49ers QB Brock Purdy wygląda jak „młody Russell Wilson” – twierdzi Kyle Brandt – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Brock Purdy próbuje wyrobić sobie markę po tym, jak w zeszłym sezonie został „Mr. Irrelevant”.

Ale porównania dotyczą terytorium. Po tym, jak w niedzielnym zwycięstwie 49ers nad Pittsburgh Steelers wznowił grę w miejscu, w którym przerwał, Purdy był porównywany do znanego wszystkim rozgrywającego z San Francisco.

„Znaliśmy 49ers [defense] Było dobrze, a oni biegali fizycznie. „Tak naprawdę nie wiedzieliśmy, jak wypadnie Purdy” – powiedział gospodarz NFL Network Kyle Brandt. „Dzień dobry futbolu” W poniedziałek rano. „Wygląda jak młody Russell Wilson. Jak Russell Wilson z pierwszych dwóch lat w lidze.

„Tylko gracz. Mobilny. Zażartował, rzucając swoim ciałem. Wyglądał naprawdę dobrze”.

Porównania są zawsze dziwne. A niewielka wielkość próby Purdy’ego (w porównaniu z 12-letnią karierą Wilsona) utrudnia pełną analizę.

Ale to, co świat futbolu widział do tej pory od profesjonalisty z drugiego roku, było po prostu niesamowite. Po kończących sezon kontuzjach byłych rozgrywających 49ers, Treya Lance’a i Jimmy’ego Garoppolo, w zeszłym sezonie wkroczył Purdy i poprowadził zespół do ośmiu zwycięstw z rzędu, aż kontuzja w Lidze Mistrzów przekreśliła aspiracje San Francisco do Super Bowl.

W swoim pierwszym meczu od czasu operacji naprawy łokcia spisał się konsekwentnie i odnosił spore sukcesy. 23-latek rzucił na 220 jardów, zdobywając dwa przyłożenia i bez przechwytów przy 19 z 29 podań w pierwszym tygodniu zwycięstwa drużyny 49ers nad Steelers 30-7.

Oczywiście ścieżki Wilsona i Purdy’ego w NFL są bardzo różne. Seahawks wybrali Wilsona w trzeciej rundzie draftu do NFL 2012, a on jako debiutant rozpoczął wszystkie 16 meczów w Seattle. Dziesięć lat później Purdy był ostatnim wybranym w drafcie NFL 2022 i trzecim rzutem QB za Lance’em i Garoppolo, zanim pojawił się jako starter.

Trudno jednak pominąć pewne podobieństwa między sygnalizującymi na boisku.

Wyczucie czasu, przewidywanie i dokładność Purdy’ego są bardzo podobne do wyczucia Wilsona we wczesnych latach jego gry. Obaj pomocnicy świetnie wyczuwają intensywność podań i znajdują sposoby na ich uniknięcie. Chociaż Purdy nie jest tak szybki jak Wilson, zawodowiec z drugiego roku charakteryzuje się zwodniczą atletyką, którą widać w błyskach na boisku.

READ  Aktualizacja stanu zdrowia Deebo Samuela: status gwiazdy 49ers jest niejasny

Obaj też rzadko wpadają w panikę, nawet w najbardziej napiętych sytuacjach, co jest niezwykle ważne dla rozgrywającego NFL.

Purdy z pewnością nie ma najsilniejszej ręki na świecie i z pewnością nie ma głębokiej piłki Wilsona, ale jest wystarczająco dobra, aby wykonać swoją robotę. Jak dotąd działało to dobrze.

Pomocne jest posiadanie broni takiej jak Christian McCaffrey, Deebo Samuel, Brandon Aiyuk i inni.

Wilson, który obecnie gra w drużynie Denver Broncos, nie jest już tym samym zawodnikiem, którym był podczas gry na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. Wygrał Super Bowl w 2014 roku i przyprawiał drużynę 49ers o ból głowy podczas pamiętnych pojedynków z rywalami z dywizji.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *