Alex Jones zeznaje w procesie o zniesławienie, że masakra w Sandy Hook była „w 100% prawdziwa”

Teoretyk spiskowy Alex Jones Zeznał w środę, że teraz rozumie, że nieodpowiedzialne było ogłoszenie masakry w Szkole Podstawowej w Sandy Hook mistyfikacją i teraz wierzy, że była to „w 100% prawdziwa”.

Przemawiając dzień po tym, jak zeznali rodzice 6-letniego chłopca zabitego w ataku w 2012 roku, Cierpienie, groźby śmierci i nękanie Przetrwali z powodu trąbienia Jonesa na swoich platformach medialnych, gospodarz InfoWars powiedział sali sądowej w Teksasie, że zdecydowanie uważa, że ​​atak miał miejsce.

„Zwłaszcza dlatego, że poznałem rodziców. To w 100% prawda”, powiedział Jones podczas przesłuchania, aby ustalić, ile on i jego firma medialna Free Speech Systems są winni za zniesławienie Neila Hesslina i Scarlett Lewis. Ich syn Jesse Lewis był wśród 20 uczniów i sześciu nauczycieli zabitych w ataku w Newtown w stanie Connecticut, najgorszej strzelaninie szkolnej w historii USA.

Alex Jones wchodzi do sali sądowej
Alex Jones wchodzi na salę sądową przed Scarlett Lewis i Nealem Heslinem, rodzicami 6-letniej ofiary strzelaniny w Sand Hook, Jesse Lewisa, w sądzie hrabstwa Travis 28 lipca 2022 r. w Austin w Teksasie.

Brianna Sanchez/basen


Ale Heslin i Lewis powiedzieli we wtorek, że przeprosiny nie wystarczą i że Jones powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za wielokrotne rozpowszechnianie kłamstw na temat ataku. Chcą co najmniej 150 milionów dolarów.

Zeznania w drugim tygodniu procesu zakończyły się w środę w południe.

Podczas końcowych dyskusji w środę po południu adwokat Jonesa, Andino Reynal, powiedział, że powodowie nie udowodnili, że działania i słowa jego klienta wyrządziły Heslinowi i Lewisowi rzeczywistą krzywdę. Powiedział, że rozsądne jest założenie, że ktoś inny „uzbroił” to, co Jones powiedział o Sandy Hook i „przekonał ich, że Alex Jones był odpowiedzialny za ich nieszczęście”.

Tylko Jones zeznawał we własnej obronie. Jego prawnik zapytał go, czy teraz rozumie, że „całkowicie nieodpowiedzialne” jest wygłaszanie fałszywych twierdzeń, że żadna masakra nie miała miejsca i nikt nie zginął.

Jones powiedział, ale dodał, że „oni (media) nie pozwolą mi tego cofnąć”.

Skarżył się również, że został „wpisany na listę jako ktoś, kto biega dookoła i mówi o Sandy Hook, który zarabia pieniądze na Sandy Hook, który ma obsesję na punkcie Sandy Hook”.

Pod krzyżowym przesłuchaniem przez adwokata Marka Bankstona, Jones przyznał się do zgłaszania twierdzeń o spisku związanych z innymi masowymi tragediami, od zamachów bombowych na Oklahoma City i Maraton Bostoński po masowe strzelaniny w Las Vegas i Parkland na Florydzie.

Bankston podążył za wiarygodnością Jonesa, pokazując w zeszłym tygodniu klip wideo InfoWars, w którym on – nie Jones – powiedział, że proces został sfałszowany i zawierał zdjęcie sędziego w płomieniach. Pojawia się kolejny klip, w którym Jones pyta, czy jury zostanie wybrane z grupy ludzi, którzy „nie wiedzą, na jakiej planecie” żyją. Jones powiedział, że właściwie nie powiedział tej części.

Bankston powiedział, że Jones nie zastosował się do nakazów sądowych dotyczących dostarczania wiadomości tekstowych i e-maili w celu zebrania dowodów przedprocesowych. Jones powiedział: „Nie używam poczty e-mail”, po czym pokazano mu, jak ktoś pozyskał z innego źródła z jego adresu e-mail. Odpowiedział: „Powinienem był to podyktować”.

W pewnym momencie Bankston powiedział Jonesowi, że jego prawnicy przez pomyłkę wysłali Bankstonowi wiadomości z ostatnich dwóch lat z telefonu Jonesa.

Adwokat pokazał również sądowi e-mail informujący Jonesa, że ​​firma zarobiła 800 000 dolarów ze sprzedaży swoich produktów w ciągu jednego dnia, co wyniosłoby prawie 300 milionów dolarów rocznie. Jones powiedział, że firma miała najlepszy dzień w sprzedaży.

Zeznanie Jonesa pojawiło się dzień po tym, jak Hesslin i Lewis powiedzieli na sali sądowej w Austin, gdzie Jones i jego firmy mają swoją siedzibę, że Jones i fałszywa mistyfikacja twierdzą, że on i Infowars zrobili karierę. „Żywe piekło” groźby śmierciNadużycia i nękanie w Internecie.

Doprowadziły one do wtorkowego dnia zeznań w impeachmencie, w których sędzia zbeształ Jonesa za nieprawdę w części tego, co powiedział pod przysięgą.

Podczas wymiany grapplingu Lewis rozmawiał bezpośrednio z Jonesem, który siedział 10 stóp dalej. Wcześniej tego dnia Jones powiedział swoim słuchaczom w swojej audycji, że Heslin jest „wolny” i manipulowany przez złych facetów.

„Jestem przede wszystkim matką i wiem, że jesteś ojcem. Mój syn był” – powiedział Lewis Jonesowi. „Nie jestem głęboka… Wiem, że wiesz o tym… a jednak wyjdziesz z tej sali sądowej i powtórzysz to w swoim programie”.

W pewnym momencie Lewis zapytał Jonesa: „Czy myślisz, że jestem aktorem?”

„Nie, nie sądzę, że jesteś aktorem” – odpowiedział Jones, któremu sędzia polecił milczeć, dopóki nie zostanie wezwany do złożenia zeznań.

Heslin i Lewis są jednymi z kilku rodzin Sandy Hook, które złożyły pozwy, twierdząc, że oszustwa Jonesa z Sandy Hook doprowadziły do ​​lat nadużyć ze strony niego i jego zwolenników.

„To, co zostało powiedziane o mnie i Sandy Hook, rozbrzmiewa na całym świecie” – powiedział Heslin. „W miarę upływu czasu zdałem sobie sprawę, jakie to było niebezpieczne”.

Jones pominęła zeznania Hesslin we wtorek rano, kiedy była w programie – odrzucając Hesslin jako „tchórzostwo” – ale przyszła na salę sądową, by zobaczyć część zeznań Scarlett Lewis. Towarzyszyło mu kilku prywatnych strażników.

„Dzisiejszy dzień jest dla mnie bardzo ważny. Minęło dużo czasu, odkąd walczyłem z Alexem Jonesem za to, co mi powiedział i zrobił. Aby przywrócić honor i dziedzictwo mojemu synowi”, powiedział Heslin, gdy Jonesa nie było.

Hesslin powiedział ławie przysięgłych o przetrzymywaniu syna z dziurą po kuli w głowie, opisując nawet stopień uszkodzenia ciała syna. Kluczowym elementem sprawy była transmisja InfoWars z 2017 roku, w której stwierdzono, że Heslin nie sprawowała opieki nad jej synem.

W 2017 roku Hesslin pojawił się w telewizji, mówiąc CBS News: Aby zwrócić się bezpośrednio do negacjonistów Sandy Hook. „Straciłem syna, pochowałem syna, wpakowałem mu kulę w głowę” – powiedział.

Po tym nękanie pogorszyło się, powiedział Heslin.

„Otrzymałem wiele gróźb śmierci” Heslin powiedział CBS News w 2018 roku. „Ludzie mówią: »Musisz mieć kulę w głowie«”.

Ława przysięgłych otrzymała szkolne zdjęcie uśmiechniętego Jessego zrobione dwa tygodnie przed śmiercią. Rodzice nie dostali zdjęcia, dopóki sesja się nie skończyła. Opowiadali, jak Jesse stał się znany kolegom z klasy jako „Odu”. Mogło uratować życie.

Jones później zajął stanowisko we wtorek i początkowo starł się z sędzią, który poprosił go o odpowiedź na pytanie własnego adwokata. Jones zeznał, że od dawna chciał przeprosić powodów.

Później sędzia wysłał ławę przysięgłych z pokoju i zbeształ Jonesa za to, że powiedział ławie przysięgłych, że jest bankrutem, chociaż tego nie zrobił. Adwokaci powodów byli wściekli z powodu wzmianki o bankructwie Jonesa, co, jak się obawiają, może skazić ustalenia ławy przysięgłych dotyczące odszkodowania.

„To nie jest twój program” – powiedziała sędzina Maya Guerra Gamble Jones. – Twoje przekonania nie czynią niczego prawdziwym. Złożyłeś przysięgę.

We wrześniu zeszłego roku sędzia upomniał Jonesa w wyroku zaocznym za odmowę zwrotu dokumentów żądanych przez rodziny Sandy Hook. Sąd w Connecticut wydał podobny wyrok zaoczny przeciwko Jonesowi z podobnych powodów w oddzielnej sprawie wniesionej przez innych rodziców Sandy Hook.

Stawką w śledztwie jest to, ile Jones zapłaci. Rodzice poprosili ławę przysięgłych o przyznanie 150 milionów dolarów odszkodowania za zniesławienie i celowe zadawanie cierpienia emocjonalnego. Jury rozważy, czy Jones i jego firma powinni zapłacić odszkodowanie karne.

Jones powiedział ławie przysięgłych, że ponad 2 miliony dolarów odszkodowania „przytłoczyłoby nas”, ale dodał: „Myślę, że jest to właściwe, niezależnie od tego, co chcesz zrobić”.

Jones już próbował finansowo chronić organizacje zajmujące się wolnością słowa. Firma złożyła wniosek o federalną ochronę przed upadłością w zeszłym tygodniu. Rodziny Sandy Hook złożyły osobne pozwy w sprawie roszczeń finansowych Jonesa, argumentując, że firma próbowała chronić miliony, które należały do ​​Jonesa i jego rodziny, za pośrednictwem firm-przykrywek.

READ  Zainspirowani przez kanadyjskich kolegów, amerykańscy truckerzy planują walkę z epidemią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.