Adani odpowiedział Hindenburgowi, mówiąc, że przedstawił wszystko, co zostało ujawnione

  • Adani wydał 413-stronicowe obalenie raportu Hindenburga
  • Raport krótkiej sprzedaży w USA wywołał spadek akcji Adani
  • Al-Adani mówi, że przestrzega prawa i wymaga ujawnień
  • Dyrektor finansowy Adani jest przekonany o sukcesie sprzedaży akcji o wartości 2,5 miliarda dolarów

NEW DELHI (Reuters) – Indyjska grupa Adani wydała w niedzielę szczegółową odpowiedź na raport Hindenburg Research, który spowodował utratę 48 miliardów dolarów w swoich akcjach, twierdząc, że przestrzega wszystkich lokalnych przepisów i dokonał niezbędnych ujawnień regulacyjnych.

Grupa kierowana przez indyjskiego miliardera Gautama Adaniego, najbogatszego człowieka w Azji, powiedziała, że ​​raport Hindenburga z zeszłego tygodnia miał na celu umożliwienie amerykańskim krótkim sprzedawcom osiągnięcia zysku bez powoływania się na dowody.

Dla 60-letniego Adaniego krach na giełdzie był dramatycznym niepowodzeniem dla ucznia, który porzucił szkołę i który w ostatnich latach szybko awansował do trzeciego najbogatszego człowieka na świecie, zanim w zeszłym tygodniu spadł na siódme miejsce na liście Forbesa. najbogatszy.

Odpowiedzią Adani Group jest pionierska firma Adani Enterprises (ADEL.NS), rozpoczyna sprzedaż akcji o wartości 2,5 miliarda dolarów. Zostało to przyćmione przez Raport Hindenburga, w którym przytoczono obawy dotyczące poziomu zadłużenia i korzystania z rajów podatkowych.

„Wszystkie transakcje zawarte przez nas z podmiotami, które kwalifikują się jako„ podmioty powiązane ”zgodnie z indyjskim prawem i standardami rachunkowości, zostały przez nas należycie ujawnione” – powiedział Adani w 413-stronicowej odpowiedzi wydanej w późną niedzielę.

„Jest to pełne konfliktów interesów i ma na celu jedynie stworzenie fałszywej giełdy, aby umożliwić Hindenburgowi, uznanemu krótkiemu sprzedawcy, osiągnięcie ogromnych zysków finansowych za pomocą nielegalnych środków kosztem niezliczonych inwestorów” – dodał.

Hindenburg nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz w sprawie odpowiedzi Adaniego w niedzielę.

W raporcie zakwestionowano sposób, w jaki Adani Group wykorzystywała podmioty zagraniczne w rajach podatkowych, takich jak Mauritius i wyspy karaibskie, dodając, że niektóre zagraniczne fundusze i firmy fasadowe „potajemnie” posiadają udziały w spółkach notowanych na giełdzie Adani.

READ  S&P 500 zamyka książkę na największym slajdzie w pierwszej połowie od 1970 r.

Adani powiedział, że raport badawczy zawierał „wprowadzające w błąd twierdzenia dotyczące podmiotów zewnętrznych” bez żadnych dowodów.

W czwartek Adani powiedziała, że ​​rozważa podjęcie działań przeciwko Hindenburgowi, który odpowiedział tego samego dnia, mówiąc, że z zadowoleniem przyjmuje takie posunięcie.

W raporcie Hindenburga stwierdzono również, że pięć z siedmiu głównych spółek notowanych na giełdzie Adani zgłosiło wskaźniki bieżące, będące miarą aktywów płynnych pomniejszonych o zobowiązania krótkoterminowe, poniżej 1, co wskazuje na „zwiększone ryzyko płynności krótkoterminowej”.

Stwierdzono, że główne spółki notowane na giełdzie Adani miały „znaczące zadłużenie”, co stawia całą grupę w „niepewnej sytuacji finansowej”, a akcje siedmiu spółek notowanych na giełdzie Adani miały 85% spadek ze względu na tak zwane „niezwykle wysokie wyceny”.

W odpowiedzi Adani stwierdza się, że w ciągu ostatniej dekady spółki grupy „konsekwentnie zmniejszały lewarowanie”.

Broniąc swoich praktyk zastawiania akcji promotorów – lub głównych akcjonariuszy – Adani Group stwierdziła, że ​​pozyskiwanie finansowania kapitałowego jako zabezpieczenia jest powszechną praktyką na całym świecie, a pożyczki są udzielane przez duże instytucje i banki na podstawie kompleksowej analizy kredytowej.

Grupa dodała, że ​​w Indiach istnieje silny system ujawniania informacji, a pozycja ubezpieczycieli promotorów we wszystkich spółkach portfelowych spadła z ponad 50% w marcu 2020 r. w przypadku niektórych akcji notowanych na giełdzie do mniej niż 20% w grudniu 2022 r.

„przepłynąć”

Raport Hindenburga i jego konsekwencje są postrzegane jako jedno z największych wyzwań zawodowych stojących przed miliarderem, którego interesy biznesowe sięgają od portów, lotnisk, górnictwa i energii po media i cement.

Odpowiedź Al-Adaniego zawierała ponad 350 stron załączników, które zawierały wyciągi z raportów rocznych, ujawnień publicznych i poprzednich orzeczeń sądowych.

Adani powiedział, że Hindenburg szukał odpowiedzi na 88 pytań w swoim raporcie, ale 65 z nich dotyczyło spraw ujawnionych przez spółki portfelowe Adaniego w raportach rocznych.

READ  Raport PKB pokazuje, że gospodarka USA ponownie się kurczy: Aktualizacje na żywo

Pozostała część dotyczyła darczyńców publicznych i osób trzecich, z których niektóre były „bezpodstawnymi zarzutami opartymi na schematach fikcyjnych faktów” – powiedział Al-Adani.

Hindenburg, lepiej znany pod akronimem Nikola Corp. dla producenta ciężarówek elektrycznych (NKLA.O) i Twitter poinformowały, że zajmują krótkie pozycje w firmach Adani za pośrednictwem notowań notowanych w USA i instrumentów pochodnych spoza Indii.

Adani odpowiedział również na zarzuty Hindenburga dotyczące audytorów firmy, mówiąc: „Wszyscy wyznaczeni przez nas audytorzy zostali należycie zatwierdzeni i zakwalifikowani przez odpowiednie organy ustawowe”.

Jego odpowiedź pojawia się na kilka godzin przed otwarciem indyjskiego rynku, kiedy 2,5 miliarda dolarów akcji wtórnych rozpocznie sprzedaż drugiego dnia IPO. Piątkowy spadek sprawił, że akcje Adani Enterprises spadły poniżej ceny emisyjnej, budząc wątpliwości co do sukcesu spółki.

W osobnym oświadczeniu w niedzielę dyrektor finansowy grupy Adani Jugeshinder Singh powiedział, że koncentruje się na sprzedaży akcji i jest przekonany, że odniesie sukces. Powiedział też, że główni inwestorzy okazali wiarę i kontynuowali inwestycje.

„Jesteśmy przekonani, że FPO (kontynuacja oferty publicznej) również zakończy się sukcesem” – powiedział.

Dodatkowe raporty Aditya Kalra, Aditi Shah, Jishree Upadhyay i Anirudh Saligrama w Bengaluru; Montaż przez Kevina Levy’ego i Alexandra Smitha

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *