5 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem giełdy w czwartek, 7 kwietnia

Oto najważniejsze wiadomości, trendy i analizy, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlu:

1. Wall Street wydaje się być stabilna po dwóch dniach rządów Federera

Handlowcy pracują na stronie New York Stock Exchange (NYSE) w Nowym Jorku 29 marca 2022 r.

Brendan McDermott | Reuters

Przyszłość amerykańskich akcji Czwartek był stosunkowo płynny, ponieważ Wall Street próbowała uniknąć serii porażek w trzech sesjach. ten Nasdaq Ponieważ wyprzedaż trwa już od dwóch dni Rezerwa Federalna I jastrząb zaczął bić w tonie – W środę zatonął o 2,2% po spadku o około 2,3%.

  • Po tym, jak kilku urzędników banku centralnego wezwało do poważniejszych oszczędności w celu zwalczania inflacji, bank centralny Protokół z marcowego spotkania Wskazał na ogólną zgodę na zmniejszenie masywnego bilansu do 95 miliardów dolarów miesięcznie.
  • Po podniesieniu w zeszłym miesiącu 25 punktów bazowych urzędnicy Fed rozważają podwyżkę o 50 punktów wyższą niż zwykle, pierwszą od ponad trzech lat.

2. Główny rozkład rentowności skarbu ulegnie odwróceniu po danych o zasiłkach dla bezrobotnych

Historycznie rzecz biorąc, to odwrócenie miało miejsce jeszcze przed recesją. W miarę umacniania się rynku pracy bank centralny może mieć możliwość zwolnienia tempa w walce z inflacją, wprowadzając swój podwójny mandat do tworzenia maksymalnego zatrudnienia i kontrolowania cen. Oczekuje się, że bank centralny podniesie stopy procentowe na pozostałych sześciu posiedzeniach w tym roku. Prawdziwym pytaniem jest wielkość tych podwyżek.

3. Berkshire Hathaway Warrena Buffetta ujawnia kluczowy udział w HP

Warren Buffett na dorocznym spotkaniu Berkshire Hathaway w Los Angeles w Kalifornii. 1 maja 2021 r.

Gerard Miller | CNBC

Warren BuffettBerkshire Hathaway uruchomił duży udział w sprzęcie technologicznym HP Inc.Stał się największym partnerem producentów komputerów i drukarek. Berkshire HP nabył ok. 121 mln akcji, ok. 11%, Zgodnie ze zgłoszeniem obligacji, ostateczna cena akcji HP w środę wyniosła około 4,2 miliarda dolarów. Załamał się po ostatniej godzinie po wiadomościach, zanim akcje HP wzrosły o 15% na czwartkowym wolnym rynku. Berkshire było bardzo aktywne w ostatnich miesiącach, ogłaszając umowę kupna firmy ubezpieczeniowej Allegany 11,6 mld dolarów i podnosi akcje spółki energetycznej zachodnia ropa naftowa.

4. Shell ogłasza aktywa do 5 miliardów dolarów po opuszczeniu Rosji

Królewskie holenderskie produkty muszlowe w Torsok w Rosji.

Andriej Rudakow | Bloomberg | Obrazy Getty

Muszla Powiedział w czwartek, że po opuszczeniu Rosji zrezygnuje z 4 do 5 miliardów dolarów. Oświadczenie to daje spojrzenie z pierwszej ręki na potencjalny wpływ finansowy na zachodnie firmy naftowe, które opuściły Rosję bez inspiracji Moskwy. Inwazja na Ukrainę. Dalsze szczegóły na temat wpływu bieżących wydarzeń na Ukrainie zostaną przedstawione w raporcie wyników Shell za pierwszy kwartał 5 maja. Firma powiedziała. Shell wcześniej szacował, że rosyjskie pisma mogą osiągnąć 3,4 miliarda dolarów. W ubiegłym miesiącu Shell został zmuszony do przeprosin za kupowanie rosyjskiej ropy z dużą dyskontem, a następnie zapowiedzi wycofania się z Rosji.

5. Ukraina prosi NATO o więcej broni, gdy Rosja reintegruje się ze wschodnią ofensywą

6 kwietnia 2022 r. w Puczy pod Kijowem pracownik firmy pogrzebowej ogląda ciała cywilów zebrane z ulicy na miejscowy cmentarz, gdy Rosja kontynuuje ofensywę na Ukrainę.

Policzek | Reuters

Czwartek Ukraina Apelował do NATO o więcej broni Pomogła w walce z Rosją w zapobieżeniu kolejnym okrucieństwu, jak na przykład w Puczy pod Kijowem. Kraje zachodnie dostarczyły Ukrainie przenośną broń przeciwpancerną i przeciwlotniczą, ale niechętnie dostarczają samoloty, czołgi i inny sprzęt, który wymaga przeszkolenia w obsłudze.

  • Nie zdoławszy szybko zdobyć ukraińskiej stolicy, siły rosyjskie ponownie mobilizują się do ofensywy na wschodniej Ukrainie, gdzie Moskwa na początku swojej inwazji uznała regiony Ługański i Donieck za niepodległe państwa.

– Reporterzy CNBC Yun Li, Jeff Cox, Samantha Subin, Hannah Miau, Jesse Pound, Elliotta Smitha I Sylwia Amaro Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Zapisz się teraz Klub Inwestycyjny CNBC powinien śledzić każdy ruch akcji Jima Kramera. Śledź szeroko zakrojone działania rynkowe jako pro CNBC Pro.

READ  James Webb wprowadza paliwo do startu rakiety kosmicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.