BAFTA Film Awards 2022 (aktualizacja na żywo)

Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej i Telewizyjnej 2022 (BAFTAW Royal Albert Hall w Londynie trwają wręczenie nagród filmowych, których gospodarzem jest Rebel Wilson.

Wieczór rozpoczął się od prezydenta BAFTA Krishnido Majumdara, który uhonorował naród ukraiński i wszystkich, którzy relacjonowali wojnę, z których wielu jest członkami BAFTA.

Następnie brytyjska muzyczna skarbnica Shirley Bassey rozpoczęła uroczystość porywającym wykonaniem piosenki przewodniej z filmu o Jamesie Bondzie „Diamonds Are Forever”, która otrzymała owację na stojąco od publiczności.

Gospodarz Rebel Wilson rozpoczął postępowanie od dwóch dowcipów: „Może może wy myślicie, dlaczego Rebel Wilson organizuje BAFTA? Uh tak, pochodzę z buszu, ale jeśli się nad tym zastanowisz, czy to nie my wszyscy”? zapytał Wilson.

Odnosząc się do utraty wagi, Wilson powiedział: „Od 2020 roku dokonałem ogromnej transformacji. Mam nadzieję, że JK Rowling nadal się z tym zgadza”.

„Jestem tak podekscytowany, że mogę zagrać rolę niezbyt zabawnej miłości w filmie Adama Sandlera” – powiedział Wilson.

Wilson zwrócił jej uwagę na najnowszy przebój kasowy, mówiąc: „Batman’s Batman ma stać się największym filmem. To ironia losu, że jeden człowiek i nietoperz wszystko zaczęli…”

Gwiazda „Hot Fuzz” Simon Pegg wręczył główną nagrodę wieczoru za specjalne efekty wizualne, które powędrowały doWydma. „

RuPaul i Naomi Campbell wręczyli kolejną nagrodę, za zdjęcia, Gregowi Fraserowi za Dune.

Lucy Boynton i Kevin Harrison Jr zaprezentowali najlepszy montaż BAFTA dla Toma Crossa i Elliota Grahama za „Nie ma czasu na śmierćBAFTA głosowało na Maca Rutha, Marka Manginiego, Douga Hemphilla, Theo Greena i Rona Bartletta na „Dune”.

Asim Choudary wręczył nagrodę BAFTA za oryginalną muzykę Hansa Zimmera do „Dune”. Zimmer jest w trasie i dlatego nie może odebrać nagrody osobiście.

Conrad Kahn i Shalon Broun-Franklin wręczyli BAFTA Makeup and Hair Awards Linda Dodds, Stephanie Ingram i Justinowi Raleighowi za „Oczy Tammy Faye”, a Cindy Tolan odwołana dla West Side Story.

Kenneth Branagh wręczył nagrodę BAFTA za najlepszy pierwszy film brytyjskiego scenarzysty, reżysera lub producenta Jeymesowi Samuelowi za „The Harder They Fall”.

Nagroda EE Rising Star Award została wręczona przez zdobywcę nagrody z 2021 r., Bukky Bakraya i Lady Gagę, Lashanie Lynch za „No Time to Die”.

Aktor Himesh Patel przedstawił BAFTA Arianę DeBose za rolę w West Side Story.

Jonathan Bailey i Simone Ashley przedstawili projekt kostiumów do BAFTA dla Jenny Bevan do „Cruelli”, ale nie mogła przyjść po nagrodę.

Léa Seydoux wręczyła nagrodę za film napisany w języku innym niż angielski, a nagrodę BAFTA otrzymał Drive My Car.

Millie Bobby Brown i Florence Pugh przedstawili aktora drugoplanowego BAFTA Troyowi Kotsurowi w „CODA”.

Emma Watson wręczyła nagrodę BAFTA zespołowi Belfast za wybitny brytyjski film.

READ  Nowy zwiastun Chip 'n Dale: Rescue Rangers wypełniony wielkanocnymi jajkami Disneya

Gwiazda „Normal People” Daisy Ridley wręczyła nagrodę BAFTA za poprawiony scenariusz filmowi Siân Heder za „CODA”, podczas gdy Sienna Miller przesłała oryginalny scenariusz BAFTA do

Najsłynniejsze wydarzenie w kalendarzu brytyjskiego przemysłu filmowego powraca z pierwszą edycją na żywo od czasu pandemii. Ostatnie nagrody BAFTA odbyły się 2 lutego 2020 r., a COVID-19 był odległym problemem dla większości uczestników. Zeszłoroczna impreza była w dużej mierze wirtualna, z osobistym studiem przygotowanym dla wybranej grupy prezenterów. Był to również początek burzliwego rozdziału dla BAFTA, który miał wybitny wkład w nagrodę filmową dla aktora Noela Clarka podczas telewizyjnej gali – zaledwie kilka tygodni przed tym, jak kilka kobiet złożyło przeciwko aktorowi pozew o molestowanie seksualne.

BAFTA, która od tego czasu przeprowadziła przegląd własnego procesu przyznawania nagród, w tym roku pomija wszelkie zupełnie niekonkurencyjne nagrody, w tym prestiżowe stypendium BAFTA i wybitny wkład w kino.

Tegoroczne nagrody stanowią drugą edycję nagród BAFTA, odkąd w 2020 r. wiodący przegląd różnorodności instytutu przedstawił różnorodne nominacje. Wkracza do epickiego filmu science fiction „Dune” w reżyserii Denisa Villeneuve Dzisiejsze nagrody, które zdobyły najwięcej nominacji z 11 gestamipodczas gdy nastrojowy zachód piosenkarki Jane Campion „The moc psaOsiem nominacji.

Tymczasem dramat Kennetha Branagha w Belfaście to sześć złotych masek, a łabędzi utwór Daniela Craiga „No Time to Die” ma pięć ukłonów, obok Lucorice Pizza z lat 70. Paula Thomasa Andersona. Oraz muzyczny restart „West Side Story” Stevena Spielberga.

Sprawdzaj tę stronę pod kątem wszystkich zwycięzców.

Nominowani do nagrody BAFTA 2022:

najlepszy film

„Belfast”
„nie szukaj”
„Wydmy”
„Pizza z Lukrecją”
„moc psa”

Świetny brytyjski film

„Po miłości”
„Ali Wafa”
Zwycięzca: „Belfast”
„punkt wrzenia”
„Cyran”
Wszyscy mówią o Jimmym.
„Dom Gucciego”
„Ostatnia noc w Soho”
„Nie ma czasu na śmierć”
„przechodzący”

Świetny debiut dla brytyjskiego scenarzysty, reżysera lub producenta

„Po miłości” – Alim Khan (autor/reżyser)
„Punkt wrzenia” — James Cummings (autor) i Hester Rove (producent) [also written by Philip Barantini and Produced by Bart Ruspoli]
Zwycięzca: „The Toughest Fell” – James Samuel (scenarzysta/reżyser) [also written by Boaz Yakin]
„Klawiaturowe fantazje” – Busy Dixon (scenarzysta/reżyser), Liv Proctor (producent)
„Przejściowy” – Rebecca Hall (autorka/reżyser)

film nie po angielsku

Zwycięzca: „Drive My Car” – Ryûsuke Hamaguchi, Teruhisa Yamamoto
„Ręka Boga” – Paolo Sorrentino, Lorenzo Melli
Matki równoległe – Pedro Almodovar, Agustin Almodovar
„Petite Maman” – Céline Sciama, Benedict Couvreur
„Najgorsza osoba na świecie” – Joachim Trier, Thomas Robesham

film dokumentalny

„Stawanie się Cousteau” – Liz Garbus, Dan Cogan
„Krowa” – Andrea Arnold, Kot Mansour
„Ucieczka” – Jonas Boeher Rasmussen. Monica Hellstrom
„Ratunek” – Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin, John Patsek, PJ Van Sandwick
„Summer of Soul (lub kiedy rewolucja nie może być transmitowana w telewizji)” – Ahmir „Questlove” Thompson, David Dinerstein, Robert Fyvolent, Joseph Patel

READ  Kim Kardashian mówi, że próbowała jechać autostradą podczas ataków Kanye

film animowany

„Incanto” – Jared Bush, Byron Howard, Yvette Merino, Clark Spencer
„Ucieczka” – Jonas Boeher Rasmussen. Monica Hellstrom
„Luca” – Enrico Casarosa, Andrea Warren
„Mitchell Against the Machines” – Mike Rianda, Phil Lord, Christopher Miller

Dyrektor

„Po miłości” – Alim Khan
„Jazda moim samochodem” – Ryûsuke Hamaguchi
„Happening” – Audrey Dewan
Pizza z Lukrecją – Paul Thomas Anderson
„Moc psa” – Jane Campion
„Tytan” – Julia Docornau

oryginalny scenariusz

„Być Ricardos” – Aaron Sorkin
„Belfast” – Kenneth Branagh
„Nie patrz” – Adam McKay
„Król Ryszard” – Zach Palin
Zwycięzca: „Pizza z lukrecją” – Paul Thomas Anderson

Skrypt dostosowany

Zwycięzca: KODA – Sian Heder
„Jazda moim samochodem” – Ryûsuke Hamaguchi
„Dune” – Eric Roth, Jon Spaihts, Denis Villeneuve
„Zaginiona córka” – Maggie Gyllenhaal
„Moc psa” – Jane Campion

Główna aktorka

Lady Gaga – „Dom Gucci”
Alana Haim – „Pizza z Lukrecją”
Emilia Jones – „Cuda”
Renate Rensvi – „Najgorsza osoba na świecie”
Joanna Scanlan – „Po miłości”
Tessa Thompson – „Przejście”

główny aktor

Adil Akhtar – „Ali i Ava”
Mahershala Ali – „Łabędzi śpiew”
Benedict Cumberbatch – „Moc psa”
Leonardo DiCaprio – „Nie patrz w górę”
Stephen Graham – Punkt wrzenia
Will Smith – „Król Ryszard”

asystentka aktorki

Caitriona Balfe – „Belfast”
Jesse Buckley – Zaginiona córka
Zwycięzca: Ariana Debus – West Side Story
Ann Dodd – „Requiem”
Anjano Ellis – „Król Ryszard”
Ruth Negga – „Przejście”

asystent aktora

Mike Fest – West Side Story
Łapy Ciarana – „Belfast”
Zwycięzca: Troy Kotsur – „Coda”
Woody Norman – „Chodź, chodź”
Jesse Plemons – „Moc psa”
Kodi Smit-McPhee – „Moc psa”

oryginalny wynik

„Być Ricardos” – Daniel Pemberton
„Nie patrz” – Nicholas Brittel
Zwycięzca: „Dune” – Hans Zimmer
„Francuska Dyspozytorka” – Alexandre Desplat
„Moc psa” – Johnny Greenwood

Wlać

„Punkt wrzenia” – Caroline MacLeod
„Duna” – Francine Maisler
„Ręka Boga” – Massimo Apolloni, Annamaria Sambuco
„Król Ryszard” – Rich Delia, Avi Kaufman
Zwycięzca: „West Side Story” – Cindy Tolan

kinematografia

Zwycięzca: „Dune” – Greig Fraser
„Koszmar mechanika” – Dan Laustson
„Nie ma czasu na śmierć” – Linus Sandgren
„Siła psa” – Ari Wegner
„Tragedia Makbeta” – Bruno Delponnell

Redagowanie

„Belfast” – Úna Ní Dhonghaíle
„Dune” – Joe Walker
„Pizza z lukrecją” – Andy Jorgensen
Zwycięzca: „Nie ma czasu na śmierć” – Tom Cross, Elliot Graham
„Summer of the Soul (lub Kiedy rewolucja nie może być transmitowana w telewizji)” – Joshua L. osoba

READ  Zademonstruj Putina albo stracisz pracę: rosyjski dyrygent Valery Gergiev postawił publiczne ultimatum | Valery Gergiev

projekt produkcji

„Cyrano” – Sarah Greenwood, Katie Spencer
„Dune” – Patrice Vermet, Zsuzsanna Sipos
„Francuska Dyspozytorka” – Adam Stockhausen, Rina D’Angelo
„Zaułek koszmarów” – Tamara Deverell, Shane View
„West Side Story” – Adam Stockhausen, Rina Dingello

Projektowanie mody

Zwycięzca: „Cruella” – Jenny Bevan
„Cyrano” – Massimo Cantini Parini
„Dune” – Robert Morgan, Jacqueline West
„Francuska Dyspozytorka” – Melina Canoniero
„Zaułek Koszmarów” – Luis Sequeira

Makijaż i włosy

„Cruella” – Nadia Stacy, Naomi Dunn
„Cyrano” – Alessandro Bertolazi, Sian Miller
„Dune” – miłość Larsona, Donald Mowat
Zwycięzca: „Oczy Tammy Faye” – Linda Dodds, Stephanie Ingram, Justin Raleigh
„Dom Gucci” – Frederic Asperas, Jane Carbone, Giuliano Mariana, Sarah Nicole Tanno

Głos

Zwycięzca: „Dion” – MacRoth, Mark Mangini, Doug Hemphill, Theo Green, Ron Bartlett
„Ostatnia noc w Soho” – Colin Nicholson, Julian Slater, Tim Cavaagin, Dan Morgan
„Nie ma czasu na śmierć” – James Harrison, Simon Hayes, Paul Massey, Oliver Tarney, Mark Taylor
„Ciche miejsce, część II” – Eric Adel, Michael Barowsky, Brandon Proctor, Ethan van der Ren
„West Side Story” – Brian Chumney, Todd Maitland, Andy Nelson, Gary Rydstrom

specjalne efekty wizualne

Zwycięzca: „Dune” – Brian Connor, Paul Lambert, Tristan Miles, Jared Nevesr
„Free Guy” – Swain Gilberg, Brian Grill, Nikos Kalitzidis, Daniel Sudek
„Pogromcy duchów: życie pozagrobowe” – Aharon Bourland, Sheena Duggal, Pier Lefebvre, Alessandro Ongaro
„Matrix Zmartwychwstania” – Tom Debenham, Hugh J. Evans, Dan Glass, JD Schwaim
„Nie ma czasu na śmierć” – Mark Bukowski, Chris Corbould, Joel Green, Charlie Noble

Brytyjska animacja krótkometrażowa

„Art Affairs” – Joanna Quinn, Les Mills
Zwycięzca: „Nie karm gołębi” – Jordi Moreira
„Noc żywego strachu” – Ida Millum, Danielle Gough, Laura Jane Tanbridge, Hannah Kelso

Brytyjski film krótkometrażowy

Zwycięzca: „Czarny policjant” – Cherish Utica
„Rodzina” – Sam H. Freeman, Ng Chun Bing, Sam Ritzenberg, Hayley Williams
„Pałac” – Joe Pritchard
„Nadziewane” – Theo Reese, Jose Holden Rea
„Trzy Nadzwyczajne Posiedzenia Komitetu” – Michael Woodward, Max Barron i Daniel Weldon

Nagroda EE Rising Star (głosowana przez publiczność)

Ariana Debus
Harrisa Dickinsona
Zwycięzca: Lashana Lynch
Millicent Simmonds
Cody Smit McPhee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.