie w stanie Michigan od prawie dwóch tygodni, a Wielka Dziesiątka potwierdziła 19 października dochodzenie NCAA w sprawie kradzieży znaków. Od tego czasu ESPN donosi, że pracownik ze stanu Michigan, Connor Stallions, stał się centralnym punktem śledztwa i kupił bilety. W meczach z 12 z 13 przeciwników Wielkiej Dziesiątki w ciągu ostatnich trzech lat.

W sumie w ciągu ostatnich trzech lat Stallions kupili bilety na ponad 35 meczów na co najmniej 17 stadionach, jak podaje ESPN. Stan Michigan zawiesił Stallions tego samego dnia, w którym ESPN poinformowało, że to on był w centrum śledztwa. Były trener III ligi powiedział także ESPN, że firma Stallions płaciła mu za gry wideo w kilku szkołach Wielkiej Dziesiątki.

Trenerzy Wielkiej Dziesiątki wyjaśnili Petittiemu, który został zatrudniony w kwietniu, jak wyraźną schematyczną przewagę posiadał stan Michigan w ciągu ostatnich trzech lat dzięki rzekomemu nielegalnemu pozyskiwaniu sygnałów od przeciwnika przedwcześnie.

Twierdzono, że trenerzy używali w rozmowie słów takich jak „skażony”, „oszukańczy” i „bezprecedensowy”, aby opisać plan kradzieży znaków w stanie Michigan. Według źródeł większość rozmów dotyczyła trenerów wyjaśniających Pettitti, jak ona pracuje i jaki ma to wpływ na nich i ich programy. Przepisy NCAA nie zezwalają na osobiste rozpoznanie przeciwnika i używanie sprzętu elektronicznego do kradzieży znaków.

W ciągu trzech lat Stallions pozostawili papierowy ślad, aby kupić bilety na mecze przeciwników ze stanu Michigan, Wolverines osiągnęli ogólny bilans 33-3 i 22-1 w rozgrywkach Big Ten. W poprzednich trzech latach ich ogólny bilans wynosił 21-11, a w lidze 16-8.

Inne źródło podało: „Ludzie nie rozumieją powagi sprawy”. „Jak to naprawdę wpłynęło na plan gry. Ludzie nie rozumieją, czy był to bieg, czy podanie, jak dużą przewagę miał Michigan”.

Przez całą rozmowę panował gniew, a jedno ze źródeł tak opisało tę sytuację: „Każda gra, w którą grali, jest skażona”.

Trenerzy potwierdzili podczas rozmowy fakt, że harmonogram wdrożenia NCAA nie będzie miał wpływu na stan Michigan w tym sezonie, ponieważ Wolverines mają bilans 8-0 i zajmują 3. miejsce we wstępnych rozstawieniach College Football Playoff. To jeden z powodów, dla których trenerzy Wielkiej Dziesiątki wzywają Wielką Dziesiątkę do działania.

Źródła opisują Petittiego jako osobę, która uważnie słucha trenerów, ale nie porusza ręką w kierunku, w którym mógłby pójść. Źródła wyraziły ciekawość, czy Wielka Dziesiątka była naprawdę zainteresowana podjęciem działań, czy po prostu słuchaniem trenerów, aby ich usłyszano.

Z technicznego punktu widzenia Wielka Dziesiątka ma władzę w ramach swojej polityki sportowej do karania stanu Michigan lub członków sztabu trenerskiego.

Uważa się, że jest to mało prawdopodobne w tej sprawie w najbliższej przyszłości, ponieważ rzadko zdarza się, aby sprawa NCAA rozwijała się w czasie rzeczywistym. Choć w doniesieniach medialnych pojawiło się wiele dowodów, liga prawdopodobnie nie będzie w stanie wykorzystać ich jako konkretnych faktów do podjęcia decyzji.

Liga może również wszcząć własne dochodzenie w sprawie potencjalnych naruszeń polityki sportowej Wielkiej Dziesiątki. Chociaż Petitti ma władzę narzucania dyscypliny, jeśli sprawa przekracza standardy, musi zostać rozpatrzona przez komitet wykonawczy, który może zatwierdzić, odrzucić lub ograniczyć tę dyscyplinę.

Przedstawiciele ligi nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz pod koniec środy.

Inne źródło podało: „Nie sądzę, żeby Wielka Dziesiątka rozumiała, jak wszyscy byli zdenerwowani”. „Ideą wezwania było zwrócenie się do Wielkiej Dziesiątki o wykazanie przywództwa – konferencji i prezydentów. Bezprecedensowe naruszenie zasad wymagałoby bezprecedensowych działań ze strony Wielkiej Dziesiątki”.

READ  Lucas: Szybkie reakcje Wirginii - University of North Carolina Athletics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *