87% podaży Bitcoinów przynosi zysk: co to oznacza dla następnego kroku BTC

  • Posiadacze BTC nadal widzą zyski ze swoich inwestycji.
  • Sytuacja ta utrzymuje się pomimo silnych ruchów cenowych w walucie.

nowy raport Przez Glassnode odkrył, że Bitcoin [BTC] Posiadacze monety w dalszym ciągu utrzymują niezrealizowane zyski pomimo ostrych ruchów wiodącej monety w ciągu ostatnich kilku tygodni.

W momencie publikacji cena Bitcoina wynosiła 65 625 dolarów. Trendując w kanale poziomym, moneta napotkała opór na poziomie 71 656 dolarów i znalazła wsparcie na poziomie 64 825 dolarów. Jednak pomimo „bocznego ruchu cen” „rentowność inwestorów w BTC pozostaje silna”.

Według dostawcy danych w łańcuchu:

„Ceny BTC konsolidują się w ustalonym przedziale handlowym. Inwestorzy pozostają ogólnie dodatnii, a ponad 87% podaży w obiegu utrzymuje zysk, a podstawa kosztów jest niższa od ceny spot.

Glassnode ocenił stosunek kapitalizacji rynkowej monety do wartości zrealizowanej (MVRV) i stwierdził, że średni BTC w obiegu przynosi niezrealizowany wzrost o ponad 120%.

Wskaźnik BTC MVRV

Źródło: Glassnode

Co ciekawe, pomimo tego, jak dochodowi są posiadacze Bitcoinów, wolumen monet przetwarzanych i przesyłanych w sieci Bitcoin od marcowego maksimum w historii (ATH) znacznie spadł.

Glassnode zauważył, że spadek ten „potwierdza zmniejszenie apetytu na spekulacje i zwiększone wahanie na rynku”.

Niska aktywność giełdowa

Konsolidacja cen BTC doprowadziła również do spadku przepływów wymiany BTC. Glassnode odkrył, że posiadacze krótkoterminowi BTC (STH) wysyłają obecnie na giełdy około 17 400 BTC (o wartości 1,13 miliarda dolarów według aktualnych cen rynkowych).

Inwestorzy ci przechowują swoje monety przez stosunkowo krótki okres, zwykle krótszy niż 155 dni.

Bieżący napływ walut stanowi spadek o 68% w porównaniu z 55 000 BTC przesłanymi na giełdy przez tę grupę inwestorów, gdy w marcu waluta wzrosła do najwyższego w historii poziomu 73 000 dolarów.

Jeśli chodzi o posiadaczy długoterminowych (LTH), „ich dystrybucja na giełdach jest stosunkowo niska, w tej chwili jedynie marginalne napływy wynoszące ponad 1 tys. BTC dziennie”.

Saldo długoterminowego posiadacza BTC jest przesyłane na platformy giełdowe

Źródło: Glassnode

Glassnode powiedział:

„LTH wysyłają na giełdy mniej niż 0,006% swoich wszystkich pozycji, co wskazuje, że pula ta osiągnęła równowagę i że potrzebne są wyższe lub niższe ceny, aby pobudzić więcej działań”.


Przeczytaj Bitcoina [BTC] Prognozy cen na lata 2024-25

READ  Biden oferuje wsparcie logistyczne w celu uzupełnienia niedoborów formuł

Średni BTC wysyłany na giełdy przynosi zysk w wysokości około 5500 dolarów. To skłoniło część inwestorów, którzy trzymali akcje przez długi czas, do sprzedaży z zyskiem.

Ponieważ rynek przewiduje wzrost do 73 750 dolarów ATH, popyt jest wystarczający, aby wchłonąć presję sprzedaży. Jednak „nie jest on wystarczająco duży, aby podnieść ceny rynkowe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *