Akcje Alibaba spadają po tym, jak Daniel Zhang nieoczekiwanie odchodzi z biznesu w chmurze

  • Zhang jest prezesem i dyrektorem generalnym Alibaba Cloud Intelligence Group od 2022 r., dyrektorem generalnym Alibaba od 2015 r., a jej prezesem od 2019 r.
  • Alibaba ogłosił w czerwcu, że we wrześniu ustąpi ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego Alibaba Group i zajmie się biznesem chmurowym.

Dyrektor generalny Alibaba, Daniel Zhang Yong, przemawia podczas uruchomienia funduszu rewitalizacji obszarów wiejskich Alibaba w Lanzhou, prowincja Gansu, Chiny, 17 maja 2021 r.

Vcg | Grupa Visual China | Dobre zdjęcia

Po niespodziewanych zmianach na stanowiskach kierowniczych w czerwcu Alibaba ogłosiła 10 września, że ​​Zhang ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego i prezesa, aby skupić się na działalności związanej z analityką chmurową.

Współzałożyciel Wu zostanie dyrektorem generalnym i dyrektorem, a od września inny współzałożyciel, Joseph Tsai, zostanie prezesem, jak podała wówczas firma zajmująca się handlem elektronicznym.

Zhang jest dyrektorem generalnym Alibaba Group od 2015 r. i prezesem grupy od 2019 r. Od 2022 roku jest także prezesem i dyrektorem generalnym Alibaba Cloud Intelligence Group.

„Zarząd naszej firmy głęboko docenia pana Zhanga za jego wkład w Grupę Alibaba przez ostatnie 16 lat” – stwierdził Alibaba w niedzielnym oświadczeniu.

Z listu do pracowników wynika, że ​​Zhang będzie nadal wnosić wkład w Alibabę, „poprzez wprowadzanie zmian w swojej wiedzy specjalistycznej”. Reuters widziałAlibaba podobno zainwestuje 1 miliard dolarów w fundusz technologiczny, który utworzy Zhang.

„Firma będzie w dalszym ciągu realizować swój wcześniej ogłoszony plan umieszczenia Alibaba Cloud Intelligence Group pod odrębnym zespołem zarządzającym”, pod warunkiem planu reorganizacji i powiązanych zgód, powiedział Alibaba.

W maju Alibaba ogłosiła również plany wydzielenia działu chmury w odrębną spółkę notowaną na giełdzie.

W marcu, w ramach dużego planu restrukturyzacji, Alibaba podzieliła się na sześć grup biznesowych, a każda jednostka pozyskała zewnętrzne fundusze, aby przygotować drogę do wejścia na giełdę.

READ  Boris Johnson znalazł się pod presją po porażce wyborczej w Wielkiej Brytanii

Alibaba stanęła w obliczu spowolnienia wzrostu gospodarczego w kraju i surowych ograniczeń nałożonych przez Pekin, które zmiotły miliardy z ceny jej akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *