Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Prezydent Rosji Władimir Putin wraz z ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem i rzecznikiem Kremla Dmitrijem Pieskowem na szczycie przywódców Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) w Astanie w Kazachstanie 14 października (Durar Kasangabov/Reuters)

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał do wykorzystania „dobrej woli” do rozwiązywania konfliktów na całym świecie, nie mówiąc już o wojnie na Ukrainie.

„Każdy ma dobrą wolę i musimy tę dobrą wolę wykorzystać do maksimum” – powiedział Putin zwracając się do przywódców na szczycie Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) na temat rozwiązywania wszelkich konfliktów.

„W obecnej sytuacji musimy spróbować znaleźć sposoby radzenia sobie z tym, gdziekolwiek się pojawi” – ​​dodał.

Putin dodał, że „Rosja z zadowoleniem przyjmuje wszelkie wysiłki mediacyjne mające na celu uspokojenie sytuacji z korzyścią dla wszystkich uczestników konfliktu”.

„Dotyczy to również naszych partnerów w USA i Europie” – dodał.

W Astanie, stolicy Kazachstanu, w imprezie wezmą udział przywódcy Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Rosji, Turkmenistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu.

Od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę w lutym Kreml zerwał stosunki dyplomatyczne z Kijowem i jego zachodnimi sojusznikami.

Wcześniej w tym miesiącu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Podpisano zamówienie Formalnie wykluczyło możliwość negocjacji z Putinem. Przyszło w odpowiedzi na zapowiedź Putina Nielegalnie powiązane Cztery regiony na Ukrainie, ruch szeroko potępiony przez przywódców międzynarodowych.

READ  Były rosyjski pułkownik zaprzecza wcześniejszym doniesieniom krytykującym operacje wojskowe Rosji na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.