Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przygotowują się do pobrania próbek mikroorganizmów podczas zbliżającego się spaceru kosmicznego ze względu na opóźnienie wylotu załogi Starlinera

Dwóch astronautów NASA opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w czwartek (13 czerwca), a wydarzenie będzie można oglądać na żywo.

Astronauci NASA Tracey Caldwell Dyson i Matthew Dominick odbędą w czwartek spacer kosmiczny, czyli aktywność pozasamochodową (EVA). Wydarzenie ma rozpocząć się o 8:00 czasu wschodniego (12:00 GMT) i trwać około 6,5 godziny.

Możesz obejrzeć go na żywo tutaj, na Space.com, dzięki uprzejmości NASA, lub możesz obejrzeć go na żywo Za pośrednictwem agencji kosmicznej. Relacja rozpocznie się o 6:30 czasu wschodniego (10:30 GMT). (Możesz przeczytać więcej o spacerach kosmicznych i ich działaniu na naszej stronie referencyjnej EVA.)

Astronauta NASA Woody Hoburg na ramieniu robota Canadarm2 manewruje toczącym się układem słonecznym w kierunku konstrukcji kratownicy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 257 mil (414 kilometrów) nad Oceanem Spokojnym podczas spaceru kosmicznego 9 czerwca 2023 r. (Zdjęcie: NASA)

Podczas spaceru kosmicznego duet odzyska wadliwy element sprzętu komunikacyjnego, zwany układem częstotliwości radiowych. Dyson zbada także zewnętrzną część stacji kosmicznej, aby zebrać próbki do badania mikroorganizmów w środowiskach o ekstremalnej mikrograwitacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *