Związany z Florydą QB Jaden Rashada zażądał uwolnienia stypendium wśród Niles-no-dispute: źródła

Czterogwiazdkowy rozgrywający Jaden Rashadah, który go podpisał fl Jednak 21 grudnia br Nie zgłosił się do kampusu w zeszłym tygodniu w związku ze sporem o nazwisko, zdjęcie i podobiznęPoprosiła NCAA o przyznanie stypendium, co potwierdziły źródła zbliżone do programu sportowiec. 247Sports jako pierwszy zgłosił wpłatę. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Źródła podają, że rodzina rekruta była w konflikcie z programem piłkarskim, odkąd Gator Collective rozwiązał kontrakt NIL warty ponad 13 milionów dolarów.
  • Rashad jest kandydatem nr 56 w klasie rekrutacyjnej 2023 i rozgrywającym nr 7 w 247Sports Composite. Absolwent Pittsburgh (Kalifornia) High był jednym z najwyżej sklasyfikowanych rozgrywających, których aligatory wylądowali w ostatniej dekadzie.
  • Zobowiązał się do Miami w czerwcu pośród spekulacji na temat umowy o wartości 9 milionów dolarów do zera, a następnie przeniósł się na Florydę 10 listopada.
  • Podczas gdy Rashad brał udział w zeszłotygodniowym wydarzeniu Under-Armor All-American w Orlando, jego ojciec Harlin powiedział: sportowiec Rodzina jechała prosto do Gainesville na wiosenną rekrutację.

Co się stało?

– podają źródła zbliżone do programu sportowiec Ta umowa o wartości 13 milionów dolarów, zawarta między Gator Collective i Rashadą, zanim w listopadzie przeniósł się na Florydę, zaczęła się rozpadać w zeszłym miesiącu. Rashada w końcu i tak podpisała umowę i wydawała się otwarcie podekscytowana przeprowadzką do kampusu i nauką przestępczości. Opóźnienie w złożeniu wniosku w zeszłym tygodniu doprowadziło do sporu o wartość renegocjowanej umowy o sumie zerowej.

Co to oznacza dla środkowej części Florydy?

Gators niedawno zdegradowali transfer z Wisconsin Grahama Mertza i powracający Jack Miller na czwartym roku. Oni też mają Maksa Browna, sygnowany 2022, który był w czerwonej koszulce w zeszłym sezonie. Ale to ceniony talent i silna ręka Rashady miała przystosować się tej wiosny i naciskać na wczesny czas gry.

Zaangażowanie elitarnej drużyny z 2024 r., DJ Lagwaya, pomaga złagodzić ból, chociaż odejście Rashady przyprawia o ból głowy public relations w programie piłkarskim. Podkreśla również ryzyko, na jakie narażone są departamenty sportowe w przypadku umów o zerowej tolerancji, które muszą być negocjowane przez stronę trzecią.

READ  Wyniki March Madness i aktualizacje na żywo

„Program piłkarski University of Florida jest naprawdę jedną z ofiar w tej sprawie” – powiedziało źródło zaznajomione z interesami Gator Collective.

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: James Gilbert/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.