Aktualizacje na żywo dotyczące koronawirusa i wiadomości o wariantach omicron

Japonia ogłosiła w czwartek, że od marca częściowo ponownie otworzy swoje granice dla osób nie będących turystami, w związku z rosnącą presją ze strony środowiska biznesowego i nauczycieli na długoterminowe skutki przedłużającej się pandemii w tym kraju.

Wygląda na to, że liczba przypadków japońskiego omikronu osiąga szczyt i spada w ostatnich dniach. Premier Japonii Fumio Kishida ogłosił, że kraj rozpocznie stopniowe ponowne otwieranie wszystkich obcokrajowców z wyjątkiem turystów, z maksymalnie 5000 osób wjeżdżających do Japonii każdego dnia. Nikkei Asia informuje, że od stycznia na liście oczekujących na wjazd do kraju znajduje się około 400 000 obcokrajowców.

Osoby wjeżdżające do kraju muszą zostać przetestowane przed i po. Ci, którzy uzyskają wynik negatywny po trzech dniach, będą mogli opuścić kwarantannę, a ci, którzy uzyskają wynik pozytywny, muszą zakończyć całkowitą izolację na siedem dni.

Kishida powiedział, że osoby, które otrzymały zastrzyki przypominające, będą mogły wjechać bez kwarantanny, jeśli pochodzą z kraju, w którym rozprzestrzenianie się oomicron jest uważane za kontrolowane. Nie sprecyzował, które kraje znajdą się na tej liście.

To pierwszy raz, kiedy granice Japonii zostały ponownie otwarte od listopada, kiedy kraj podjął podobne działania. W tamtych czasach ci, którzy czekali na wejście, musieli liczyć się z biurokratycznymi opóźnieniami i zaległościami. New York Times poinformował, że w ciągu trzech tygodni, kiedy granice zostały częściowo ponownie otwarte dla obcokrajowców nie będących turystami, rozpatrywano 104 osoby.

Spośród 47 prefektur Japonii 21 znajduje się w „quasi-stanu wyjątkowym”, co oznacza, że ​​bary i restauracje są wzywane do zamknięcia przed normalnymi godzinami pracy. Ten status będzie obowiązywał w większości z 21 prowincji do 6 marca.

Kishida zasugerował więcej planów ponownego otwarcia, a dzienny limit może zostać dostosowany w oparciu o tempo wzmocnienia w kraju i stan Omicron w innych krajach, powiedział.

READ  Zhengzhou: Ponad 200 samochodów ma ogromne zaległości w Chinach

Mniej niż 12% Japończyków otrzymało dawki przypominające. Kishida, który w sierpniu otrzymał drugą dawkę szczepionki, powiedział, że ma nadzieję na zastrzyk na początku marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *