Akcje zaczynają tydzień wyżej po zbliżaniu się bessy

Akcje amerykańskie wzrosły w poniedziałek, na czele z sektorem finansowym, ponieważ indeks Standard & Poor’s 500 opuścił rynek bessy po flirtowaniu z takimi poziomami w niestabilna sesja handlowa Piątek.

Indeks szerokiego rynku zyskał ostatnio około 1,5%. W pewnym momencie w piątek S&P 500 ślizgać się do tej pory Był na dobrej drodze do zamknięcia co najmniej 20% poniżej styczniowego szczytu – co zostałoby uznane za rynek alkoholi— przed odbudową ziemi. Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1,9%, a Nasdaq Composite o 1%.

Wszystkie z wyjątkiem jednego z 11 sektorów indeksu S&P 500 wzrosły w poniedziałek, przy czym najlepiej poradził sobie sektor finansowy, który wzrósł o 3,6%.

c. B. Morgan Chase

Wzrósł o około 7% po przedstawieniu zaktualizowanych wskazówek podczas poniedziałkowej prezentacji, malując lepszy obraz perspektyw gospodarczych. Bank powiedział, że spodziewa się skorzystać na wzroście kredytów i wyższych stopach procentowych.

„Pełny obraz, krótkoterminowa perspektywa kredytowa, szczególnie dla konsumenta z USA, pozostaje mocna” – powiedział w poniedziałek dyrektor finansowy Jeremy Barnum.

Goldman Sachs

KBW Nasdaq zyskał 3,9%, a KBW Nasdaq 4,5%.

Wzrosły również inne akcje, które mogą skorzystać na silnej gospodarce.

klasztor

Wzrosła o 6,9%.

Larwa

Wzrósł o 3,3%. Zdyskontowany sprzedawca

Sklepy Ross

Wzrósł o 8,9%, w tempie jak na najlepszy dzień od listopada 2020 r.

Akcje spadły w ostatnich tygodniach, ponieważ inwestorzy debatowali, jak silna może być Rezerwa Federalna podnieść stopy procentowe Okiełznać wysoką inflację. Presja cenowa uległa erozji Niektóre zyski korporacyjneAle zarządzający pieniędzmi obawiają się również, że zaostrzenie warunków finansowych może nadmiernie wpłynąć na wzrost gospodarczy.

Obawy o inflację pogłębiły się w ostatnich miesiącach, gdy Chiny wdrożyły blokady, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19, dodatkowo obciążając łańcuchy dostaw. Wojna Rosji z Ukrainą Spowodowało to również, że kraje europejskie unikały ropy i gazu w Moskwie, podnosząc ceny.

READ  Analityk, który odniósł sukces w krachu bitcoinów w maju 2021 r., ujawnia ogromny cel cenowy BTC – oto jak długo inwestorzy mogą czekać

„W tym roku mamy do czynienia z kilkoma kwestiami, które same w sobie będą tematem numer jeden w danym roku” – powiedział Hugh Jimber, analityk rynków globalnych w JPMorgan Asset Management. „Jednak rynki muszą radzić sobie z nimi wszystkimi w tym samym czasie”. Doprowadziło to do zwiększonej zmienności, powiedział.

Podczas gdy sprzedaż na poziomie 20% ogólnie definiuje bessę, to, co definiuje bessę, to po prostu zmiana cyklu koniunkturalnego z ekspansji na kurczenie się, powiedział Shaun Snyder, szef strategii inwestycyjnej w Citi Personal Wealth Management. Dla inwestorów, powiedział, oznacza to, że kolejnym ważnym kluczem jest zasygnalizowanie dna.

Chociaż dno prawdopodobnie jeszcze nie nadejdzie, pan Snyder powiedział inwestorom Już tego szukają. Zgodnie z danymi rynkowymi z Dow Jones, przeciętnie rynek potrzebuje 132 dni sesyjnych, aby przejść od szczytu do początku bessy, a 213 dni sesyjnych, aby osiągnąć dołek.

Poniedziałek to 97. dzień handlowy szczytu S&P 500, więc inwestorzy mogą mieć jeszcze przed sobą drogę. „To jeden z tych momentów, kiedy wyłączasz ekrany i jedziesz na wakacje, i mam nadzieję, że po powrocie wyglądasz lepiej” – powiedział pan Snyder.

Między innymi strzałka

VMware

Podskoczył o 21% po tym, jak ogłosił to Wall Street Journal

od Broadcom

w środku Rozmowy dotyczące nabywania zaawansowanych technologii Spółka. Akcje Broadcomu spadły o 3,4%.

Inwestorzy będą również oczekiwać raportów o zarobkach z Zapasy detaliczne w tym tygodniuszukając wskazówek, jak inflacja i trwające skutki pandemii Covid-19 wpływają na konsumentów.

MessiI

ogólny dolar

I

koszt

Wśród zgłoszonych firm.

Macy’s dodał 0,3%, Dollar General 2,9%, a Costco 2,1%.

Na rynkach obligacji rentowność benchmarku 10-letniego Skarbu Państwa wzrosła do 2,860% z 2,785% w piątek. Rentowności i ceny zmieniają się odwrotnie.

Ceny ropy w USA spadły o 0,1% do 110,15 USD za baryłkę. Ceny gazu na dystrybutorze utrzymywały się na rekordowym poziomie w ciągu weekendu, osiągając średnio 4,59 USD za galon w całym kraju.

READ  „Recesja w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie jest w naszym podstawowym przypadku”: Akcje spadły w piątek. Dlaczego sprytni inwestorzy skupiają się na długiej grze

Offshore kontynentalny indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 1,3%. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała, że ​​Europejski Bank Centralny prawdopodobnie podniesie swoją główną stopę procentową do zera lub wyżej do września W poście na blogu W poniedziałek wyznaczył granicę pod ośmioletni eksperyment z ujemnymi stopami procentowymi w obliczu rekordowej inflacji i rosnących obaw o słabszą walutę euro.

Euro wzrosło o 1,1% w stosunku do dolara, osiągając poziom 1,0679 USD.

Traderzy pracowali w piątek na parkiecie nowojorskiej giełdy.


zdjęcie:

Ted Shaffery/The Associated Press

W Azji główne wskaźniki były mieszane. Japoński Nikkei 225 wzrósł o 1%, a Kospi z Korei Południowej o 0,3%. Shanghai Composite osiadł w Chinach, a indeks Hang Seng spadł w Hongkongu 1,2%.

Napisz do Caitlin Ostroff na [email protected] i Paula Vigna na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.