Amerykańskie banki średniej wielkości szukają ubezpieczenia FDIC dla „wszystkich depozytów” na dwa lata: raport

Midsize American Banks Alliance (MBCA) podobno poprosił amerykańskie federalne organy regulacyjne o rozszerzenie ubezpieczenia na wszystkie depozyty w ciągu najbliższych dwóch lat.

Według Bloomberga z 18 marca raportMBCA – koalicja średnich amerykańskich banków – wysłała list do amerykańskiej Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), twierdząc, że rozszerzenie ubezpieczenia na „wszystkie depozyty” „natychmiast zatrzymałoby drenaż” depozytów z mniejszych banków.

MBCA podobno zauważyło również, że środek ten „ustabilizowałby” sektor bankowy i znacznie zmniejszyłby szanse na „dalsze upadki banków”.

Dodano, że MBCA zaproponowała finansowanie programu ubezpieczeniowego przez same banki, poprzez podniesienie oceny ubezpieczenia depozytów dla kredytodawców, którzy zdecydują się na udział w zwiększonej ochronie.

Powiązany: Cyfrowy Maraton: Depozyty przechowywane w banku podpisu są bezpieczne i dostępne

John Deaton, założyciel legalnego serwisu informacyjnego Crypto Law Lawyer, przewidział w tweecie z 19 marca do swoich 250 000 obserwujących, że nawet 300 banków może zostać poddanych żłobieniu, jeśli FDIC nie zapewni gwarancji.

Dzieje się tak po ostatniej analizie przeprowadzonej przez ekonomistów, opublikowanej 13 marca, która ujawniła, że ​​wiele banków jest narażonych na ryzyko wycofania nieubezpieczonych depozytów.

Raport ujawnił, że „nawet jeśli tylko połowa nieubezpieczonych deponentów” zdecyduje się zrezygnować, „prawie 190 banków jest potencjalnie zagrożonych” wrażliwością ubezpieczonych deponentów, przy czym „potencjalne 300 miliardów dolarów ubezpieczonych deponentów jest zagrożonych”.

Tymczasem Tom Emmer, czołowy bicz w Izbie Reprezentantów USA, w liście z 15 marca zakwestionował doniesienia, że ​​FDIC „wzmacnia niedawną niestabilność” w sektorze bankowym w celu „oczyszczenia legalnej działalności kryptograficznej” z USA. Do prezesa Federalnej Korporacji Ubezpieczeń (FDIC). Marcin Gruenberg,

Emmer ostrzegł, że środki te są „głęboko niewłaściwe” i mogą prowadzić do „szerszej niestabilności finansowej”.

Ponadto Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych ogłosiła 13 marca, że ​​jej wiceprezes ds. publicznie do 1 maja.

READ  Strategia podatkowa może zrekompensować straty — ale inwestorzy muszą działać już teraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *