Władimir Putin pozbawiony tytułu judo po inwazji na Ukrainę

Po krwawym czwartym dniu wojny na Ukrainie Międzynarodowa Federacja Judo wystąpiła przeciwko jednemu ze swoich największych obrońców.

w Oświadczenie wydane w niedzielę wcześnieMiędzynarodowe Stowarzyszenie Jakości pozbawiło prezydenta Rosji Władimira Putina statusu honorowego prezesa organizacji.

„W świetle konfliktu na Ukrainie Międzynarodowa Federacja Judo ogłosiła zawieszenie stanowiska Władimira Putina jako Honorowego Prezydenta i Ambasadora Międzynarodowej Federacji Judo” – czytamy w oświadczeniu.

W czwartek Putin zezwolił na inwazję na sąsiednią Ukrainę bez uzasadnienia. Według stanu na niedzielę w wyniku walk w kraju zginęło 352 ukraińskich cywilów, a 1684 zostało rannych. Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Według danych 14 zabitych to dzieci, a 116 zostało rannych. Opłata za przejazd nie obejmuje strat wojskowych.

Pasja Putina do judo

Putin ma czarny pas w judo i jest współautorem książki z 2004 roku zatytułowanej Judo: historia, teoria, praktyka. Uczestniczył w zawodach judo na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i Świętuj z entuzjazmem wyścig o złoty medal rosyjskiego Tagyra Khipulaeva przy 100 kg.

Władimir Putin jest zagorzałym zwolennikiem judo. (Michael Metzl/Paul przez Reuters)

Niedzielne oświadczenie pojawiło się po piątkowej decyzji Międzynarodowej Federacji Golfa o odwołaniu Wielkiego Szlema 2022 w Kazaniu w Rosji, który miał się odbyć w maju. Podpisany przez prezydenta IJF Mariusa L. Wesera Oświadczenie nosi tytuł „Judo dla pokoju”.

„My, społeczność sportowa, musimy pozostać zjednoczeni i silni, wspierając się nawzajem i nasze uniwersalne wartości, aby zawsze promować pokój, przyjaźń, harmonię i jedność” – czytamy w oświadczeniu.

„Rodzina Judo ma nadzieję, że obecny zamęt zostanie rozwiązany w ostatniej chwili, aby przywrócić normalność i stabilność w Europie Wschodniej i na świecie, aby móc ponownie skupić się na różnorodnych kulturach, historii i dziedzictwie Europy, w najbardziej pozytywna droga.”

Stanowisko Międzynarodowej Federacji Golfa jest zgodne ze stanowiskiem innych członków międzynarodowej społeczności sportowej przeciwko rosyjskiej agresji. Polska, Szwecja i Czechy ogłosiły swój zamiar Odrzucić jakiekolwiek męskie mecze piłkarskie z Rosją podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022. Tymczasem byli mistrzowie świata Ukraińscy bokserzy Witalij, Władimir Kliczko i Wasilij Łomaczenko zobowiązali się do Chwycili za broń dla swojego kraju obrona przed rosyjską inwazją.

READ  Gra Brocka Purdy’ego „Next Level” robi wrażenie na rezerwowym 49ers QB Samie Darnoldu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *