Premier Izraela rozmawia z Putinem o Ukrainie

Premier Izraela Naftali Bennett spotkał się z prezydentem Rosji Prezydent Rosji Władimir PutinWładimir Władimirowicz Putin o pieniądzach – boom wzrostu zatrudnienia w lutym Senat zaprosił w sobotę na rozmowę z Zełenskim Obrona i bezpieczeństwo narodowe: Atak na Ukrainę martwi Waszyngton więcej W sobotę w Moskwie omówiono wojnę Rosji z Ukrainą.

Rzecznik Bennetta powiedział, że spotkał Putina na Kremlu, po czym izraelski przywódca rozmawiał telefonicznie z Ukraińcem Wołodymyrem Zełenskim, Reuters wspomniany.

Według agencji informacyjnej izraelski urzędnik powiedział, że premier koordynuje wysiłki w tej sprawie ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Francją.

Spotkanie Bennetta z Putinem trwało trzy godziny, ale do tej pory nie odnotowano większych przełomów. Izraelski urzędnik powiedział, że Bennett omawiał, w jaki sposób walki na Ukrainie wpłynęły ogólnie na społeczność żydowską.

Zełenski i Bennett są jedynymi żydowskimi szefami rządów na świecie, według New York Times.

Aby spotkać się z Putinem, Bennett skrócił sobotę, by udać się do Moskwy, ale jego biuro powiedziało, że jest to dozwolone przez prawo religijne, ponieważ według Reutersa celem spotkania było zachowanie ludzkiego życia.

Bennett zabrał głos przed wzięciem udziału w spotkaniu Prezydent Francji Emmanuel MacronEmmanuel Jean-Michel Macron Hill Morning Report – Wojna Rosji z Ukrainą chwieje się przed kandydaturą Macrona do reelekcji we Francji Relacja na żywo – Rosyjska presja na ukraińskie miasta jeszcze bardziej przyspiesza Aby dowiedzieć się, o czym wcześniej rozmawiał z Putinem, powiedział Pałac Elizejski.

Reuters zauważył, że Izrael wyraził poparcie dla Ukrainy podczas inwazji i wysyłał zaopatrzenie medyczne, ale powiedział, że nie zerwie więzi z Rosją, ponieważ kraj ma nadzieję znaleźć rozwiązanie konfliktu.

Oprócz konfliktu na Ukrainie Bennett i Putin rozmawiali o umowie nuklearnej z Iranem z 2015 roku.

Po spotkaniu w Rosji Bennett poleciał do Niemiec na spotkanie z kanclerzem Olafem Schultzem.

READ  DUP: Nadchodzące dni będą kluczowe dla powrotu Stormont, mówi Sinn Féin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *