Awaria Bitcoina (BTC) z powodu eskalacji napięć między Rosją a Ukrainą

Bitcoin znajduje się na ekranie, który pokazuje kurs wymiany Bitcoin – dolar amerykański.

Fernando Gutierrez Juarez | Sojusz obrazu | Obrazy Getty

Kryptowaluty pobiły we wtorek, gdy geopolityczne napięcia na Ukrainie zaburzyły światowe rynki.

Bitcoin Zatonął aż 36 370 USD w handlu wczesnym rankiem, co jest najniższym poziomem od ponad dwóch tygodni. Największa na świecie kryptowaluta ostatnio sprzedała 6% w ciągu 24 godzin do 36 818 USD.

Inne zasoby cyfrowe również spadły, z eter Spadek o 8% i XRP Zlew 15%.

Analitycy przypisują ten spadek eskalacji napięć w związku z kryzysem rosyjsko-ukraińskim. Prezydent Rosji Władimir Putin w poniedziałek Poprowadź wojska do dwóch oddzielnych obszarów Na wschodniej Ukrainie chwilę po ogłoszeniu niepodległości.

Ten ruch wywołał obawy przed pełnoprawną inwazją, która spowodowała gwałtowny spadek globalnych akcji, gdy apetyt inwestorów na ryzyko zmalał.

Bitcoin jest często promowany przez swoich zwolenników jako bezpieczny zasób podobny do złota, co oznacza, że ​​powinien oferować wartość w czasach niepewności.

Jednak argumenty za bitcoinem jako formą „cyfrowego złota” załamały się, ponieważ coraz więcej inwestorów instytucjonalnych zaczęło nim handlować, a kryptowaluta stała się bardziej zgodna ze zmiennością na tradycyjnych rynkach, takich jak akcje.

Bitcoin jest teraz znacznie poniżej swojego rekordowego poziomu powyżej 68 000 USD osiągniętego w listopadzie 2021 r., a niektórzy inwestorzy uważają, że jest to tak dobre, jak w przypadku kryptowalut od jakiegoś czasu.

Du Jun, współzałożyciel giełdy kryptograficznej Huobi, powiedział, że kolejna hossa na rynku bitcoinów prawdopodobnie nie odbędzie się najwcześniej do 2024 r., kiedy to odbędzie się kolejny tak zwany halving.

„Po tym cyklu nie będziemy mogli powitać kolejnej hossy na bitcoinie do końca 2024 r. do początku 2025 r.” – powiedział Du.

READ  Ptasia grypa podniosła ceny jaj w Stanach Zjednoczonych

Bitcoin zmniejsza o połowę nagrody, które górnicy otrzymują od kryptowaluty za weryfikację transakcji, skutecznie zmniejszając podaż nowych monet w emisji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *