Alito mówi Demokratom w Kongresie, że nie zrezygnuje z flag

Sędzia Samuel Alito stanowczo odrzuca wezwania do wycofania się Dwie sprawy w Sądzie Najwyższym W sprawę zamieszany jest były prezydent Donald Trump Dwie flagi Które wyleciały z jego domów.

W środowych listach Dom I Demokraci w SenacieAlito powiedział, że nie ma nic wspólnego z podniesieniem flag i że nic w tych incydentach nie zasługuje na uchylenie wyroku Sądu Najwyższego. Kodeks postępowania. Poza tym, jak mówi, ani on, ani jego żona nie znali znaczeń przypisywanych obecnie flagom.

„Rozsądna osoba, nie kierująca się względami politycznymi ani ideologicznymi lub nie chcąca wpływać na wynik spraw Sądu Najwyższego, doszłaby do wniosku, że ta sprawa nie spełnia obowiązujących standardów odmowy” – napisał Alito w listach do Demokratów. „Dlatego jestem zobowiązany odrzucić pańską prośbę o wykluczenie”.

Demokraci przejęli władzę Poinformował o tym „The New York Times”. Odwrócona amerykańska flaga powiewała przed domem Alitosa w Wirginii, a przed jego domem wakacyjnym powiewała oddzielna flaga „Apel do nieba”. Argumentowali, że oba incydenty stwarzają niewłaściwe wrażenie, jakoby Alito powinien wycofać się ze wszystkiego, co dotyczy zamieszek na Kapitolu 6 stycznia lub wyborów w 2020 roku.

Jednak po 2021 r. prezydent George W. Alito, nominowany przez Busha do Sądu Najwyższego, nadal twierdził, że nie ma nic wspólnego z wywieszaniem jakiejkolwiek flagi, a jedynie interesy swojej żony. Podkreślił tę kwestię w obu swoich listach.

Jak napisał w listach, odwrócona do góry nogami amerykańska flaga, która na krótko powiewała przed jego domem w Wirginii w 2021 r., została poproszona o zdjęcie jej, na co ostatecznie się zgodził.

„Powody zgłoszenia mojej żony są nieistotne dla obecnych celów” – napisał.

Alito napisał, że na domu przy ulicy widniała tablica, która stanowiła atak na jego żonę oraz że mieszkający tam mężczyzna szedł za nią ulicą i „używał w mojej obecności wulgarnego języka. Z kobietą zostanie przeprowadzona rozmowa”. .”

„Moja żona jest prywatną obywatelką i jak każdy Amerykanin ma prawa wynikające z Pierwszej Poprawki” – kontynuował Alito. „Ona podejmuje własne decyzje i zawsze szanuję to prawo”.

Jest to spójne ze stanowiskiem Alitosów sprzed 2021 r., kiedy wychodząc z domu, spotkał ich reporter „Washington Post”, którego trzy lata wcześniej sąsiad ostrzegł go o odwróconej fladze.

Kiedy reporter zapytał o flagę, Martha-Ann Alito odpowiedziała: „To międzynarodowy sygnał pomocy!”

„Post” szczegółowo opisał całe wydarzenie Sobota One PieceDecyzja o niepublikowaniu artykułu w 2021 roku wyjaśnia dlaczego.

„Sędzia zaprzeczył, że flaga została powieszona do góry nogami w ramach protestu politycznego, twierdząc, że wynika to ze sporu sąsiedzkiego i sugeruje, że podniosła ją jego żona” – podaje „The Post”.

„The Post” opisał reportera spotykającego Alito przed ich domem w 2021 r., kiedy Martha-Ann Alito powiedziała reporterowi: „Zapytaj ich, co zrobili!”

Reporter Posta patrzył, jak Martha-Ann Alito wysiada z samochodu, „a następnie przyniosła z ich domu nowatorską flagę, taką, jaka zwykle zdobi ogród. Powiesiła ją na maszcie. „Tam! Czy to wspaniale?” krzyczała.”

W 2021 r. raport ten zbiega się z wtorkiem Niedawny artykuł z New York Timesa Opisuje spór sąsiedzki. „The Post” stwierdził, że nie opublikował tej historii, ponieważ trwający spór sąsiedzki z Matą-Ann Alito nie skomplikował wymiaru sprawiedliwości.

„Moja żona i ja jesteśmy współwłaścicielami naszego domu w Wirginii. W związku z tym ma ona prawo do korzystania z nieruchomości według własnego uznania, a ja nie podjąłem żadnych dodatkowych kroków, aby przyspieszyć usunięcie flagi” – napisał Alito. Listy.

Alito twierdzi, że na fladze „Apel do nieba” pływała nią także Martha-Ann Alito. Powiedział, że nie ma z tym nic wspólnego i że żadne inne znaczenie nie widzi w flagach.

Powiedziała też, że nie poleciała tym samolotem, żeby kojarzyć się z „Stop the Steel” czy jakąkolwiek inną grupą.

„Jak powiedziałem o innym wydarzeniu flagowym, moja żona jest prywatną obywatelką o wolnym duchu” – napisał Alito. „Ona podejmuje własne decyzje i ja to prawo szanuję. Nasz wakacyjny dom został kupiony za pieniądze jej rodziców i nosi tytuł na jej nazwisko. To miejsce daleko od Waszyngtonu. Spokojnie”.

Sędzia stwierdził, że jego żona była odpowiedzialna za maszty flagowe w domu Demokratów Izby Reprezentantów w Wirginii i w domu wakacyjnym w New Jersey oraz że w przeszłości wywieszała różne flagi, w tym flagi patriotyczne, flagi uniwersyteckie i flagi sportowe. Zespoły, flagi miejsc, które odwiedzili oraz flagi religijne.

„Moja żona lubi wywieszać flagi” – napisał Alito. „Nie ja.”

Martha-Ann Alito zauważyła, że ​​flaga „Apel do nieba” może pochodzić z czasów rewolucji amerykańskiej, ale jej zdaniem została wywieszona, aby przekazać „przesłanie religijne i patriotyczne”.

„Nie poleciała nim, aby związać się z tą lub jakąkolwiek inną grupą, a użycie przez nową grupę starej historycznej flagi niekoniecznie pozbawia tę flagę wszelkich innych znaczeń” – napisał Alito.

Jeden z listów był adresowany do przewodniczącego Senackiej Komisji Sądownictwa Dicka Durbina i przewodniczącego podkomisji Sheldona Whitehouse’a. Poprosił o spotkanie Wraz z prezesem Sądu Najwyższego Johnem Robertsem Trump nalegał, aby Alito wycofał się ze spraw toczących się przed Sądem Najwyższym w związku z impeachmentem prezydenta i atakami z 6 stycznia.

Drugi list został wysłany do grupy Demokratów w Izbie Reprezentantów, która wezwała Alito do wycofania się ze spraw.

W zeszłym roku w odpowiedzi na podobny wniosek o stawienie się przed Senacką Komisją Sądownictwa p Prezes Sądu Najwyższego powiedział Ze względu na obawy dotyczące podziału władzy niewłaściwe byłoby, gdyby wydawał się omawiać kwestie etyczne lub inne kwestie, które mogłyby trafić do sądu.

Spotkanie z członkami tylko jednej partii w celu omówienia kwestii związanych ze sprawami toczącymi się przed sądem jest niespotykane w przypadku Prezesa Sądu Najwyższego.

Melissa Quinn przyczyniła się do powstania tego raportu

READ  Co wiemy: Novak Djokovic i Australian Open Chronology

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *