Akcje GameStop spadły po odejściu piątego CEO w ciągu 5 lat

(Reuters) – GameStop Inc (GME.N) spadł w czwartek o prawie 19 procent i był gotowy na najgorszą sesję od dwóch lat po nagłym odejściu starannie wybranego dyrektora generalnego, który stanął na czele ekspansji online, co wzbudziło obawy dotyczące schorowanej branży gier wideo .

Odsunięcie byłego dyrektora generalnego Amazon.com, Matta Furlonga, nastąpiło wraz z mianowaniem głównego akcjonariusza Ryana Cohena na stanowisko dyrektora generalnego firmy, którą zamienił w ulubieńca pomyślnych inwestorów giełdowych z obietnicą cyfrowego zwrotu.

Jednak GameStop miał wymazać połowę zysków z 2023 roku i około 1,3 miliarda dolarów wartości rynkowej, a jeden z analityków powiedział, że wstrząs w zarządzaniu był jedyną stałą w ostatnich latach.

„Trudno jest mieć opinię bez rozmowy o zarobkach, niewielkiej lub żadnej komunikacji z inwestorami i braku spójnej wizji strategicznej” – powiedział Andrew Urkowitz z Jefferies.

„Pozostaje jedna spójność, zmiany są na szczycie. W ciągu ostatnich 5 lat GameStop miał 5 prezesów i 3 dyrektorów finansowych”.

Mężczyzna przechodzi obok sklepu GameStop w dzielnicy Jackson Heights w Nowym Jorku, Nowy Jork, USA, 27 stycznia 2021 r. REUTERS / Nick Zieminski
Przejażdżka kolejką górską GameStop

Uerkwitz jest jednym z ostatnich z nielicznych analityków, którzy relacjonowali GameStop po ogromnym rajdzie z czasów pandemii, wywołanym przez handlowców gromadzących się razem na Reddit, co skłoniło kilka domów maklerskich do stwierdzenia, że ​​​​cena akcji zerwała z podstawami.

Akcje spółki spadły o prawie 80% w stosunku do szczytowej wartości 120,75 USD, jaką osiągnęły podczas sagi o memach giełdowych w 2021 r. Stosunek ceny sprzedaży do sprzedaży z 12-miesięcznym opóźnieniem wynosi 1,38 w porównaniu z Best Buy (BBY.N ) 0,37, według Refinitiv.

GameStop również walczył o dotrzymanie obietnicy Cohena, aby uczynić go Amazonem sklepów z grami wideo, widząc kilka głośnych wyjść w ostatnich miesiącach, w tym te pochodzące z osobistej sieci założyciela Chewy.

Sprzedawca gier wideo, który nadal opiera się głównie na sklepach stacjonarnych, odnotował w środę czwarty z rzędu spadek kwartalnych przychodów i większą niż oczekiwano stratę.

„GameStop jest skazany na porażkę”, powiedział Michael Pachter z Wedbush Securities. „Brak jasnego kierunku i sztywne wykończenie Furlonga sprawiają, że Cohen będzie miał trudności ze znalezieniem wykwalifikowanego zastępcy”.

READ  Fisker i Nissan: możliwe partnerstwo w dziedzinie samochodów elektrycznych

Dodatkowe raporty Akash Sriram i Jaspreet Singh w Bengaluru; Edycja: Devika Siamnath i Shonak Dasgupta

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Akash Śriram

Thomsona Reutera

Akash informuje o amerykańskich firmach technologicznych, firmach zajmujących się pojazdami elektrycznymi i przemyśle lotniczym. Jego raporty zwykle pojawiają się w działach motoryzacyjnym, transportowym i technologicznym. Ukończył studia podyplomowe w zakresie konfliktów, rozwoju i bezpieczeństwa na Uniwersytecie w Leeds. Zainteresowania Akash to muzyka, piłka nożna i Formuła 1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *