5 rzeczy, które warto wiedzieć, zanim w poniedziałek rozpocznie się giełda

Oto najważniejsze wiadomości, trendy i analizy, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlu:

1. Kontrakty terminowe na akcje spadają na początek tygodnia

Ludzie spacerują po Wall Street w pobliżu giełdy nowojorskiej 8 marca 2022 r. w Nowym Jorku.

Mieszkanie Spencera | Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na akcje w USA były nieco niższe w poniedziałek rano, gdy Wall Street odrobiła straty po straconym tygodniu. Zorientowany na technologię Związek Nasdaq Ostatni tydzień przyniósł największy spadek o prawie 3,9%, ponieważ inwestorzy przygotowują się do dalszego zaostrzenia polityki Rezerwy Federalnej. Indeks S&P 500 spadł o 1,27%, kończąc trzytygodniową passę, podczas gdy indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,28%. 30-akcji Dow spada teraz przez dwa tygodnie z rzędu.

Inwestorzy otrzymają dwa główne obszary inflacji podczas tego krótkiego tygodnia handlowego. Indeks cen towarów i usług konsumenckich za marzec ma zostać opublikowany we wtorek, a indeks cen producentów dzień później. Ostatni sezon wyników ma się rozpocząć pod przewodnictwem największych banków. JPMorgan Wyniki mają zostać opublikowane w środę, podczas gdy inne, w tym Goldman Sachs, będą kontynuowane w czwartek.

2. Rentowności obligacji nadal rosną; Wycieki ropy

Handlowcy na stronie NYSE 25 marca 2022 r.

Źródło: NYSE

Rentowności obligacji były wyższe w poniedziałek rano, a dywidenda 10-letniego Skarbu Państwa wzrosła o 4 punkty bazowe do 2,76%. Stopy 5- i 30-letnie są do góry nogami, co zdarzyło się po raz pierwszy od końca marca 2006 r. i zwiększyło obawy o możliwą recesję. Rentowności obligacji poruszające się w kierunku przeciwnym do cen wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca, ponieważ inwestorzy przygotowują się do wyższej polityki Fedu.

Ceny ropy spadły w poniedziałek o ponad 4%, sprowadzając amerykański benchmark West Texas Intermediate futures poniżej 94 USD za baryłkę. Na arenie międzynarodowej cena Brent spadła o około 4,1% do 98,50 USD za baryłkę. Ropa naftowa spadała przez ostatnie dwa tygodnie po ogłoszeniu przez Stany Zjednoczone i inne kraje planów uwolnienia ropy ze swoich rezerw strategicznych w celu zrównoważenia utraconych rosyjskich dostaw. Blokady Covid w Chinach mogą osłabić popyt i obniżyć ceny ropy.

3. Elon Musk nie dołączy już do zespołu Twittera

Elon Musk gestykuluje podczas konferencji prasowej 10 lutego 2022 r. w obiekcie Starbase SpaceX w pobliżu wioski Boca Chica w południowym Teksasie.

Jim Watson | AFP | Obrazy Getty

Świergot Akcje spadły W handlu przedrynkowym w poniedziałek CEO Barack Agarwal ogłosił Elona Muska w tweecie w niedzielę wieczorem Nie dołącza już do zarządu sieci społecznościowych. Ujawniły to obligacje wydane w zeszłym tygodniu PiżmoCEO Tesla A prywatna firma rakietowa SpaceX stała się największym prywatnym partnerem Twittera. Po planach powołania Muska do zespołu Twittera pojawiły się spekulacje na temat tego, jak najbogatszy i najczęstszy głośnik wysokotonowy na świecie wpłynie na firmę.

Agarwal nie powiedział, czy Musk podał konkretne powody, dla których został dyrektorem Twittera. Chociaż Agarwal ostrzegał przed „nadchodzącymi zakłóceniami”, powiedział, że Twitter będzie „otwarty” na wpis dyrektora generalnego Muska.

4. Chiny górują nad szacunkami inflacji; Ucisk rządowy dociera do Kantonu

Wszystkie 11 dzielnic Kantonu rozpoczęło kolejną rundę masowych testów rządowych w ostatni weekend, podczas gdy szkoły podstawowe i gimnazja zostały przeniesione do nauki online do poniedziałku.

Obsada Zdjęcie | Przyszłe wydanie | Obrazy Getty

Inflacja przyszła w Chinach Więcej upałów niż oczekiwano w marcuDruga co do wielkości gospodarka świata doświadcza najgorszej fali infekcji rządowych od samego początku. Międzynarodowe rozprzestrzenianie się wirusa koronowego Na początku 2020 roku. Główne chińskie indeksy giełdowe spadły w poniedziałek Składnik Shenzhen I Związek w Szanghaju Prawie 3,7% i 2,6% mniej.

W Guangzhou, stolicy wysoko produkcyjnej prowincji Guangdong, nałożono surowe ograniczenia zdrowotne. Miasto przenosi klasy szkół podstawowych i gimnazjów do nauczania online na co najmniej tydzień, a mieszkańcom nie wolno opuszczać Kantonu bez „pewnego wymogu”. Associated Press poinformowała; Muszą wykazać negatywny test Govt w ciągu 48 godzin od tego.

Jednak zamki rządowe w Szanghaju Może być zrelaksowany w niektórych dzielnicach mieszkalnych Według Reutersa dwutygodniowe okno jest bez nowych spraw. Najludniejsze miasto Chin doświadcza nowych epidemii rządowych, ale trudne, cotygodniowe ograniczenia skłoniły niektórych mieszkańców do walki Zdobądź wystarczającą ilość jedzenia i lekarstw.

5. Zełenski apeluje o pomoc wojskową dla Korei Południowej, „wojna jest jeszcze daleka”

Zełenskij mówi południowokoreańskim prawodawcom, że na Ukrainie zniszczono prawie 300 szpitali.

Chung Chung-jun | AFP | Obrazy Getty

READ  Władze twierdzą, że 132 osoby na pokładzie samolotu, który rozbił się w Chinach, zginęły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.