14 osób zginęło w katastrofie lotniczej w brazylijskim stanie Amazonas

SAO PAULO, 16 września (Reuters) – Mały samolot odrzutowy rozbił się w sobotę w północnym stanie Amazonas w Brazylii, zabijając 14 osób – powiedział gubernator tego stanu.

Do wypadku doszło w prowincji Barcelos, około 400 km od stolicy stanu Manas.

„Jestem głęboko zasmucony śmiercią 12 pasażerów i dwóch członków załogi, którzy zginęli w sobotniej katastrofie lotniczej w Barcelós” – powiedział gubernator stanu Amazonas Wilson Lima w X, znanym wcześniej jako Twitter.

„Nasze zespoły od samego początku pracowały, aby zapewnić tak potrzebne wsparcie. Moje kondolencje i modlitwy kieruję do ich rodzin i przyjaciół”.

Linie lotnicze Manaus Aerotaxi Airlines wydały oświadczenie, w którym potwierdziły, że doszło do wypadku i że jest w jego sprawie badane, ale nie podały szczegółów na temat ofiar śmiertelnych ani obrażeń.

„Wierzymy w poszanowanie prywatności osób zaangażowanych w ten trudny czas i będziemy gotowi zapewnić wszystkie niezbędne informacje i aktualizacje w miarę postępu dochodzenia” – stwierdzono w oświadczeniu.

Brazylijskie Siły Powietrzne (FAB) podały w oświadczeniu, że śledczy z Centrum Badania i Zapobiegania Wypadkom (CENIPA) zostali wezwani do rozpoczęcia dochodzenia w sprawie przyczyn katastrofy małego samolotu. SOG.

W wywiadzie dla gazety O Globo gubernator Lima powiedział, że ciała zostały już wydobyte z samolotu, a ofiarami byli brazylijscy turyści.

Lima dodała, że ​​w regionie występowały obfite opady deszczu, a przyczyną wypadku był błąd w trasie obranej podczas lądowania.

Raportowanie Stevena Grattona; Montaż: David Gregorio i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę
READ  Dlaczego Henry Cavill nie jest już Supermanem - The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *