Amazon zainwestuje do 4 miliardów dolarów w Anthropic, konkurenta OpenAI

Amazonka ogłoszono w poniedziałek Zainwestuje do 4 miliardów dolarów w Anthropic – start-up AI najbardziej znany ze swojego chatbota w chmurze, założony przez rodzeństwo Dario i Danielę Amodi, którzy pracowali nad OpenAI.

Anthropic twierdzi, że model AI Claude jest bezpieczniejszy niż konkurencyjne usługi AI, ponieważ może edytować własne odpowiedzi bez interwencji człowieka.

W ramach umowy Amazon przejmie mniejszościową własność firmy i zgodzi się włączyć technologię Anthropic do różnych produktów swojej działalności, w tym usługi Amazon Bedrock do tworzenia aplikacji AI. Anthropic będzie używać niestandardowych chipów Amazon do budowania, trenowania i wdrażania swoich przyszłych podstawowych modeli sztucznej inteligencji i zobowiązuje się do korzystania z Amazon Web Services (AWS) jako głównego dostawcy usług w chmurze.

Według ReuteraAmazon początkowo zadeklarował inwestycję na kwotę 1,25 miliarda dolarów z opcją zwiększenia tej inwestycji do kolejnych 2,75 miliarda dolarów. Jeśli osiągnie sumę 4 miliardów dolarów, Bloomberga Z raportów wynika, że ​​transakcja będzie stanowić największą w historii inwestycję w AWS, który jest obecnie największym na świecie sprzedawcą mocy obliczeniowej na żądanie i przechowywania danych.

Google jest również zainteresowany Anthropic, mając około 10 procent udziałów, po zainwestowaniu 300 milionów dolarów w start-up AI na początku tego roku. Według ReuteraPomimo nowej umowy z Amazonem Anthropic kontynuuje współpracę z Google i nadal planuje udostępniać swoją technologię za pośrednictwem Google Cloud.

READ  Biden i McCarthy mają nadzieję podnieść pułap zadłużenia i skierować Izbę na właściwe tory, aby uniknąć niewypłacalności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *