Apple ogłosiło zupełnie nową aplikację Home na WWDC

Apple ogłosiło zupełnie nową aplikację Home dla swojej platformy inteligentnego domu HomeKit na WWDC w tym tygodniu. Nowa aplikacja pojawi się na iOS 16 jeszcze w tym roku.

Nowa aplikacja Home została przeprojektowana od podstaw, zaczynając od infrastruktury, która według Apple sprawia, że ​​jest bardziej wydajna i niezawodna, szczególnie w przypadku domów z wieloma akcesoriami.

Nawigacja została przeprojektowana, a pokoje i ulubione zostały połączone z główną kartą aplikacji. Pojawiły się nowe kategorie Klimat, Światła i Bezpieczeństwo, a po kliknięciu kategorii zobaczysz wszystkie akcesoria posortowane według pomieszczeń. Dzięki temu łatwiej będzie powiedzieć o wyłączeniu wszystkich świateł lub zamknięciu wszystkich drzwi, nawet jeśli znajdują się w różnych pokojach

Nowy widok z wielu kamer wyświetla jednocześnie cztery kamery bezpieczeństwa, a więcej dostępnych w miarę przesuwania. Kwadraty zostały również przeprojektowane, aby używać kształtu i koloru do wskazywania stanu każdego urządzenia.

Dostępne są również nowe widżety ekranu blokady, które pomogą Ci szybciej uzyskać dostęp do akcesoriów.

Kategorie znajdują się u góry aplikacji strony głównej.
Zdjęcie: Jabłko

Kamery przechodzą ze stosu do czterech kwadratów.
Zdjęcie: Jabłko

Apple również okrzyknęło Matter, The Nowe połączenie inteligentnego domu jest ważne, który umożliwia urządzeniom współpracę na różnych platformach. Wydanie ma się ukazać jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w tym samym czasie, w którym pojawia się iOS 16. Apple powiedział, że nowy system operacyjny zapewni obsługę standardu aplikacji Home.

Podczas przemówienia Corey Wang powiedział, że Apple udostępnił HomeKit jako „podstawę tego nowego standardu” i że Matter wspiera niektóre z podstawowych zasad HomeKit, w tym najwyższy poziom bezpieczeństwa i prywatności. Wskazała również, w jaki sposób Matter może pomóc użytkownikom HomeKit zintegrować więcej kategorii urządzeń z ich inteligentnymi domami. Do tej pory HomeKit stracił w inteligentnym domu szereg kategorii, w tym odkurzacze i karmniki dla zwierząt.

Rozwijanie… Dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić wraz z Blog na żywo WWDC 2022 Aby szybciej otrzymywać wiadomości.

READ  New York Times upuszcza „płód” jako rozwiązanie Wordle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.