Astronomowie twierdzą, że rakieta uderzająca w Księżyc to nie SpaceX, ale chiński Long March 3C

Astronomowie odkryli w głębokiej przestrzeni dziwny obiekt. To nie kosmici, ale najprawdopodobniej a Korpus rakiety jest pochodzenia lądowego. Ale co to za pocisk? Jak się tam dostałeś? Dlaczego miałbyś trafić na księżyc?

Po raz pierwszy zauważony w 2015 roku astronomowie sądzili, że obiekt może być asteroidą bliską Ziemi, naturalną masą skały lub metalu, która czasami zmienia kierunek w pobliżu naszej planety. Jednak dodatkowe obserwacje wykazały, że był to zaniedbany korpus rakietowy.

Ten tajemniczy obiekt został w dużej mierze zapomniany, aż do zeszłego miesiąca, kiedy astronom Bill Gray zdecydował, że znajduje się na Oczywiście zderzenie z księżycem. Gray oblicza, że ​​stara rakieta uderzy w powierzchnię Księżyca 4 marca 2022 roku.

Który to pocisk?

W kosmosie jest mnóstwo zaniedbanych obiektów rakietowych, a większość ich tras jest znana. popielaty Najpierw załóżmy, że wyczerpana rakieta SpaceX Falcon 9 została wystrzelona W 2015 roku poleciał satelitą w kosmos, a potem nie miał wystarczającej ilości paliwa, aby wrócić na Ziemię. Ale John Giorgoni, inżynier NASA, odkrył, że tajemnicza rakieta nie może pochodzić ze SpaceX.

Więc co On jest On ona?

Teraz astronomowie uważają, że najbardziej prawdopodobną przyczyną jest: Chińska rakieta Long March 3Cktóry wystrzelił statek kosmiczny Chang’e-5 T1 w 2014 roku.

Jeśli to prawda, korpus rakiety Long March 3C krąży wokół Układu Słonecznego od ponad siedmiu lat. Powoli zostanie wciągnięty w grawitację księżyca i zderzy się z drugą stroną księżyca z prędkością około 5700 mil na godzinę.

Czy będziemy mogli obejrzeć wypadek?

Niestety, ponieważ wpłynie to na stronę Księżyca niewidoczną z Ziemi, nie będziemy mogli zaobserwować erupcji za pomocą teleskopów przydomowych. Chociaż to, Astronomowie mają nadzieję oglądać upadek za pomocą robotów krążących wokół Księżyca. NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) i indyjski Chandrayaan 2 mogą być ustawione do monitorowania miejsca uderzenia i miejmy nadzieję, że rozbiją się.

READ  Ars zwiedza czysty pokój krążącego wokół asteroidy statku kosmicznego Psyche w JPL

Chociaż powierzchnia Księżyca jest w dużej mierze usiana kraterami, bardzo rzadko można zobaczyć cokolwiek uderzającego w Księżyc. Z Ziemi sfilmowano bardzo niewiele uderzeń, ale ostatnio ujawniono zdjęcia LRO uchwycone w czasie. Ponad 200 nowych otworów udarowych.

Program monitorowania uderzeń księżycowych NASA monitoruje ciemne części księżyca pod kątem błysków światła – charakterystycznych znaków meteoru uderzającego w powierzchnię Księżyca z prędkością 45 000-160 000 mil na godzinę.

Jak ten tajemniczy obiekt wpłynie na księżyc? Jak duża jest dziura, którą zamierzasz zrobić? Dostrój się 4 marca, aby zobaczyć eksplozję. Bądź na bieżąco w nasa.gov.

Dean Regas jest astronomem w Obserwatorium w Cincinnati i autorem Facts From Space! i „100 rzeczy, które widzisz na nocnym niebie”. Można się z nim skontaktować pod adresem [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *