Gubernator Utah podpisuje zakaz opieki zdrowotnej potwierdzający płeć, ustawy o wyborze szkół

Gubernator stanu Utah, Spencer Cox, podpisał go w sobotę Bilet Zakaz operacji potwierdzania płci u nieletnich z niezdiagnozowaną dysforią płciową.

Stany Zdominowana przez Republikanów władza ustawodawcza uznała zakaz za priorytet i rozpatrzyła pierwszy projekt środka w ciągu 10 dni, dwa dni po otwarciu tegorocznej sesji 17 stycznia. Gubernator Cox podpisał go dzień po tym, jak legislatura wysłała go na jego biurko.

PLIK: Gubernator stanu Utah Spencer Cox przemawia podczas wywiadu w Kapitolu stanu Utah 4 marca 2022 r. W Salt Lake City.
(AP Photo/Rick Bomer, plik)

Gubernator powiedział, że ważne jest, aby wstrzymać się „do czasu, gdy lepsze badania pomogą określić długoterminowe skutki tych stałych i zmieniających życie terapii dla nowych pacjentów”.

Rodziny specyfikacji dokumentów VIMEO SCRUBS „DEAD NAME” zostały ulepszone dzięki zmienionej koncepcji

„Chociaż rozumiemy, że nasze słowa mogą nie pocieszyć tych, którzy się z nami nie zgadzają, naprawdę wierzymy, że pracując nad lepszym zrozumieniem nauki i konsekwencji tych praktyk, możemy traktować nasze rodziny transpłciowe z większą miłością i szacunkiem” – powiedziała. .

Wśród krytyków jest ACLU z Utah, która w piątek wezwała Coxa do zawetowania ustawy.

W liście do Coxa organizacja praw obywatelskich napisała, że ​​jest „głęboko zaniepokojona szkodliwymi i niszczycielskimi skutkami, jakie ta ustawa będzie miała na życie ludzi i opiekę zdrowotną oraz poważnymi naruszeniami praw konstytucyjnych, jakie spowoduje”.

„Ta ustawa zagraża zdrowiu i dobremu samopoczuciu nastolatków z dysforią płci, wstrzymując leczenie wspierane przez wszystkie większe stowarzyszenia medyczne w Ameryce. Wiąże ręce lekarzy i rodziców, ograniczając dostęp do jedynego dostępnego i spełniającego leczenie opartego na dowodach ich obowiązki zawodowe z powodu tego poważnego stanu zdrowia.” utrudnia zdolność” – czytamy w liście.

Transpłciowa kobieta, która prześladowała kobietę jako mężczyznę, została przeniesiona do więzienia dla dziewcząt w Szkocji: raport

READ  Kalifornia zagłosuje nad poprawką do konstytucji mającą na celu ochronę praw do aborcji

Sponsor projektu, stanowy Senat. Mike Kennedy, republikański lekarz rodzinny, powiedział, że rząd musi z dnia na dzień opracować kluczową politykę zdrowotną dotyczącą płci i młodzieży.

Ludzie zbierają się, by wesprzeć osoby transpłciowe podczas wiecu przed Kapitolem stanu Utah, wtorek, 24 stycznia 2023 r., W Salt Lake City.

Ludzie zbierają się, by wesprzeć osoby transpłciowe podczas wiecu przed Kapitolem stanu Utah, wtorek, 24 stycznia 2023 r., w Salt Lake City.
(Zdjęcie AP/Rick Bomer)

„Ustawodawstwo, które dotyczy naszej najbardziej bezbronnej młodzieży, musi być dokładnie rozważone i rozważone. Chociaż nie ma idealnego projektu ustawy, jesteśmy wdzięczni za bardzo dopracowane i przemyślane podejście senatora Kennedy’ego do tej strasznie dzielącej kwestii” – powiedział Cox w oświadczeniu.

„Coraz więcej ekspertów, stanów i krajów na całym świecie zawiesza te stałe i zmieniające życie terapie dla nowych pacjentów, a lepsze badania pomogą określić długoterminowe wyniki”.

Ustawa w Utah pojawia się, gdy ustawodawcy w co najmniej 18 stanach rozważają podobne ustawy mające na celu opiekę zdrowotną dla młodych osób transpłciowych.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Cox podpisał również inny środek, który ma dać studentom Styl wyboru szkoły Stypendia na naukę w szkołach poza szkolnictwem powszechnym. Ustawa podwyższyła wynagrodzenie i świadczenia dla nauczycieli, starając się zmniejszyć niedobór nauczycieli w stanie.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *