Ford dostarcza i sprzedaje SUV-y Explorer z brakującymi chipami

Zgodnie z raportem z Wiadomości samochodowe. Zamiast tego producent samochodów wyśle ​​brakujące półprzewodniki do dealerów w ciągu jednego roku, a następnie zainstaluje je w samochodach klientów po zakupie.

Rzecznik Forda Saeed Dib powiedział: krawędź Ogrzewanie i klimatyzacja będą nadal sterowane z przednich siedzeń, a klienci, którzy zdecydują się na zakup samochodu bez tylnych elementów sterujących, otrzymają obniżkę ceny. Według Deepa, Ford robi to, aby szybciej udostępnić klientom nowego Explorera, a zmiana jest tylko tymczasowa.

Producent pierwotnie miał plany Wysyłać częściowo wyprodukowane, niedetaliczne pojazdy do dealerów w zeszłym roku, ale teraz pojazdy niebędące kierowcami będą mogły jeździć A chodliwy Jak wskazano Wiadomości samochodoweDecyzja Forda jest próbą przeniesienia częściowo zbudowanych pojazdów, które tłoczą się w jego fabrykach. W zeszłym miesiącu setki nowych Ford Bronco był widziany bezczynnie Na pokrytych śniegiem działkach w pobliżu zakładu montażowego Forda w stanie Michigan, z których wszystkie czekają na instalacje związane z chipami.

Podobnie jak wiele innych firm, Ford zmaga się z ograniczeniami wynikającymi z braku chipów. Po niedoborze półprzewodników Ford zmuszony do ograniczenia produkcji słynnego F-150 w zeszłym roku (i znowu z góry w tym miesiącu), zaczęła dawać klientom możliwość zakupu Przechwytywanie bez uruchamiania i automatycznego zatrzymywania, czyli funkcja, która wyłącza silnik samochodu, gdy dochodzi do całkowitego zatrzymania. Ford w zamian udzielił poszkodowanym właścicielom kredytu w wysokości 50 dolarów.

Inni producenci samochodów również musieli ponieść ofiary z powodu braku chipów, a General Motors podupadło Ładowanie bezprzewodoweA Radia HDA jednostka zarządzania paliwem To sprawiło, że niektóre pickupy działały wydajniej. w tym samym czasie, Tesla sprzedała niektóre samochody bez portów USB i sprawić, by można go było zainstalować w późniejszym czasie. Nie zwolniono też z niedoboru samochodów luksusowych Cadillac anulował funkcję jazdy bez użycia rąk W 2022 Escalade, podczas gdy BMW rozpoczęło wysyłkę niektórych samochodów bez ekranów dotykowych.

READ  Rywale finansowe zwróciły się przeciwko Rosji, gdy firmy ubezpieczeniowe wychodzą z rynku, londyńskie akcje tracą na wartości

Aktualizacja 13 marca 13:45 czasu wschodniego: Zaktualizowano, aby pokazać, że pojazdy, których dotyczy problem, to Ford Explorer i że stracą one tylne sterowanie HVAC. Aktualizacja została również zaktualizowana, aby uwzględnić dodatkowy kontekst dotyczący usunięcia przez Forda funkcji rozruchu F-150 z powodu braku chipów i informacji od rzecznika Forda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *