Ashleigh Barty odchodzi na emeryturę jako dominująca siła w tenisie kobiet

Kombinacja miażdżących uderzeń w ziemię i ściętego bekhendu Barty’ego, który jest tak bliski doskonałemu uderzeniu, sprawiała, że ​​momentami był nie do powstrzymania.

Nigdzie nie było to bardziej widoczne niż podczas Australian Open w styczniu – miejsca, w którym Barty zdobył ostatni z trzech tytułów wielkoszlemowych – gdzie nie straciła seta w drodze do zostania pierwszym mistrzem domu od 1978 roku.

Mając czas po swojej stronie, jedynym pytaniem, które pozostało zaraz po jej zwycięstwie w Australian Open było: Ile wielkoszlemów mogłaby wygrać?

Pomimo swojego sukcesu, Barty powiedziała, że ​​”od dawna rozważała przejście na emeryturę”. W rzeczywistości przyznała, że ​​jej decyzję o przejściu na emeryturę wzmocniły tylko jej zwycięstwa na Australian Open i Wimbledonie w zeszłym roku.

„Ubiegłoroczny Wimbledon bardzo się zmienił dla mnie jako osoby i sportowca” – powiedziała Barty w swoim filmiku na emeryturę. „Kiedy ciężko pracujesz przez całe życie dla jednego celu. Możliwość wygrania Wimbledonu, który jest moim marzeniem, jedynym prawdziwym marzeniem, jakiego kiedykolwiek pragnąłem w tenisie, to naprawdę zmieniło mój pogląd”.

Barty została drugą kobietą w historii, która przeszła na emeryturę, kiedy zajęła pierwsze miejsce na świecie, po Justinie Heninie w 2008 roku, ale to nie pierwszy raz, kiedy odeszła od sportu.

W 2014 roku, cztery lata po rozpoczęciu kariery tenisowej, w wieku 18 lat zrobiła sobie 21-miesięczną przerwę, mówiąc wtedy, że „było za szybko”.

Australijka pokazała, że ​​jej imponujące talenty nie ograniczały się do kortu, grając zawodowo w krykieta w Brisbane Heat w rozgrywce Big League Bash Kobiet.

Jest również zapaloną golfistką i wydaje się być w tym całkiem niezła. W 2020 roku Barty wygrała Mistrzostwa Kobiet w Brookwater Golf Club niedaleko Brisbane, a 15-krotny główny zwycięzca Tiger Woods podobno kiedyś określił to jako „fantastyczną huśtawkę”.

„Co dalej dla ciebie? Mistrz Wielkiego Szlema w golfie?!” Były świat tenisa nr 1 Simona Halep zapytała na Twitterze.
Ashleigh Barty pokonuje Danielle Collins i zostaje pierwszą mistrzynią Australian Open od 1978 roku

Pandemia koronawirusa w sezonie tenisowym 2021 stanowiła bezprecedensowe wyzwania, ponieważ ograniczenia podróżowania w Australii oznaczały, że Barty nie mógł wrócić do swojego kraju przez większą część roku.

READ  Louis Aries wygrywa z bliźniakami Aarona Judge'a jako AL

Barty wygrała w tym czasie Wimbledon, ale zdała sobie sprawę – nawet w osiągnięciu swojego życiowego celu – że czegoś brakuje.

„Mam to przeczucie po Wimbledonie i dużo rozmawiałam o tym z moim zespołem” – powiedziała. „Niewielka część mnie nie była w pełni usatysfakcjonowana i nie była całkowicie spełniona. Nastąpiła zmiana perspektywy w drugiej fazie mojej kariery, ponieważ moje szczęście nie zależało od wyników”.

Nie ma wątpliwości, że jej tenisowa obecność będzie bardzo tęsknić.

W czasie, gdy kariery niektórych wszech czasów – takich jak siostry Williams, Roger Federer i Rafael Nadal – zbliżają się do końca, Barty był w czołówce obecnej grupy supergwiazd, które chcą zdobyć tytuł. Sport do przodu.

Jednak jej podanie otwiera drzwi dla dowolnej liczby zawodniczek w grze kobiet do podjęcia ryzyka, twierdząc, że są najlepsi na świecie.

Iga Świątek, niedawna mistrzyni Indian Wells, prawdopodobnie byłaby w tym najlepsza i po odejściu Barty’ego wspięłaby się na rozstawienie numer 1 na świecie. 20-latek jest już głównym mistrzem, wygrywając French Open 2020, aby zostać pierwszym polskim graczem w historii, który zdobył tytuł Grand Slam.

Barty rzucił tenis po zdominowaniu każdej nawierzchni, wygrywając Wimbledon, French Open i Australian Open, zdobywając 15 tytułów w swojej karierze. Bez wątpienia zostanie zapamiętana jako jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek tego sportu.

„Wiem, ile pracy potrzeba, aby wydobyć z ciebie to, co najlepsze” — powiedział Barty. „Mówiłem to mojemu zespołowi tyle razy, że już tego we mnie nie mam.

„Nie mam już fizycznego popędu, emocjonalnego pragnienia, wszystko, czego potrzeba, aby rzucić sobie wyzwanie na najwyższym poziomie, po prostu wiem, że wydałem. Wiem tylko fizycznie, nie mam nic innego do zaoferowania ja to sukces”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *