Apple wyda aktualizację oprogramowania iPhone’a 12 we Francji, aby rozwiązać problemy związane z promieniowaniem

Apple twierdzi, że wyda aktualizację oprogramowania właścicielom iPhone’a 12 we Francji po tym, jak organy regulacyjne nakazały wstrzymanie sprzedaży telefonu w związku z obawami, że urządzenie narusza rygorystyczne limity narażenia na promieniowanie.

„Wypuścimy aktualizację oprogramowania dla użytkowników we Francji, aby dostosować ją do protokołu używanego przez francuskie organy regulacyjne” – czytamy w oświadczeniu Apple. Oświadczenie dla Reutera. „Z niecierpliwością czekamy na stałą dostępność iPhone’a 12 we Francji”.

regulatorzy francuscy Nakaz zakazu Modele iPhone’a 12 zostały wprowadzone na rynek na początku tego tygodnia, po tym, jak telefon został przetestowany i wykazał, że jego współczynnik absorpcji właściwej (SAR), czyli ilość częstotliwości radiowej pochłanianej przez organizm przez urządzenie, przekracza europejskie limity narażenia na promieniowanie. Belgia oświadczyła, że ​​tak zrobi Przegląd wyników francuskichponieważ Niemcy, Włochy i inne kraje oświadczyły, że będą monitorować sytuację.

iPhone 12 po raz pierwszy trafił do sprzedaży pod koniec 2020 roku, ale francuski regulator ANFR już tak Przeprowadź testy Ostatnio w ponad 140 telefonach, aby zapewnić zgodność ze standardami promieniowania.

Apple odrzucił te twierdzenia i stwierdził: „Jest to związane z konkretnym protokołem testowym stosowanym przez francuskie organy regulacyjne i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa” samego iPhone’a 12. „ANFR przygotowuje się do szybkiego przetestowania tej aktualizacji” – mówi Jean-Noel Barrot, francuski minister cyfryzacji, w oświadczeniu dla ANFR. Reutera.

Obawy dotyczące poziomu promieniowania iPhone’a 12 i zakazu sprzedaży we Francji pojawiły się tego samego dnia, w którym Apple ogłosił, że premiera nowych telefonów iPhone 15 i iPhone 15 Pro odbędzie się 22 września.

READ  Nostalgia za odtwarzaczem Sony Walkman prowadzi do gorącego rynku starych technologii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *