Alia Boston, Haley Jones i Kaitlyn Clark znalazły się wśród finalistów nagrody Wooden Prize

Dwóch zawodniczek z Południowej Karoliny i para ze Stanforda na czele 15-osobowej listy do głosowania o nagrodę Johna R. Woodena 2022, przyznawaną corocznie najlepszej narodowej koszykówce kobiet w college’u.

Gamecocks #1 Wysoki Bostonktóry jest w dużej mierze uważany za najlepszego narodowego gracza roku, oraz Przeznaczenie Henderson Odciął ostatnich 15 nominowanych, podobnie jak posiadacz tytułu Final Four Most Distinguished Halle Jones A Cameron Brink Bronić mistrza kraju Stanforda, który zajmuje drugie miejsce.

studentka z Iowa Caitlin Clarkmówiąc również o Narodowym Graczu Roku, dotarł do drewnianego finału, podobnie jak DePaul Anissa Moroktóry zebrał 23 duble z rzędu i jest jedynym nowym uczniem, który pojawił się na liście.

Hipotetyczny wybór pierwszego i drugiego draftu WNBA 2022 Nalisa Smith (Baylor) – zwycięzca nagrody Wade 2021 – i Ryan Howard (Kentucky) jest jednym z finalistów.

Spośród czterech konferencji Power 5, które nazwały ich zawodników w tym roku, trzech z tych sportowców znalazło się na liście: Clark (Big Ten), Jones (Pac 12) i Boston (SEC). Najlepszy gracz w ACC Elżbieta Keatley (Virginia Tech) nie jest ostateczną kandydatką.

charyzma kursora of LSU jest finalistą po tym, jak pod koniec sezonu nie znalazł się w pierwszej dwudziestce.

READ  Carlos Correa odniósł zwycięstwo nad Toronto w Wielkim Szlemie

Wielcy Piekarze, zwycięzca Drewnianej Nagrody 2021, nie był nominowany w ostatnich kilku iteracjach listy obserwacyjnej nagrody. Bakers opuściły 19 meczów dla Jukonu, lecząc się po złamaniu kości piszczelowej i rozdarciu łąkotki w lewym kolanie, zanim wróciły na przedostatni mecz Husky w sezonie zasadniczym.

10-osobowy zespół Wooden All-America zostanie ogłoszony po Elite Eight. Najlepsi zdobywcy głosów zostaną zaproszeni na targi Wooden Award Show w Los Angeles w kwietniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *