Zwolnienia w Citigroup, zmiany w zarządzie – źródła

Logo Citibanku widać na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) na Manhattanie, Nowy Jork, Stany Zjednoczone, 3 sierpnia 2021 r. REUTERS/Andrew Kelly Uzyskaj prawa licencyjne

NOWY JORK, 20 listopada (Reuters) – Dyrektor generalna Citigroup ( CN ) Jane Fraser ogłosiła w poniedziałek w notatce dla pracowników, że firma wprowadza kolejny etap zmian w zarządzie w ramach poważnej restrukturyzacji.

„Kroki, które podejmujemy w celu reorganizacji firmy, wiążą się z pewnymi trudnymi i konsekwencjami decyzjami, ale wierzymy, że są to właściwe kroki, aby dostosować naszą strukturę do naszej strategii” – stwierdził Fraser w osobnym oświadczeniu.

Jak wynika z notatki dla pracowników, w poniedziałek menedżerowie będą informować o konkretnych zmianach w kierownictwie w poszczególnych firmach i na poszczególnych stanowiskach, najpierw w pierwszej kolejności zespołom, a następnie opublikować je wewnętrznie.

Według osób zaznajomionych z sytuacją w ramach restrukturyzacji Bank of America mianował Nacho Gutiérreza-Orrantię, jednego ze swoich starszych bankierów w Europie, na nowego szefa bankowości w regionie.

W swojej nowej roli szefa klastra europejskiego hiszpański bankier będzie nadzorował działalność Citi w Europie.

Według źródła zaznajomionego z sytuacją, które nie było upoważnione do wypowiadania się publicznie, restrukturyzacja może obejmować tysiące zwolnień. W notatce Fraser stwierdził, że ostateczne ogłoszenia dotyczące restrukturyzacji zostaną wydane na początku 2024 r.

Według innego źródła zaznajomionego z sytuacją przygotowania do poniedziałkowych komunikatów odbywały się ustnie podczas spotkań w zeszłym tygodniu. Źródło podało, że niektórzy pracownicy mogą ubiegać się o inne stanowiska w banku.

Miasto ogłosiło plany redukcji poziomów zarządzania z 13 do ośmiu w ramach największej modernizacji od dziesięcioleci. W prezentacji wyników za trzeci kwartał Citi zwolniło 15% stanowisk operacyjnych na dwóch najwyższych szczeblach kierownictwa i wyeliminowało 60 zespołów.

We wrześniu Reuters podał, że personel pomocniczy zajmujący się zgodnością i zarządzaniem ryzykiem oraz personel techniczny pracujący na pokrywających się stanowiskach są zagrożeni zwolnieniami.

READ  Gubernator Utah podpisuje zakaz opieki zdrowotnej potwierdzający płeć, ustawy o wyborze szkół

Doniesienia Saeeda Azhara, Isli Binny i Tatiany Batzer w Nowym Jorku; Dodatkowe raporty Svei Herbst-Bayliss, Echo Wanga i Andresa Gonzaleza; Redakcja: Lananh Nguyen, Lisa Shumaker i Nick Zieminski

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneOtwiera nową kartę

Tatiana Bautzer jest korespondentką amerykańskiej bankowości w Reuters w Nowym Jorku. Wcześniej zajmował się bankami w Brazylii, transakcjami, pierwszymi ofertami publicznymi i upadłościami największych światowych firm. Badał skandale korupcyjne w brazylijskich konglomeratach i spory biznesowe pomiędzy miliarderami. Przed dołączeniem do agencji Reuters w 2015 roku Bautzer pracował dla magazynów biznesowych Exame i Istoe Dinheiro oraz gazet Valor Economico i O Estado de S. Paulo. Wcześniej był międzynarodowym korespondentem Valor Economico w Waszyngtonie, zajmującym się instytucjami wielostronnymi i handlem. Bautzer posiada tytuł licencjata z dziennikarstwa i tytuł MBA uzyskany na Uniwersytecie w São Paulo. Kontakt: +646-2397968

Saeed Azhar jest dziennikarzem finansowym agencji Reuters i częścią US Banking Group, do której należą największe banki z Wall Street. Koncentruje się na Goldman Sachs i Bank of America, pisze także o bankach regionalnych. Przed przeprowadzką do Nowego Jorku w lipcu 2022 roku kierował zespołem finansowym na Bliskim Wschodzie z Dubaju, a także pracował w Singapurze zajmując się finansami Azji Południowo-Wschodniej. Kontakt: +1-3479086341

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *