Kathleen Kennedy konfrontuje się z toksycznymi fanami Gwiezdnych Wojen: Kobiety są atakowane

W Nowy wywiad dla „New York Timesa”. Jeśli chodzi o nadchodzący serial „Gwiezdne wojny” „The Acolyte”, prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy powiedziała, że ​​zdaje sobie sprawę, że kobiety biorące udział w serii kosmicznej są często atakowane w Internecie częściej niż mężczyźni „ze względu na zdominowaną przez mężczyzn grupę fanów”. Na pewno w rolach głównych Daisy Ridley i Kelly Marie Tran Spotkałem się z prześladowaniem w Internecie Toksyczny fandom, kiedy ukazała się najnowsza trylogia filmowa „Gwiezdne Wojny”, a teraz „Akolita” jest już atakowany w niektórych zakątkach fandomu.

„Akolita” to oryginalna historia autorstwa Leslye Headland, której akcja rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z „Mrocznego widma”. Headland, znana z reżyserii takich filmów jak „Sypiając z innymi ludźmi” i współtwórczyni przebojowego serialu komediowego Netflix „Russian Doll”, jest pierwszą kobietą, która pełni funkcję showrunnerki serialu „Gwiezdne wojny”. W programie pojawiają się nowe główne postacie kobiece z serii „Gwiezdne Wojny”, grane przez takie postacie jak Amandla Stenberg, Carrie-Anne Moss, Jodie Turner-Smith i nie tylko.

tak jak Jak donosi „The Times”.: „Głosowa, pierwotna część fandomu „Gwiezdnych Wojen” podupadła w przewidywalny sposób [against the show]. „Dlaczego tak wiele kobiet, dziewcząt i przedstawicieli mniejszości coraz bardziej dominuje w szeregach Jedi?” czyta komentarz na temat zwiastuna „The Acolyte”, podczas gdy inni wyrażają podobny światopogląd… Niektóre trolle nazwały serial Headland „The Wokelyte”.

„Moim zdaniem opowiadanie historii powinno być reprezentatywne dla wszystkich ludzi” – powiedziała Kennedy w publikacji, w której wyraziła swoje poparcie dla wizji Headlanda dotyczącej „Pomocnika”. „To dla mnie łatwa decyzja”.

„Praca obecnie w ramach tych gigantycznych franczyz, przy mediach społecznościowych i poziomie oczekiwań jest przerażająca” – kontynuował Kennedy. „Myślę, że Leslie miała z tym trochę problemów. Myślę, że wiele kobiet, które wciągają się w „Gwiezdne Wojny”, ma z tym nieco większe trudności. A ponieważ baza fanów jest zdominowana przez mężczyzn, czasami są atakowane w sposób, który może może stać się dość osobisty.”

READ  W wieku 80 lat zmarł Dickey Betts, współzałożyciel zespołu Allman Brothers Band

Headland zaczęła już ograniczać swój kontakt z rozmowami internetowymi na temat programu, aby zablokować toksycznych fanów, a serial nie miał jeszcze premiery w Disney+.

„Jako fanka wiem, jak frustrujące były niektóre historie z Gwiezdnych Wojen, sama to odczuwałam” – powiedziała. „Podtrzymuję wyrazy współczucia dla fanów Gwiezdnych Wojen. Ale chcę, żeby było jasne. „Każdego, kto angażuje się w bigoterię, rasizm lub mowę nienawiści… Nie uważam go za fana”.

„The Acolyte” będzie miał premierę 4 czerwca na Disney+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *