Akcje w USA rosną po zyskach bankowych

Akcje amerykańskie wzrosły we wtorek, powiększając zyski z poprzedniej sesji po tym, jak Goldman Sachs został ostatnim bankiem, który opublikował lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne.

Benchmarkowy indeks S&P 500 wzrósł do popołudnia o 1,3 proc. w Nowym Jorku, podczas gdy waga ciężka Nasdaq dodała 1,2 proc. Akcje regionalnych Stoxx 600 w Europie i Hang Seng w Hongkongu zamknęły się odpowiednio o 0,3 proc. i 1,8 proc.

Te zmiany na giełdach nastąpiły po poniedziałkowym rajdzie, kiedy indeks S&P 500 zamknął się o 2,6 procent – ​​wzmocniony lepszymi niż oczekiwano wynikami za trzeci kwartał z Bank of America. Bank of America przypisał swoje zyski „odpornym” amerykańskim konsumentom.

Inwestorzy obserwowali ostatnie sprawozdania finansowe przedsiębiorstw pod kątem oznak stresu związanego z rosnącą inflacją i rosnącymi kosztami kredytu.

W tym roku Rezerwa Federalna poprowadziła zarzut agresywnego zaostrzenia polityki pieniężnej w celu ograniczenia szybkiego wzrostu cen — podnosząc stopy procentowe o bardzo duże 0,75 punktu procentowego w każdym z ostatnich trzech posiedzeń do docelowego przedziału od 3 do 3,25 procent. W ostatnich miesiącach nasiliły się obawy, że Fed i jego rówieśnicy zamienią polityczne śruby w przedłużające się spowolnienie.

Jednak wczesne etapy ostatniego sezonu zysków spółek w USA pomogły poprawić nastroje. Akcje Goldmana wzrosły we wtorek o prawie 3 proc Raportowany zysk netto w III kwartale 3,1 miliarda dolarów, mniej niż 5,4 miliarda rok wcześniej, ale więcej niż szacunki analityków wynoszące 2,9 miliarda dolarów.

Dobry początek tygodnia na giełdach został również wzmocniony przez poniedziałkową decyzję rządu Wielkiej Brytanii o rezygnacji z większości ministrów budżetowych z zeszłego miesiąca, które wstrząsnęły rynkami i doprowadziły do ​​wyprzedaży aktywów funduszy emerytalnych.

Jim Reed napisał: „Wiadomości z Wielkiej Brytanii po raz kolejny wydają się mieć duży wpływ na rynki światowe w ciągu ostatnich 24 godzin po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii oficjalnie ogłosił jedną z największych zmian w historii politycznej i zrezygnował z większości tego, co pozostało z jego minibudżetu ”. Jest strategiem w Deutsche Bank.

READ  Elon Musk odpowiada na przerażające rasistowskie oszczerstwo LeBrona Jamesa na Twitterze

Niektórzy analitycy i inwestorzy uważają ostatnie wzrosty na giełdzie za tymczasowe. Światowy indeks giełdowy FTSE spadł w tym roku o 25 procent, a ostatni miesiąc zamknął najdłuższą passę kwartalnych strat od 2008 roku.

„Sentyment był naprawdę rozczarowujący” – powiedział Kasper Elmgren, dyrektor ds. akcji w Amundi, odnosząc się do opublikowanego we wtorek sondażu Bank of America, który pokazał, że 72 procent zarządzających funduszami spodziewa się osłabienia gospodarki w ciągu roku.

Odwrócenie sytuacji Westminster w sprawie propozycji finansowych oraz wyniki Bank of America były w poniedziałek pozytywne dla rynków. Ale Węgrzy powiedzieli: „Niewiele widzimy, co daje nam odnowę, [long-term] Zaufanie. To naturalne, że mamy ten wzrost optymizmu i mocne dni w trudnych perspektywach na studia.

Dodał: „Wchodzimy w to, co może być ćwiartką rozliczenia: to może być kwartał, w którym powinieneś dawać zyski”.

„Wydaje się prawdopodobne, że główne banki centralne będą kontynuowały zaostrzanie stóp procentowych do pierwszego kwartału 2023 r., wzrost gospodarczy prawdopodobnie będzie nadal zwalniał na początku nowego roku, a światowe rynki finansowe znajdują się pod presją, podczas gdy polityka pieniężna nadal dokręcić — powiedział Mark. Haefele, dyrektor ds. inwestycji w UBS Global Wealth Management.

Na rynkach długu rządowego rentowność 10-letnich obligacji brytyjskich spadła o 0,02 pkt proc. do 3,93 proc. wraz ze wzrostem ceny, po wzroście na poprzedniej sesji. Rentowność długoterminowej 30-letniej spadła o 0,02 punktu procentowego do 4,29 procent. W Stanach Zjednoczonych 10-letnia benchmarkowa rentowność była prawie bez zmian i wyniosła 4,02 procent.

Funt spadł o 0,3 procent w stosunku do dolara do 1,131 USD. Gdzie indziej jen notowany był na poziomie około 149 za dolara, osiągając minimum od 32 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.