Aktualizacja lotniska Chicago O’Hare: Burmistrz Brandon Johnson przedstawia projekt sal satelitarnych 1 i 2 w terminalu globalnym

CHICAGO (WLS) — Projekt rozbudowy i modernizacji lotniska Chicago O’Hare poczynił we wtorek kolejny krok naprzód, kiedy burmistrz Brandon Johnson dołączył do Departamentu Lotnictwa, aby zaprezentować projekt budynku hali satelitarnej 1 O’Hare.

ABC7 Chicago nadaje teraz 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kliknij tutaj, aby obejrzeć

Satelita 1 obejmie nowe poczekalnie przy bramkach, sklepy detaliczne, miejsca do siedzenia i inne udogodnienia. Inne elementy projektu obejmują świetlik dachowy i pływający chodnik.

„To ekspansja zdarzająca się raz na pokolenie” – powiedział Johnson. „To okazja, aby pokazać świetlaną przyszłość Chicago”.

To pierwszy ważny element projektu rozbudowy i modernizacji znanego jako Plan Obszaru Terminalu O’Hare 21, którego celem jest zmiana oblicza głównego lotniska.

W ramach projektu zostanie dodanych 19 nowych bramek w ramach przedłużenia istniejącej hali C. Na początku tego miesiąca dyrektorzy United i American Airlines osiągnęli porozumienie z miastem w sprawie odbudowy Terminalu 2 i świętowali realizację planów.

Zobacz także | Informacje o remoncie lotniska Chicago O’Hare o wartości 8,5 miliarda dolarów

„W tym planie etapowym priorytetem będzie zastąpienie małych bram regionalnych dużymi bramami międzynarodowymi o międzynarodowej przepustowości” – powiedział wiceprezes Brandon Real Estate Show United Airlines.

„Jesteśmy zobowiązani do współpracy w stałym tempie, aby utrzymać O’Hare i jego pozycję jako ważnego węzła komunikacyjnego w naszej globalnej sieci”, powiedział wiceprezes wykonawczy American Airlines Nate Gatten.

Wielomiliardowy projekt został częściowo sfinansowany przez linie lotnicze i oczekuje się, że utworzy około 3800 miejsc pracy.

Przeczytaj także | United i American Airlines osiągnęły porozumienie z miastem w sprawie przebudowy Terminalu 2 na lotnisku O’Hare

Prace rozpoczęły się w marcu 2023 r. budową kilku tymczasowych chodników.

„Jest to sedno działalności każdego z naszych przewoźników, dlatego naszym celem na najbliższe kilka miesięcy będzie bezpośrednia współpraca z nimi i upewnienie się, że minimalizujemy wpływ operacyjny oraz robimy to w sposób jak najbardziej opłacalny” – powiedział Departament ds. Komisarz ds. lotnictwa Jimmy Rhee.

READ  OPEC+ zgadza się na pogłębienie dobrowolnych cięć w wydobyciu ropy

Według obecnego harmonogramu hala 1 ma zostać ukończona jako przedłużenie hali C w 2028 roku. strona internetowa.

Jeśli budżet pozwoli, dokończona zostanie budowa drugiego lobby satelitarnego oraz tunelu łączącego je z pierwszym lobby satelitarnym.

Według jednego z projektantów nowy projekt nawiązuje do pól sadowniczych, które niegdyś zajmowały lotnisko O’Hare. | Pełna konferencja prasowa

Prawa autorskie © 2024 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *