Aktualizacje na żywo Covid-19: wiadomości o szczepionkach i dopalaczach

kredyt…Kenny Holston dla The New York Times

Kiedy rok temu szczepionka Covid stała się powszechnie dostępna, był to czas nadziei, ponieważ zapotrzebowanie przerosło możliwości, a miliony Amerykanów walczyły o najwcześniejszą datę. Ale od poniedziałku około jedna czwarta kwalifikujących się dorosłych nie została w pełni zaszczepiona, zgodnie z Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

gdzie zeszłego lataAmerykańska kampania szczepień nie powiodła się, podważona przez sceptycyzm wobec szczepionek, politykę partyzancką i dezinformację. A ostrzeżenia o kolejnym potencjalnym wzroście, napędzanym przez nowy wariant Omicron, BA.2, mogą mieć niewielki wpływ na wskaźniki szczepień.

„To bardzo powolne postępy” – powiedział Rupali Lemay, naukowiec zajmujący się badaniem wiadomości o szczepionkach w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.

Zwiększ stawki jeszcze bardziej. Pojawienie się Omicron późną jesienią skłoniło federalne organy regulacyjne do rozszerzenia uprawnień do dawki przypominającej, a niektórzy Amerykanie starali się uzyskać dodatkową dawkę.

Ale kampania przypominająca utknęła w martwym punkcie, a około połowa kwalifikujących się dorosłych w Stanach Zjednoczonych nie otrzyma dawki do poniedziałku, według CDC, a ludzie mogą być teraz mniej zmotywowani niż wcześniej, ponieważ maski są usuwane, ograniczenia zniesione i ogólna zmiana w kierunku leczenia koronawirusa.W ramach codziennego życia.

„Ludzie wysyłający wiadomości w imieniu agencji zdrowia publicznego powinni być bardziej strategiczni” – powiedziała dr Yvonne Maldonado, profesor globalnego zdrowia i chorób zakaźnych na Uniwersytecie Stanforda.

Powiedziała, że ​​odkąd szczepionki stały się powszechnie dostępne, pojawiło się wiele mieszanych wiadomości. Powiedziała, że ​​łączniki ze zdrowiem publicznym muszą być jaśniejsze: szczepienia mogą ratować życie i mogą pomóc w zapobieganiu poważnym chorobom nawet u młodych ludzi.

Agencje zdrowia publicznego również zmagają się z niepewnością finansowania, z Kongresem Po zatwierdzeniu miliardów dolarów nowej pomocy nadzwyczajnej dla Covid. Poprzednie pakiety pomocowe przeszły bez ograniczeń, ale teraz większość republikanów w Kongresie twierdzi, że nie zaakceptuje kolejnego pakietu pomocowego, chyba że Biały Dom znajdzie sposób, aby za niego zapłacić.

READ  Spadek rynku? 3 akcje sztucznej inteligencji (AI), które możesz kupić za 1000 dolarów i trzymać na zawsze

Może to utrudnić wysiłki administracji Bidena w płaceniu za szczepionki, kupowaniu leczenia Covid i zwracaniu kosztów lekarzom, którzy opiekują się nieubezpieczonymi pacjentami z Covid, między innymi.

„Wyzwania związane z cięciem funduszy polegają na tym, że musimy upewnić się, że mamy narzędzia, które pozwolą sprostać wszelkim przyszłym wzrostom”, powiedział Joseph Allen, profesor i dyrektor Programu Zdrowych Budynków w Harvard TH Chan School of Public Health.

Eksperci stwierdzili, że teraz, gdy Stany Zjednoczone przygotowują się na kolejny potencjalny wzrost, stymulowany przez BA.2, który ogarnia niektóre kraje europejskie, musi ponownie pojawić się pilna potrzeba szczepienia ludzi. Naukowcy twierdzą, że nie wydaje się powodować poważniejszej choroby niż podwariant BA.1 firmy Omicron.

W Stanach Zjednoczonych BA.2 stanowiło 23 procent nowych przypadków od 6 do 12 marca, według danych Center for Disease Control.

„Szczepionka przypominająca to droga powrotna do kraju, bez względu na to, co stanie się dalej z BA.2”, powiedział dr Allen.

Sheryl Jay Stolberg Przyczyniaj się do przygotowania raportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *