Apelacja Jussie Smollett: 150-dniowy wyrok rozpoczyna się w więzieniu Cook County; Aktor krzyknął „Nie jestem samobójstwem” po werdykcie

CHICAGO (WLS) – Zespół prawników Jussie Smolletta pracuje nad wydostaniem go z więzienia po doręczeniu oficjalnego zawiadomienia, że ​​będą szukać apelacji w piątek.

Smollett spędził swój pierwszy pełny dzień za kratkami w piątek po tym, jak sędzia skazał go na 150 dni lub pięć miesięcy więzienia za okłamywanie policji w sprawie fałszywego przestępstwa z nienawiści, które popełnił przeciwko sobie.

Rzecznik prawnika Smolletta powiedział pod koniec piątku, że jego zespół prawny złożył w trybie pilnym nakaz jego zwolnienia z więzienia podczas procesu apelacyjnego. Sędzia sądu apelacyjnego orzekł, że prokuratorzy mają pięć dni na odpowiedź na pilne wezwanie.

Smollett jest obecnie w areszcie ochronnym w więzieniu Cook County, poinformowało w pisemnym oświadczeniu biuro szeryfa Cook County. Oznacza to, że jest „przetrzymywany we własnej celi, która jest monitorowana przez kamery bezpieczeństwa w celi oraz przez funkcjonariuszy, którzy noszą kamerę ciała i znajdują się przy wejściu do celi, aby upewnić się, że pan Smollett jest blisko obserwacja przez cały czas.”

„To głośny oskarżony” — powiedziała analityk prawny ABC7, Jill Soffer. „A jeśli ktoś jest bezpieczny w więzieniu, a władze chcą się upewnić, że jest bezpieczny w więzieniu, to właśnie on”.

Zobacz także | Wybuch Jussie Smollett: członkowie społeczności Black LGBTQ wyjaśniają, dlaczego aktor krzyczy „Nie jestem samobójstwem”

Zgodnie z oczekiwaniami obrońca Smolletta formalnie złożył apelację w piątek. Soffer monitoruje tę sprawę i prawdopodobnie nie widzi podstaw do wyrażenia zgody na apelację.

„Widzisz mocne argumenty za apelacją, gdy sędzia wyraźnie wyklucza dowody, które powinny zostać zaakceptowane lub zaakceptowane jako dowody, które powinny zostać wykluczone” – powiedział Soffer. – I nie widzę, żeby to się tutaj działo.

Oglądaj | Emocjonalny wybuch Jussie Smollett w sądzie

Czwartkowa sesja zakończyła się w wielkim stylu, gdy Smollett wstał ze swojego miejsca i zadeklarował swoją niewinność i troskę o swoje bezpieczeństwo.

39-latek był pozbawiony wyrazu, a jego rodzina i inni na sali sądowej byli zszokowani, gdy sędzia Cook County James Lane wydał werdykt.

READ  Hollywoodzcy scenarzyści strajkują, studia wracają do negocjacji

„Sędzisz pierwsze 150 dni swojego wyroku w więzieniu Cook County i ten dzień się zacznie. Tutaj, teraz” – powiedział sędzia Lane.

Podczas orzekania Lane odniósł się do rozległego i wszechstronnego procesu sądowego prowadzonego przez adwokatów przed, w trakcie i po rozprawie. Podkreślił, że orzeczenie opierało się tylko na tym, co zostało przedstawione w sądzie, a nie na interesie w tej sprawie.

„Wydaje się, że ludzie troszczą się o to”, powiedziała Lynn. „Ludzie troszczą się w tym przypadku z pasją z różnych powodów, a powodów jest wiele”. „I niech mi będzie jasne: zdanie, które wydałem i dałem panu Smollettowi, w żaden sposób nie łagodzi żadnego ogólnego uczucia”.

Rozważając wyrok, Lane powiedział, że „skrajna” premedytacja Smolletta do popełnienia przestępstwa była czynnikiem obciążającym. Powiedział też, że aktor oczerniał doświadczenia prawdziwych ofiar przestępstw z nienawiści, nazywając go „oszustem” i kłamcą.

– Wszedłeś na stanowisko świadka. Nie musiałeś. Zrobiłeś. Z pewnością masz do tego prawo. Ale godzina po godzinie popełniałeś czyste krzywoprzysięstwo – powiedział Lin.

Oglądaj | Sędzia Lin beszta Jussie Smollett za ponad 30 minut

Podczas pobytu w więzieniu Smollett rozpoczął również 30-miesięczny okres próbny, oprócz nakazu zapłaty ponad 120 000 $ odszkodowania dla miasta Chicago i 25 000 $ grzywny.

Następnie zhańbiony przedstawiciel zwrócił się do sądu.

– Nie mam skłonności samobójczych – powiedział Smollett. „Nie jestem samobójcą! Jestem niewinny! I nie jestem samobójcą. Jeśli to zrobię, to znaczy, że zacisnąłem pięść na lękach czarnych Amerykanów w tym kraju przez 400 lat i lękach LGBTQ Społeczność Honor, szanuję Cię i szanuję ławę przysięgłych, ale tego nie zrobiłem i nie jestem samobójstwem.” A jeśli coś mi się stało, kiedy tam wszedłem, to sam tego nie zrobiłem!

Wyrok zapadł trzy miesiące po tym, jak Smollett został uznany winnym pięciu zarzutów o przestępstwo zakłócania porządku za okłamywanie policji w Chicago.

„Nie sądziłem, że to potrwa tak długo, ale sędzia wyjaśnił, że postrzega tę zbrodnię jako coś więcej niż zwykłe przestępstwo, widzi ją jako krzywdzącą ofiary przestępstw z nienawiści na całym świecie” – powiedział analityk prawny ABC7, Gil Souffer.

READ  Coroczne orędzie bożonarodzeniowe króla Karola III zawiera elementy zrównoważone

Smollett nadal głosił swoją niewinność, gdy został usunięty z sądu po ogłoszeniu wyroku.

„Jestem niewinny!” Powiedział. „Mógłbym powiedzieć, że byłem winny dawno temu!”

Smollett zażądał umieszczenia go w areszcie ochronnym, a Lane podpisał nakaz tego żądania, zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi po rozprawie. Decyzja należy jednak ostatecznie do biura szeryfa, które zarządza więzieniem i ma dużą swobodę w zarządzaniu populacją nieco ponad 6000 zatrzymanych.

Smollett jest przetrzymywany we własnej celi, która jest monitorowana przez CCTV i funkcjonariusza noszącego kamerę ciała, aby zapewnić, że jest pod ścisłą obserwacją przez cały czas, według biura szeryfa hrabstwa Cook.

„Pan Smollett nie jest przetrzymywany w odosobnieniu. Stosowanie odosobnienia w więzieniu Cook County zostało uchylone w 2016 r., a wszelkie twierdzenia, że ​​jest przetrzymywany w ten sposób, są fałszywe. Pan Smollett jest przetrzymywany sam w swojej celi , który jest monitorowany przez kamery bezpieczeństwa w celi oraz przez funkcjonariusza noszącego kamerę na ciele. Staje on przy wejściu do celi, aby zapewnić, że pan Smollett jest przez cały czas pod bezpośrednią obserwacją. Pan… Smollett ma prawo do spędzania znacznej ilości czasu poza celą w pomieszczeniach wspólnych swojej klasy, gdzie może korzystać z telefonu, oglądając telewizję i kontaktując się z personelem. W tym czasie poza celą inni zatrzymani nie będą obecni w obszary wspólne Protokoły te są rutynowo stosowane w przypadku osób, którym wydano polecenie umieszczenia w areszcie ochronnym, które mogą być narażone na krzywdę ze względu na charakter ich zarzutów, wykonywany zawód lub status godny uwagi.Bezpieczeństwo i ochrona wszystkich zatrzymanych osób, w tym pana Smolletta, jest najwyższy priorytet Biura Szeryfa.”

Procedura nie jest ani nieoczekiwana, ani niezwykła. Więźniowie wysokiego szczebla i inni więźniowie zagrożeni są zwykle oddzieleni od ogólnej populacji więziennej.

Departament Szeryfa Hrabstwa Cook ocenia Smolletta oraz gdzie i jak musi być zakwaterowany podczas odbywania kary. Smollett prawdopodobnie odsiedziałby tylko połowę ze 150 dni, gdyby otrzymał uznanie za dobre zachowanie.

READ  Roberto Cavalli: Włoski projektant mody umiera w wieku 83 lat

Oglądaj | Rodzina broni niewinności Jussie Smollett po wyroku

Orzeczenie rozgniewało rodzinę Smolletta, która po ogłoszeniu wyroku skrytykowała sędziego.

„Mój brat Josie jest niewinny i nie powinno to być kontrowersyjne stwierdzenie, ponieważ to ostateczna prawda”, powiedziała siostra Josie, Jazz Smollett.

„Mój brat został zhańbiony”, powiedział Josie Smollett, brat Josie. – Porozmawiaj o jego arogancji. Nie wie, przez jakie cierpienie przechodzi mój brat.

Raport o tym, jak biuro Kim Foxx zajęło się sprawą Jussie Smollett upubliczniono, sędzia orzeka

Tymczasem prokurator specjalny Dan Webb pochwalił sędziego.

„To było zachowanie, które zasługiwało na surową karę” – powiedział Webb. „Myślałem, że to właściwy sposób, aby to zrobić. I myślę, że w oparciu o swój wyrok sędzia Lin wyraźnie zrozumiał, co wydarzyło się w tej sprawie”.

Zespół obrony Smolletta powiedział, że był oszołomiony i obiecał odwołać się.

„Nigdy nie widziałem w całej mojej karierze prawniczej, a żaden z innych prawników tutaj nie widział sytuacji, w której przestępstwo czwartego stopnia jest traktowane tak samo jak brutalne przestępstwo” – powiedział obrońca Nene Uchi.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot pochwaliła orzeczenie sędziego, pisząc: „Dzisiejszy wyrok skazujący Josie Smollett w sprawie karnej i skazanie w dniu dzisiejszym powinno wysłać jasny sygnał do wszystkich mieszkańców Chicago, że fałszywe zarzuty i zarzuty nie będą tolerowane. Złośliwe i sfabrykowane zarzuty były w pełni kierowane Smollett zapewnił ponad 1500 godzin pracy policji, która kosztowała miasto ponad 130 000 dolarów w nadgodzinach. Miasto uważa, że ​​jego dzisiejszy osąd został zatwierdzony w tym, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i że otrzymamy odpowiednie odszkodowanie za swoje czyny”.

Podobne: Jussie Smollett Werdykt: aktor „Imperium” winny zakłócania porządku; Odwołanie się od ślubów obrony

The Sun Times MediaWire przyczynił się do powstania tego raportu

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *