Po prawie 40 sezonach trenerskich w NFL 74-letni Romeo Cronell zapowiedział przejście na emeryturę.

HOUSTON – wieloletni trener NFL, Romeo Krennell, ogłosił w poniedziałek przejście na emeryturę po 50 latach trenowania.

74-letni Krennell trenował 39 sezonów w NFL, w tym jako główny trener Cleveland Browns i Kansas City Chiefs. Pełnił również funkcję tymczasowego głównego trenera Houston Texans w 2020 roku.

W tym sezonie, w wieku 73 lat, Crennel stał się najstarszą osobą w historii NFL, która pełniła funkcję głównego trenera w meczu, co było rekordem wcześniej posiadanym przez byłego trenera/właściciela Chicago Bears i współzałożyciela NFL George’a Halasa. Crennel zakończył karierę strzelając 32-63 jako główny trener.

„Piłka nożna była całym moim życiem i spełnieniem marzeń trenera 50 lat temu” – powiedział Krennell w oświadczeniu. „…Będę tęsknił za wszystkim, co jest związane z coachingiem i nauczaniem, ale najbardziej będzie mi brakowało codziennego przebywania z zawodnikami. Moim celem było postawienie każdego zawodnika i trenera na najlepszej pozycji do odniesienia sukcesu i uważam, że każdy Trenowałem lub pracowałem jako członek mojej rodziny”.

Wśród jego byłych graczy, JJ Wattktóry grał siedem sezonów z Crennel w Houston, zabrał na Twittera, aby wyrazić swoje uznanie dla trenera.

Crennel spędził ostatnie osiem lat w NFL z Teksańczykami. W sezonie 2021 Crennel był starszym doradcą piłkarskim Houston.

Był jednym z najbardziej cenionych asystentów trenerów w historii NFL, wygrywając pięć z sześciu Super Bowl, w których wystąpił – dwa z New York Giants i trzy z New England Patriots.

W 2020 roku Pro Football Writers of America Crennel przyznał nagrodę Paula „Dr. Z” Zimmermana 2020 za całokształt twórczości jako asystent trenera.

„Moja rodzina i cała organizacja Houston Texan chcieliby pogratulować Romeo Crinnellowi jego historycznej kariery trenerskiej” – powiedział w oświadczeniu Cal McNair, prezes i dyrektor generalny Teksasu. „Po 50 sezonach Romeo odchodzi na emeryturę jako jedna z najbardziej szanowanych postaci w historii NFL. Jego imponujące CV i wkład w grę w piłkę nożną będą trudne do powtórzenia.

READ  Źródła podają: Deebo Samuel, AJ Brown i Terry McLaurin pominą prace terenowe podczas nieformalnych programów w obliczu presji na nowe kontrakty

„Nasza organizacja jest lepsza pod wieloma względami dzięki Romeo Crinellowi. Zawsze będzie z Teksasu i życzymy jemu, jego żonie Rosemary i jego rodzinie tylko wszystkiego, co najlepsze na emeryturze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.