Activision Blizzard i Epic Games wstrzymują sprzedaż gier w Rosji

Daniel Allegri, prezes firmy zajmującej się grami, ogłosił, że Activision Blizzard wstrzymuje sprzedaż nowych „wejścia i wyjścia” swoich gier w Rosji. Wspólne przesłanie do pracowników (W poprzek Eurogamer). Posunięcie to uniemożliwia Rosjanom zawieranie jakichkolwiek nowych transakcji z firmą, które obejmują zarówno sprzedaż gier, jak i zakupy w grze.

W komunikacie prasowym nie sprecyzowano, czy zakaz obejmuje obie liczby A gry fizyczne. Podkreśla jednak niektóre wkłady firmy i jej pracowników w Ukrainę, a także zapewnia zasoby dla pracowników dotkniętych wojną. Kryzys na Ukrainie nadchodzi w newralgicznym momencie w historii Activision Blizzard – The Company Nadal spotykam się z krytyką Po pozwaniu za Twierdzono, że promuje toksyczną kulturę pracy ostatni rok.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc pracownikom i ich rodzinom, których bezpośrednio dotknęła ta tragedia” – mówi Allegri w liście. „Jeśli Ty lub kolega potrzebujecie wsparcia, nie wahaj się skontaktować się ze swoim przełożonym lub lokalnymi liderami HR. Chciałbym również przypomnieć, że nasz Program Pomocy Pracownikom jest dostępny dla tych, którzy potrzebują wsparcia emocjonalnego w tym trudnym czasie.”

Activision Blizzard dołącza do rosnącej listy firm zajmujących się grami, które zaprzestały prowadzenia działalności w Rosji. Microsoft, który Ogłosił plany zakupu Activision Blizzard w styczniu, Przeszedł do zakazu „nowej” sprzedaży swoich produktów i usług W Rosji i Białorusi – blok, który obejmuje nie tylko gry na Xboksa, ale także produkty związane z Windows, Office, Microsoft 365 i nie tylko.

w tym samym czasie, EA Games usunęło rosyjskie drużyny Z gier FIFA i NHL i nie tylko Odciąć wszelką sprzedaż do Rosji i Białorusi. Film Cyberpunk 2077 Deweloper CD Projekt Red również podjął podobne kroki W zapobieganiu fizycznej i cyfrowej sprzedaży klientom w obu krajach. Activision Blizzard nie zablokował szczególnie sprzedaży do Białorusi, partnera gospodarczego Rosji. krawędź Skontaktowałem się z Activision Blizzard z prośbą o komentarz, ale nie otrzymałem natychmiastowej odpowiedzi.

Krótko po ogłoszeniu Activision Blizzard firma Epic Games stwierdziła, że ​​„przerywa handel z Rosją” w swoich grach i wskazała, że ​​nie będzie blokować dostępu do nich rosyjskim graczom. Nie jest jasne, czy plik Jest to gra elektroniczna Deweloperski zakaz handlu dotyczy mikrotransakcji, gier lub obu.

READ  Twórcy gier otwarcie opowiadają o „najgorszych” grach, nad którymi pracowali

Na początku tego tygodnia rosyjski wicepremier Michajło Federow Wezwanie do Xbox i PlayStation „Tymczasowe zablokowanie” kont rosyjskich i białoruskich oraz zaprzestanie ich udziału w wydarzeniach e-sportowych. on jest Później zapytał Wielu deweloperów, w tym Epic Games, Nintendo, Rockstar i Tencent, zaprzestało produkcji swoich gier w Rosji.

Aktualizacja 5 marca 17:53 czasu ET: Zaktualizowano, aby dodać, że Epic Games zakazało sprzedaży również w Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *